Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Co wschodzące aktorki muszą zrobić, aby odnieść sukces – Queen Nwokoye – The Sun Nigeria

przez Kristi Anyano

linia frontu Nigeryjska aktorka, królowa Nokoi, jest najbardziej znana z roli głównej bohaterki w filmie „Shaitana” z 2014 roku, za który otrzymała nominację dla najlepszej aktorki na 11. ceremonii rozdania nagród Afrykańskiej Akademii Filmowej.

W tym wywiadzie opowiada o swojej podróży w branży filmowej, tajemnicach jej długowieczności w wysoce konkurencyjnej dziedzinie i nie tylko.

Biorąc pod uwagę twoją popularność na ekranie oraz seriale i filmy, w których się pojawiłeś, kto jest prawdziwą królową Nokoi?

Jestem ze stanu Anambra. Moja matka pochodzi ze stanu Anambra, a mój ojciec ze stanu Anambra. Jestem pierwszym z pięciorga dzieci. Ukończyłem socjologię i antropologię na Unizik. Byłem w National Youth Service w Kano. Zagrałem w tak wielu filmach, że nie jestem w stanie wymienić teraz każdego z nich. Godne uwagi są między innymi „Ada Mbaino”, „Speak the Word”, „Heart of a Slave”, „Oshimiri”, „Chetanna”, „Mirror of Life”, „Pretty Liars” i „Excess Luggage”. . jest wiele. Nie pamiętam ich wszystkich.

Co skłoniło Cię do działania?

Nic takiego. Zawsze uwielbiałem oglądać filmy i byłem nimi zafascynowany; Będąc kimś, kto zawsze był sam, czytałem wiele powieści. Musisz zobaczyć moją bibliotekę powieści, wykrzykniesz. Czułem, że mogę to zrobić i poszedłem za nim. Motywacja, pomysł grania różnymi postaciami. Zawsze fascynuje mnie interpretacja różnych ról, wcielanie się w różne postacie i pragnienie ich ożywienia. W miarę jak dorastasz w grze, uczysz się więcej technik i doskonalisz się bardziej. Kiedy dziś oglądam moje stare filmy, przez większość czasu śmieję się i uśmiecham. Co? To straszne, ale ostatecznie motywacja pozostaje ta sama. Kiedy masz do czegoś pasję, prawie nigdy nie umiera.

READ  Najlepsze propozycje Donnie Bennetta na karnawał King Street 2022

Jakie były reakcje Twojej rodziny i przyjaciół na Twój wybór zawodu?

Nigdy tak naprawdę nie miałem problemów z rodziną, bo cały czas dźwięczali mi w uszach, że jak skończę studia to będę mógł robić co chcę i oni mnie wesprą. To było po prostu dobre oceny w szkole. Kiedy już to zrobisz, możesz iść. Dlatego po dyplomie poszedłem do służby młodzieżowej. Wróciłem i powiedziałem im, że chcę zacząć grać. Właściwie nie sprzeciwiali się. Wiesz, że bardzo dobrze cię wyszkoliłem (była wtedy zastępcą dyrektora) i wiesz, co jest dobre, a co złe – powiedziała mama. Po prostu idź tam i bądź z nas dumny. Więc skorzystałem z jej rady. Moi przyjaciele byli inni. To był z nimi inny mecz. Oglądaj moje filmy i krzycz jak? Czy to naprawdę twoje? Cały czas widzieli we mnie cichą, powściągliwą osobę, więc kiedy zobaczyli, że gram te szalone role, krzyczeli: Co się dzieje? To nie może być królowa. (śmiech) Cały czas to od nich otrzymuję i jestem szczęśliwy. Oznacza to, że robię coś poza normą lub coś, czym nie jestem. Rozumieją, że to jest zawód i są bardzo szczęśliwi razem ze mną.

Jakie są wyzwania?

Myślę, że moim głównym wyzwaniem było przełamanie stereotypu, ponieważ wchodząc do branży wyglądałam tak młodo i tak niewinnie. Trudno było im powierzyć mi te duże, trudne role. W pewnym sensie stereotypizowałem role grzecznych dziewczynek, w których nie trzeba dużo grać. Trzymałem się tego bardzo długo, bo czuli, że nawet jeśli dobrze zagram inne role, to moja twarz będzie mówiła co innego. Minęło dużo czasu, zanim porzuciłem ten stereotyp, a kiedy to zrobiłem, moja kariera zmieniła się na lepsze.

READ  Sean Penn przedstawia swoją statuetkę Oscara prezydentowi Ukrainy Zełenskiemu: „Kiedy wygrasz, przynieś ją z powrotem do…”

Jaki film cię wyróżnił?

To była „Ada Mbaino”. Był pierwszym, który dał mi to przedłużenie. To było bardzo trudne. Po pierwsze nie jestem ze stanu Imo, tylko ze stanu Anambra. Zanim zrobiłem ten film, nigdy wcześniej nie słyszałem tego akcentu. Moja postać miała być miksologiem i to było wyzwanie. Kiedy zacząłem pracować, wiedząc dobrze, że powinienem mówić dialektem Mbainu, przestraszyłem się, ponieważ reżyser, EP, wszyscy włożyli dużo pracy. Musiałem wziąć od nich wiele wskazówek. Kiedy film został wydany, stał się najlepiej sprzedającym się filmem roku. To był film, który umieścił mnie w centrum uwagi i film, który uczynił mnie tak wyróżniającym się. Wiele osób nazywa mnie teraz Ada Mbaino. Wiele osób myślało, że jestem ze stanu Imo z powodu tego filmu, ale ja jestem ze stanu Anambra.

Jaka jest Twoja rada dla młodych?

Moja jedyna rada to nie śpiesz się. Nie rozpaczaj. Stanie się tak, o ile masz do tego pasję i wspierasz to modlitwą. To jedyna rada. Ta rada zabierze Cię daleko. Wiele błędów popełnianych przez nowicjuszy w branży wynika z desperacji. Myślą, że mogą przyjść dzisiaj i zostać gwiazdami jutro. To tak nie działa. Zawsze powtarzam ludziom, że rola przywódcza może cię złamać lub złamać. Więc nie spiesz się z tą główną rolą. Zacznij trochę od nauczenia się swojego rzemiosła i nauczenia się podstaw, aby kiedy w końcu wylądować w tej dużej roli, będziesz wiedział, co z nią zrobić, aby ogłosiła cię światu.

Jak odnosisz się do swoich starych przyjaciół teraz, gdy jesteś celebrytą?

Jeśli chodzi o przyjaźń, nie ma celebrytów, jeśli o mnie chodzi. Nadal spotykam się ze starymi przyjaciółmi. Nadal rozmawiamy. Nie mam zbyt dużego kręgu znajomych. Te, które posiadam, trzymam i zachowuję.

READ  To jest szminka, którą Jennifer Lopez nosiła jako Selena Quintanilla w Selena

Gdybyś nie była aktorką, kim byś była?

Myślę, że może prawnik. Zawsze kochałem ten zawód.

kto jest twoim idolem?

Mam wielu ludzi, których kocham w tej branży. Nie mogę ich wszystkich wymienić. Jest wielu z nich, którzy znają się na swoim rzemiośle i świetnie się z nimi bawię, i kocham ich. Jest ich kilka. Nie mogę nawet zacząć o nich wspominać.


Z OSTATNIEJ WIADOMOŚCI: Nigeryjczycy mogą teraz zarabiać w dolarach amerykańskich; Pokażemy Ci proces i sposoby zarabiania od 5 000 do 10 000 USD miesięcznie. Kliknij tutaj aby zobaczyć możliwości.