Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny, KPCh „zmieniła ewolucję świata”: Xi Jinping

Singapur: Prezydent Chin Xi Jinping powiedział tysiącom zgromadzonych na placu Tiananmen w Pekinie, że Komunistyczna Partia Chin zmieniła rozwój świata.

Xi obchodził w czwartek setną rocznicę powstania Komunistycznej Partii Chin i powiedział, że Chińczycy stali pod przywództwem partii.

Na ekranie widać prezydenta Chin Xi Jinpinga przemawiającego podczas ceremonii z okazji stulecia założenia Komunistycznej Partii Chin na placu Tiananmen w Pekinie w czwartek.przypisane mu:AP

„Ta wielka transformacja Chin z biednego i zacofanego kraju stworzyła podstawowe warunki dla odnowy narodowej” – powiedział.

„Tylko socjalizm może uratować Chiny i tylko socjalizm z chińskimi cechami może rozwinąć Chiny”.

Otwarły się obchody stulecia najnowszego chińskiego myśliwca stealth, J-20, strzały ze 100 armat, a tysiące śpiewały chórem „Dobry socjalizm” i „Bez partii komunistycznej nie będzie nowych Chin”.

Ku okrzykom publiczności Xi ostrzegł, że wszelkie obce siły próbujące zastraszyć lub podporządkować Chiny „znajdą się na kursie kolizyjnym z wielkim stalowym murem wykonanym przez Chińczyków”.

„Nie zastraszaliśmy ani nie podporządkowywaliśmy sobie ludzi z żadnego innego kraju i nigdy tego nie zrobimy” – powiedział.

Chiny stanęły w obliczu sporów w ONZ o swoje roszczenia terytorialne na spornym Morzu Południowochińskim, oskarżonych o ludobójstwo na muzułmańskiej mniejszości ujgurskiej w Sinciangu i podważanie demokracji w Hongkongu. W ciągu ostatnich 18 miesięcy Pekin rozpoczął strajki handlowe na Australię o wartości 20 miliardów dolarów w związku z serią sporów dotyczących bezpieczeństwa narodowego i praw człowieka.

Xi powiedział, że Chiny mają „niezachwiane zobowiązanie” do zjednoczenia się z Tajwanem, sąsiednią demokratyczną wyspą, którą Pekin uważa za prowincję separatystyczną.

READ  Dlaczego nie możesz nosić zielonego na London Eye?