Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Co się stanie, gdy królowa umrze? Ujawniono plany na święto państwowe w Australii

Niedawno ujawniono ściśle tajne plany, które pokazują, jak Australia zareaguje na wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II.

Ujawniono tajne plany pokazujące, jak Australia zareaguje na śmierć królowej Elżbiety II.

Plany te zostały zawarte w ujawnionym zaktualizowanym raporcie przygotowanym dla premiera Anthony’ego Albanese’a, który zostanie poinformowany o śmierci królowej na godzinę przed wysłaniem publicznego oświadczenia do Pałacu Buckingham.

Zgodnie z planami, które zabezpieczyła, australijski dzień obchodów, który prawdopodobnie będzie świętem państwowym, będzie częścią odpowiedzi Australii na wiadomości. Australijski.

Natychmiast po przekazaniu wiadomości panu Albanese, z okazji śmierci królowej założy specjalny czarny krawat.

Remis odbył się niedawno przez sztab premierów i gubernatorów generalnych w ramach przygotowań do wiadomości.

W okresie między śmiercią królowej a jej pogrzebem narody Rzeczypospolitej będą obchodzić dziesięć dni żałoby i pamięci.

Flagi będą powieszone do połowy masztu przez 10 dni, z wyjątkiem dnia, w którym książę Karol obejmuje tron. Dzwony zabrzmią w kościołach w całej Australii.

Podczas gdy Karol zostanie królem Karolem III natychmiast po śmierci królowej, członkowie Rady Akcesyjnej spotkają się, aby oficjalnie ogłosić go królem w Pałacu św. Jakuba o 10 rano dzień po śmierci królowej.

Odbędzie się również specjalne posiedzenie Rady Wykonawczej Australii, aby ogłosić Karola Królem Australii.

Generalny gubernator David Hurley odczyta proklamację w Parlamencie i ogłosi tytuł Króla Australii, którym ma być: Karol III, chwała Bogu, Król Australii i jego innych światów i terytoriów, Głowa Wspólnoty Narodów.

Pan Albanese i gubernator generalny odlecą samolotami RAAF do Anglii na pogrzeb królowej, który odbędzie się w opactwie Westminster 10 dni po jej śmierci.

Niewielka grupa do 12 Australijczyków zostanie zaproszona ze wszystkich środowisk – w tym z wczesnych Australijczyków oraz przedstawicieli sportu, społeczności i organizacji charytatywnych.

W Australii odbędzie się pogrzeb państwowy oraz prywatna msza w anglikańskiej katedrze.

READ  Czy gracze NBA mogą zdominować koszykówkę 3x3?

Jeśli nie zostanie to zaplanowane, posłowie zostaną wezwani do złożenia kondolencji.

Po jej śmierci trumna królowej zostanie przeniesiona z jej domu w zamku Windsor do Pałacu Buckingham, gdzie pozostanie przez cztery dni.

Następnie zostanie zabrana do Westminster Hall, aby położyć się na kolejne cztery dni.

96-letnia królowa jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą.

Została królową w 1952 roku, kiedy miała 27 lat.