Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ciężkie brzemię: Polska walczy, aby sobie poradzić, gdy liczba zgonów spowodowanych COVID osiąga rekord w 2021 r. | Świat | Aktualności

WARSZAWA (Reuters) – Polska starała się w środę złagodzić presję na szpitale w najbardziej dotkniętych obszarach, ponieważ zgony związane z rządem osiągnęły rekord w 2021 r.

Wraz z rozprzestrzenianiem się wysoce zaraźliwego wariantu wirusa koronowego, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w Wielkiej Brytanii, numery przypadków zostały przeniesione na skraj polskiej służby zdrowia, a niektóre obszary wentylatorów przestały działać.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że w przemysłowym południowym regionie Śląska mieszka 4,5 mln ludzi.

Minister zdrowia Adam Nidzeilsky powiedział, że 150-170 pacjentów ze Śląska na COVID-19 zostanie przeniesionych w inne rejony do weekendu, a samoloty medyczne zapewnią całodobową pomoc w oczekiwaniu.

„Sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna. To moment, w którym można rozwiązać tylko problemy jednego regionu w tym regionie” – powiedział dziennikarzom.

Dodał, że do tego weekendu w całym kraju zostanie dodanych od 3000 do 4000 łóżek.

Polska odnotowała w środę 653 zgony, najwięcej w 2021 r. I 32 874 nowe przypadki. Nidzielski powiedział, że trzecia fala polskiej epidemii powinna osiągnąć swój szczyt w tym tygodniu lub w przyszłym.

Wśród doniesień, że studenci medycyny są wzywani do zajęcia się brakami personelu i że pacjent po udarze jest przewożony do bagażnika samochodu osobowego, wiceminister zdrowia Voldemort Croska starał się zapewnić Polaków, że można zająć się opieką zdrowotną.

„Sytuacja jest pod kontrolą, ale jest bardzo poważna” – powiedział publicznemu nadawcy DVP1 przed opublikowaniem danych w środę.

Jednak rzeczniczka Szpitala Macross w Taichi na Śląsku powiedziała Malcorsatta Zedrezjik, że od początku epidemii personel z trudem radził sobie z dużą liczbą nowych pacjentów.

„Oni (lekarze) pracują bardzo ciężko” – powiedział Reuterowi. „Kiedy jest mniej personelu medycznego… z drugiej strony jest ogromny napływ pacjentów, więc nieuchronnie kończymy na ogromnym obciążeniu”.

READ  Polska podaje szczegóły oferty na energię jądrową o wartości 20 mld USD - POLITICO

W sumie jest 2321 717 przypadków i 53045 zgonów z powodu wirusa koronowego w Polsce, która ma 38 milionów krajów. Ponad 2 miliony Polaków otrzymało obecnie dwie dawki szczepionki.

(Relacja Alana Charlischa, Jonah Blushinska, Anny Cooper, Alyza Pitak i Pavel Florkievich; pod redakcją Catherine Evans, Williama McLean i Garetha Jonesa)