Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny odrzucają oskarżenia Australii i jej sojuszników o cyberataki

Chiny odrzucają oskarżenia, że ​​są odpowiedzialne za włamanie do systemu poczty elektronicznej Microsoft Exchange i skarżą się, że chińskie podmioty są ofiarami złośliwych cyberataków w USA.

w poniedziałek, Australia dołączyła do Stanów Zjednoczonych i innych sojuszników, oficjalnie obwiniając hakerów powiązanych z chińskim rządem o ataki ransomware, ale nie obejmowało to kar.

W tym samym czasie Departament Sprawiedliwości USA oskarżył czterech obywateli Chin – trzech funkcjonariuszy ds. bezpieczeństwa i hakera kontraktowego – o atakowanie dziesiątek firm, uniwersytetów i agencji rządowych w USA i za granicą.

Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian powiedział, że oskarżenia były „czysto politycznymi wypaczeniami i tłumieniem”.

„Stany Zjednoczone zjednoczyły się ze swoimi sojusznikami, aby wysuwać nieuzasadnione oskarżenia przeciwko chińskiemu cyberbezpieczeństwu.

„To było niespodziewane i pomieszane między dobrem a złem.

Microsoft obwinił chińskich szpiegów za atak na Microsoft Exchange w styczniu, który skompromitował dziesiątki tysięcy komputerów na całym świecie.

Władze USA poinformowały, że hakerzy rządowi zaatakowali ofiary milionami dolarów.

Urzędnicy twierdzili, że powiązani hakerzy kontraktowi angażowali się w programy haraczy i haraczy dla własnego zysku. .

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab określił to w poniedziałek jako „lekkomyślny, ale znajomy wzorzec zachowania”.

To było kolejne twierdzenie, na które Chiny odpowiedziały we wtorek

„Chiny zdecydowanie sprzeciwiają się i zwalczają wszelkie formy cyberataków i nie będą zachęcać, wspierać ani tolerować żadnego cyberataku” – powiedział Zhao.

Powołując się na to, co powiedział, było chińskimi badaniami nad cyberbezpieczeństwem, Zhao oskarżył amerykańską Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) o przeprowadzanie ataków hakerskich na chińskie ośrodki badań kosmicznych, przemysł naftowy, firmy internetowe i agencje rządowe w ciągu 11 lat.

„Chiny po raz kolejny stanowczo domagają się od Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników zaprzestania cyberkradzieży i ataków na Chiny, zaprzestania zrzucania błota na Chiny w związku z kwestiami cyberbezpieczeństwa i wycofania tak zwanego ścigania” – powiedział.

„Chiny podejmą niezbędne środki, aby mocno chronić bezpieczeństwo cybernetyczne i interesy Chin”.

AFP/Reuters

READ  Kobieta podziela brutalną reakcję na jąkanie