Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny opłakują śmierć świni, która przeżyła trzęsienie ziemi w 2008 r. | Chiny

Świnia stała się nieoczekiwanym symbolem narodowym w Chiny Po przetrwaniu 36 dni w gruzach trzęsienia ziemi z 2008 roku zmarł w wieku 14 lat.

Zhu Jianqiang, co oznacza „świnia o silnej woli”, zasłynął po odkryciu żywego po trzęsieniu ziemi o sile 7,9 stopnia w południowo-zachodniej prowincji Syczuan w 12 maja 2008.

Trzęsienie ziemi spowodowało śmierć lub zaginięcie prawie 90 000 osób, a historia cudownej świni, która żyła na worku węgla i deszczówki, została okrzyknięta inspirującym symbolem woli przetrwania.

Naoczni świadkowie powiedzieli, że młody Zhou Jianqiang schudł tak bardzo, gdy został wyciągnięty z gruzów, że wyglądał jak koza. Muzeum w pobliżu Chengdu kupiło świnię za 3008 juanów (około 335 funtów) i trzymało ją jako atrakcję turystyczną, gdy żyła w swoich czasach.

Muzeum podało na chińskiej platformie Weibo, że w środę wieczorem uległo „starzeniu się i wyczerpaniu”.

The Global Times, powołując się na jej hodowcę, powiedział, że Zhou Jianqiang skończyła 100 lat.

Zostało uznane za najlepsze zwierzę w Chinach w 2008 roku, ponieważ „wyraźnie demonstrowało ducha nigdy się nie poddawaj”.

W czwartek w południe hashtag Weibo „The Strong Pig Died” przyciągnął prawie 300 milionów wyświetleń. Użytkownicy Weibo okrzyknęli go „najsłynniejszą świnią w historii”.

„To naprawdę trudne zwierzę, nie tylko do przetrwania trzęsienia ziemi, ale także do 13 lat życia po nim” – powiedział jeden z portali Weibo.

READ  Wesoła kobieta zszokowana pajęczymi sąsiadami dzwoni na policję