Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Putin usprawiedliwiał inwazję Hitlera na Polskę;  Republika Południowej Afryki powinna go potępić

Putin usprawiedliwiał inwazję Hitlera na Polskę; Republika Południowej Afryki powinna go potępić

Prawicowy amerykański osobistość medialna Tucker Carlson był jednym ze szczęśliwców, którzy w zeszłym tygodniu uchwycili się „wywiadu” z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Historia Putina w zakresie nieudzielania wywiadów zachodnim dziennikarzom pozostaje nieskazitelna. Carlson nie jest dziennikarzemt (nawet jego stary szef, Fox News zgodził się) I oczywiście skłamał Kiedy powiedział To Żadna zachodnia agencja informacyjna nigdy się tym nie przejmowała Przeprowadzam wywiad z Putinem od początku wojny na Ukrainie, prawie dwa lata temu.

Jeśli masz więcej niż dwie godziny/do stracenia, „Wywiad” Tutaj Carlson z pewnością będzie wdzięczny za poprawę wskaźników oglądalności — od nich zależą programy rozrywkowe.

„Wywiad” przebiegał według przewidywalnego schematu: pozbawione wskazówek lub skrajnie prawicowe „pytania”, a następnie długi wykład Putina z jego repertuaru alternatywnej historii, pod wpływem najbardziej radykalnych, reakcyjnych ideologów, jakie świat kiedykolwiek widział.

Martwi mnie podziw Putina dla Hitlera, który powtarzał w przeszłości. The Nowojorczyk Dziennikarka Masza Kesen Jednocześnie był strach – to samo dzieje się z nami wszystkimi, urodzonymi w czasach po II wojnie światowej, kiedy rany są jeszcze świeże, a pamięć o utraconych bliskich jest wciąż żywa.

Oto co Keson powiedział w swojej historii O tej części „Wywiadu”:

… Nie mogłem wyrzucić z głowy ani jednego fragmentu. W części wywiadu, w której Putin przybył w 1939 r., powiedział: „Polska współpracowała z Niemcami, ale potem odmówiła spełnienia żądań Hitlera… Polacy zmusili go, zamiast zrezygnować z Korytarza Gdańskiego, do Hitlera, a oni przesadzili i zaatakowali Polskę.” Zmusili Hitlera do rozpoczęcia II wojny światowej.

(To jest moje tłumaczenie – MG)

Centralnym elementem wszystkich wyjaśnień Putina dotyczących wojny Rosji na Ukrainie jest pogląd, że ofiara ataku działa jako wyzwalacz, zmuszając agresora do działania. O ile mi wiadomo, po raz pierwszy opisuje on okupację Hitlera w ten sam sposób.

READ  30 000 odwiedzających wystawę IRONMAN w Polsce

Putin powielał już retorykę Hitlera. Dziesięć lat wcześniej, ogłaszając aneksję Krymu, zapożyczył z przemówienia Hitlera na temat aneksji Sudetów. Zakładałem wówczas, że ten język pochodzi od rozmówcy, który wiedział, co robi Putin pod jego nieobecność. Ale sposób, w jaki Putin opisał początek II wojny światowej w wywiadzie dla Carlsona, nawet gdy w dalszym ciągu oskarżał Ukrainę o wspieranie nazizmu, w jego mniemaniu mógł postrzegać siebie jako Hitlera, ale być może bardziej skutecznego i przenikliwego. Wejdź do Ameryki i zawrzyj sojusz z jej przyszłym prezydentem.

Putin nie spieszył się z oskarżeniem Polski o zmowę z nazistowskimi Niemcami i współudział w inwazji Hitlera. Podobnie jak zrobił to w przeszłości z Ukrainą, pozycjonuje Polskę jako następczyni nazizmu. W rozmowie z Tuckerem wspominał o Polsce ponad trzydzieści razy. Gdybym był Polakiem, bałbym się.

Gessen jest znakomitym dziennikarzem, doskonale rozumiejącym Związek Radziecki i dzisiejszą Rosję, a zwłaszcza Putina. Jednak podczas „wywiadu” z Putinem, gdy czytałem jego słowa, nie mogłem powstrzymać się od szczególnego zaniepokojenia sytuacją Republiki Południowej Afryki.

