Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska dołącza do sojuszników Putina w Parlamencie Europejskim

Partie rządzące w Polsce i na Węgrzech mogą dołączyć do włoskiego ustawodawstwa, tworząc trzecią co do wielkości grupę posłów w Parlamencie Europejskim.

Premier Polski Matteo Morawecki, premier Węgier Victor Orban i lider włoskiej Leiki Matteo Salvini zgodzili się zacieśnić więzi między trzema partiami na szczeblu europejskim.

Na konferencji prasowej po rozmowach w Budapeszcie 1 kwietnia politycy zobowiązali się do kontynuowania współpracy z tym, co Orbn nazwał „europejskim renesansem”. Jednak pojawiły się pewne szczegóły dotyczące natury sojuszu.



Salvini nazwał spotkanie „historycznym” i odnotował jego tożsamość w Wielki Czwartek.

Biorąc pod uwagę przyjazne stosunki Orbana z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, jest to inny ruch dla polskiego premiera. Węgry wykorzystują rosyjską ropę, gaz i energię jądrową i są dumne z tego, że są pierwszym krajem UE, który zastosował rosyjską szczepionkę przeciwko Kovit-19. Salvini jest również prorosyjski.

„Konieczne jest dziś omówienie stworzenia silnej grupy, która będzie chronić tradycyjne, naturalne wartości, które rozwinęła europejska cywilizacja” – powiedział Moraveki przed wyjazdem do stolicy Węgier.

Rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość (PIS) posiada 27 z 52 mandatów w Parlamencie Europejskim w Polsce, Orban Fidesz 11 i Lega Włochy 28 z 76 mandatów.

W marcu Fidesz opuścił Europejską Partię Ludową (EPP), grupę ponadnarodową, w skład której wchodzą przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Salvini chce połączyć swoją frakcję Tożsamość i Demokracja (IT) z grupą Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR). Połączenie ECR, I&T oraz wprowadzenie miejskich posłów do PE utworzy trzecią co do wielkości komisję w parlamencie, liczącą co najmniej 146 członków.

Nacjonalistyczna polityka Orbana dobrze pasuje do mniejszych bloków po prawej stronie EPL – zwłaszcza do eurosceptycznej ECR, która obejmuje dywizje BIZ i IT, w tym National Rally of Leh i Marine Lebanon z Francji.

READ  Uruchomienie Pandascore w Polsce przy współpracy z STS

Orban powiedział, że Fidesz opuścił EPL politycznie w wielu kwestiach, w tym w kwestiach podatkowych i migracji. Powiedział, że partia nie zgadza się ze sposobem, w jaki członkowie EPP podeszli do infekcji wirusem koronowym.

Mówi się, że panel ECR w Parlamencie Europejskim początkowo planował otworzyć swoje podwoje dla Fideszu, a później sprowadzić Słoweńską Partię Demokratyczną (SDS), która choć jest członkiem EPL, jest ściśle powiązana z jej liderem, premierem Jana ெ z Jania i jest ideologicznie bliska.

Warunkiem przystąpienia Ligi jest uniknięcie włoskich braci (Fradelli de Italia) na czele z Georgią Meloni, zirytowanych żądaniem zniesienia unijnych sankcji wobec Rosji.

„ Ludzie naszego typu ”

Salvini powiedział, że chce rozwinąć „nową koncepcję Europy”.

„Mówimy także o polityce imigracyjnej, sojuszach międzynarodowych, stosunku do Rosji i Chin oraz roli, jaką odgrywa Turcja, która jest naprawdę problemem u bram Europy” – powiedział.

W zeszłym miesiącu Orban powiedział, że myśli o nowej prawicowej sile „naszego rodzaju”.

Grupa stwierdziła, że ​​„dałoby dom wszystkim obywatelom Europy, którzy nie chcą imigrantów, wielokulturowości, którzy nie są uzależnieni od manii LGBT”.

Premier Węgier powiedział, że będzie to platforma „dla tych, którzy bronią tradycji chrześcijańskich i szanują suwerenność narodową”.


Zdjęcie: Rada Unii Europejskiej.


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, powiązani lub reprezentowani przez jakąkolwiek partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo