Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chris Hipkins zastąpi Jacindę Ardern na stanowisku kolejnego premiera Nowej Zelandii

Chris Hipkins zastąpi Jacindę Ardern na stanowisku kolejnego premiera Nowej Zelandii

„Myślę, że jesteśmy niesamowicie silnym zespołem” – powiedział Hipkins na konferencji prasowej po tym, jak partia ogłosiła, że ​​jest jedynym kandydatem.

Przeszliśmy przez ten proces z jednością i nadal będziemy to robić. Czuję się naprawdę szczęśliwy, mogąc pracować z tak niesamowitą grupą ludzi, którzy są naprawdę zaangażowani w służbę mieszkańcom Nowej Zelandii”.

Nie da się wciągnąć w jego plany polityczne. Powiedział, że proponowane przez Ardern przetasowania zostaną przeprowadzone, ale minister finansów Grant Robertson prawdopodobnie nadal będzie pełnić tę rolę.

Hipkins, poseł Rimutaki, jest sympatycznym członkiem parlamentu, znanym z poczucia humoru i zamiłowania do kiełbasek.

Jako robotnik na całe życie, w młodym wieku zgłosił się na ochotnika do partii, został przewodniczącym związku studenckiego swojej uczelni i wszedł do parlamentu w 2008 roku w tej samej grupie co Ardern.

Premier Anthony Albanese powiedział na Twitterze, że w sobotę rano odbył „ciepłą dyskusję” ze swoim nowym odpowiednikiem i nie może się doczekać współpracy z nim.

Hipkins stał się zaufanym sojusznikiem politycznym Ardern i powszechnie znaną marką stojącą na czele reakcji rządu na pandemię po tym, jak został mianowany ministrem ds. COVID-19 w listopadzie 2020 r. Obecnie jest ministrem policji, edukacji i służby publicznej, a także mówcą Parlamentu.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w zeszłym tygodniu swoją rezygnację.kredyt:Warrena Bucklanda

Są też najlepszymi przyjaciółmi i zabierają swoje małe dzieci na randki.

Hipkins jest także politycznym wojownikiem z silną motywacją do zdobywania punktów, co prowadzi go do wycofania się i przeprosin.

Ładowanie

Jego najbardziej znaczący epizod dla Australijczyków miał miejsce w 2017 r., Kiedy skorzystał z Parlamentu, aby uzyskać informacje na temat podwójnego obywatelstwa Barnaby’ego Joyce’a, co spotkało się z krytyką ze strony ówczesnej australijskiej minister spraw zagranicznych Julie Bishop i Ardern w rzadkiej sprzeczce między Tasmanem.

READ  Zełenski to taki facet, który potrzebuje kochających Putina konserwatystów

W tym tygodniu posłowie Partii Pracy szybko uznali Hepkinsa za najlepszą opcję podążania za Ardern, szczególnie biorąc pod uwagę decyzję wicepremiera Granta Robertsona o wykluczeniu się z rywalizacji.

Zwołany w pośpiechu 44-godzinny proces nie pozwolił oddolnym członkom Partii Pracy na wybór premiera.

Zarówno Hipkins, jak i Ardern argumentowali, że było to kluczowe dla zapewnienia stabilności rządu.

Ładowanie

„Najważniejsze jest to, abyśmy skupili się na szybkim procesie, który zapewni, że zespół będzie mógł szybko wrócić i skupić się na kwestiach najważniejszych dla Nowej Zelandii” – powiedział Ardern.

Hepkins poprowadzi teraz partię do następnych wyborów, które Ardern wyznaczyła na 14 października.

Podczas gdy publiczność nie była włączona w ten proces, Hipkins wydaje się być popularnym wyborem. Różnorodne sondaże przeprowadzone przez nowozelandzkie media i agencje sondażowe potwierdziły, że był najpopularniejszym posłem Partii Pracy, który poszedł w jego ślady.

Lokalne media donosiły też, że partia może przemyśleć swoją rolę zastępcy przewodniczącego, którą obecnie sprawuje Kelvin Davis.

Ładowanie

Kiritapu Allan i Carmel Sepuloni byli dyskutowani jako potencjalni partnerzy przywódczy dla Hipkinsa, który prawdopodobnie zostanie zaprzysiężony na premiera w przyszłym tygodniu.

Ardern zapowiedziała, że ​​do kwietnia całkowicie opuści parlament.

Nowozelandzka Partia Zielonych, tradycyjny partner Partii Pracy, powiedziała, że ​​nie może się doczekać współpracy z Hipkinsem.

„Chris będzie doskonałym premierem i nie możemy się doczekać kontynuacji naszej współpracy przez resztę tej kadencji i następną” – powiedział współprzewodniczący James Shaw.

AAP, Reuters

Uzyskaj bezpośrednią wiadomość od naszego kosmity korespondenci O tym, co trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zapisz się do cotygodniowego biuletynu What in the World tutaj.