Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Co Polska znaczy dla rynku jabłek, Belgia dla rynku gruszek w tym roku”

„Rynek gruszek nie jest właściwy. Głównie z powodu przeludnienia. Belgijscy rolnicy zebrali o 30% więcej gruszek niż w zeszłym roku. W miarę przyspieszania Belgia niszczy rynek gruszek. Jaki jest rynek jabłek dla Polski?” Popyt na gruszki są normalne, ale ceny są znacznie niższe niż w zeszłym roku ”.

Według Tony’ego na rynku jest wielu głównych winowajców. „To nie tylko problem w tym roku. Ale nadal będziemy się z nim mierzyć w przyszłości. W zeszłym roku mieliśmy szczęście. Włochy miały bardzo niskie zbiory. Ale w tym roku ich plony są normalne. Rozwiązaniem jest zaprzestanie sadzenia. Jednak rolnicy nadal sadzą drzewa z Konwencji, ale plantatorzy mają trudności z ich usunięciem w tym roku ze względu na kiepski rynek grusz ”.

Sprzedawca twierdzi, że sezon Toyonne to Camis też nie jest lepszy. „Rynek dotarł tylko do końca. Było wiele małych gruszek w tym sezonie, które nie zarabiały dużo. Duże ilości sprzedawane dobrze. Ale biorąc pod uwagę średnią cenę, był to również chudy sezon dla tych gruszek. zupełnie inna historia. Mieli dobry popyt i ceny.. Wielkim zwycięzcą jest Polska, która zdecydowanie powoli bije ten rynek. „

„Wtedy po prostu zwróciliśmy na to uwagę. Ale nie zawsze jest to prawdą na poziomie komercyjnym. Rynek nie jest skonsolidowany. Nie na dłuższą metę. Mówi Tony. „Ale zawsze bardzo wspieraliśmy wolny rynek i zjednoczoną Europę”. Ale coraz bardziej oddalamy się od siebie. W jednym kraju Polacy otrzymują za swoje jabłka mniej niż w innym. To samo dotyczy gruszek belgijskich. Ta różnica cen powiększa się z każdym rokiem. Wynika to z szowinizmu, który podnosi głowę w wielu krajach. „

„Coraz więcej krajów chroni własne rynki. Wywiera to presję na kraje produkujące, takie jak Belgia i Holandia. Produkujemy więcej, niż jesteśmy w stanie zjeść. Dlatego jeśli kraje zamkną część swoich rynków, nie możemy już wysyłać tam naszych produktów. Ma to różne konsekwencje, rozmawialiśmy o rynkach, ale od wybuchu epidemii mówimy teraz o rynkach regionalnych.

READ  Przegląd i najważniejsze wydarzenia: Polska 2-4 Szwecja Kobiety, Hiszpania 3-0 Meksyk Kobiety

Po więcej informacji:
Tony Dervell
Bell Export
Nerem 2
3840, Borgln, Belgia
Telefon +32 (0) 124 40 551
E-mail: [email protected]
Stronie internetowej: www.belexport.com