Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Comarch nabywa w Polsce prywatną licencję 5G na pasmo 4GHz w celu budowy korporacyjnego NOC

Comarch nabywa w Polsce prywatną licencję 5G na pasmo 4GHz w celu budowy korporacyjnego NOC

Polska firma informatyczna Comarch poinformowała, że ​​otrzymała licencję na widmo od Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), krajowego regulatora telekomunikacji w Polsce. Spółka poinformowała, że ​​wdraża infrastrukturę w swoim LAB 5G w swojej siedzibie w Krakowie, mając na celu wdrożenie własnej usługi zarządzania 5G z wykorzystaniem technologii muMIMO do celów badawczych i testowych. Zezwolenie wydawane jest na okres 12 miesięcy; Ani słowa o sprzęcie sieciowym ani partnerach-integratorach systemów.

Spółka jest jedną z pierwszych firm, które uzyskały lokalną licencję na 5G w Polsce. We wrześniu ubiegłego roku UKE udostępnił miastom i przedsiębiorstwom pasmo częstotliwości 3800-4200 MHz (3,8-4,2 GHz) na potrzeby prywatnych wdrożeń LTE/5G. Rezerwuje pasmo 3800-3900 MHz wyłącznie do wykorzystania przez samorządy lokalne, które mogą ubiegać się o całe udostępnienie 100 MHz; Firmy i „inne firmy”, takie jak Comarch, mogą licencjonować do 100 MHz w zakresie 3900-4200 MHz. Licencje obejmują użytkowanie elektrowni małej i średniej mocy; Radia średniej mocy nie są dozwolone w zakresie 4000–4200 MHz.

Comarch poinformował, że w swojej krakowskiej centrali utworzy „kompletną”, samodzielną sieć 5G (SA). Stwierdzono, że w obiekcie będzie znajdować się sieć szkieletowa („infrastruktura centralna”); Oznacza to, że będzie działać jako korporacyjny NOC, ponieważ jego celem jest świadczenie usług projektowania i zarządzania prywatną siecią 5G na rzecz firm zewnętrznych. Firma podała, że ​​wykorzysta sieć do testowania „rozwiązań do samozarządzania i optymalizacji sieci wspomaganej sztuczną inteligencją (MIRA) przy wysokich częstotliwościach” oraz szerszego systemu do prezentowania przedsiębiorstwom gotowych rozwiązań.

To mówi:[Comarch will] Nadzór w telekomunikacji wykracza poza usługi sieciowe. Dzięki temu, że sieć będzie dostępna na terenie firmy, będzie można ją bezpośrednio przetestować w dowolnym innym kluczowym sektorze, w którym działa Comarch… rozwiązania zostaną opracowane, przetestowane i sprawdzone w praktyce. [and] W pełni funkcjonalne środowisko sieci 5G przełoży się na zwiększone możliwości adaptacyjne… Comarch 5G LAB będzie w stanie umożliwić zaawansowane scenariusze sieciowe, takie jak adaptacja usług w czasie rzeczywistym… i monitoring 24/7.

READ  Zmiana nazwy Kaliningradu: Rosja wybucha, gdy Polska zmienia nazwę eksklawy Królewiec

Michał Mędrala, Szef Działu Doradztwa OSS i Zarządzania Produktami w Comarch, powiedział: „Otrzymanie pozwolenia otworzyło przed nami wiele nowych możliwości… Wykorzystamy 5G LAB do przeprowadzenia szeroko zakrojonych testów naszych rozwiązań do zarządzania i monitorowania sieci. Kolejna ważna kwestia krokiem jest pełna operacjonalizacja całego kampusu Comarch zlokalizowanego w Krakowie, co ma zapewnić nam możliwość demonstracji rozwiązań i usług na żądanie w sieci 5G.

Comarch obsługuje sektory: telekomunikacyjny, finansowy, bankowo-ubezpieczeniowy, handel i usługi, infrastrukturę, administrację publiczną, przemysł i opiekę zdrowotną. Wśród swoich klientów wymienia Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING i LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone. Zatrudnia 6500 pracowników w 90 biurach w 30 krajach i twierdzi, że wydaje 85 milionów euro rocznie na badania i rozwój.