Więzień zimnej wojny

Najlepszy przyjaciel naszego rządu, Władimir Władimirowicz Putin, nie jest zwykłym politykiem.

Jest produktem zimnej wojny i najwyraźniej nadal jest więźniem. Za jego sowieckich lat historia wymagała rewizji i napisania na nowo, zgodnie z bieżącymi potrzebami i ideologiami.

Kiedy więc opowiadał wydarzenia z września 1939 roku, Carlson przybierał charakterystyczną dla siebie, nieświadomą minę. NIE Porozmawiaj o kłopotach Inwazja na Związek Radziecki 16 dni po tym, jak siły Hitlera zrobiły tę samą „upartą” Polska ze wschodu.

Nic na ten temat nie powiedział Pakt Ribbentrop-Mołotow podpisany 23 sierpnia 1939 r. jednoczący stalinowski Związek Radziecki z hitlerowskimi Niemcami; Niemcy i Związek Radziecki przewodziły okupacji Polski. (Ta ostatnia okupowała i anektowała Litwę, Łotwę i Estonię latem 1940 r.)

Nie mówił 22 000 polskich urzędników i intelektualistów Jeńcy wojenni zabici przez Armię Radziecką w Lesie Katyńskim.

READ  Srebrne wyróżnienie Strommera Junior Grand Prix Polski

(Ostatecznie w wojnie zginęło około 20-27 milionów obywateli ZSRR – Łącznie ze starszym bratem Putina — Po inwazji Hitlera na Związek Radziecki 22 czerwca 1941 r. W ciągu tych sześciu lat szaleństwa zginęło od 70 do 85 milionów, łącznie z 6 milionami Polaków i 6 milionami Żydów w różnych krajach.)

Dziś Putin z radością pisze historię na nowo, w niewytłumaczalny sposób oskarżając Ukrainę i Polskę o bycie spadkobiercami nazizmu i inwestując miliardy w swoją państwową machinę propagandową, aby utrwalić swoją fikcję.

Dwa lata po ataku na Ukrainę nadal może liczyć na RPA jako stabilnego i lojalnego sojusznika. Pomagaliśmy Rosjanom na wszelkie możliwe sposoby, łącznie z trwałym uszkodzeniem naszej międzynarodowej reputacji w kręgu światowych demokracji.

Wiele bardziej aktywnych krajów porzuciło nasz rząd jako przyjaciela.

Moralny obowiązek

Ale czasami chwile czystego i całkowitego niedowierzania już nigdy nie będą takie same – i musimy wyrazić nasz sprzeciw i obrzydzenie. Wiele osób na całym świecie wyraziło podobne oburzenie Donald Trump zaczął cytować Hitlera z pewną regularnością.

Czy nie czujemy się moralnie zobowiązani potępić Putina za usprawiedliwianie Hitlera? Jeśli nic innego, czuliśmy ten sam rodzaj moralnego obowiązku, gdy wnieśliśmy oskarżenie przeciwko Izraelowi do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Co powstrzymuje Republikę Południowej Afryki teraz, gdy Putin przekroczył tę granicę?

Jak nasz rząd może nie zareagować?

W tych szalonych czasach góra to dół, a dół to dół. Wybieramy swoją ścieżkę, decydujemy, kim są nasi przyjaciele i wybieramy tylko najgorszych.

W poniedziałek tweet sekretarza generalnego ANC nie był zaskoczeniem. Ogłoszono Fikile Mbalula:

W dniach 15–17 lutego 2024 r. poprowadzę delegację AKN na Forum Zwolenników Walki Z Współczesnymi Praktykami Neokolonializmu w Moskwie w Rosji. #ANCAtWork

Chociaż czasami trudno nie śmiać się z tweetów Mbaluli (potrafi zabawiać na swój głupkowaty sposób), jest to niebezpieczne. Nasz udział w takim fałszywym wydarzeniu wskazuje na nowy, niebezpieczny poziom samozadowolenia z Rosji.

READ  Polski ORLEN wzmacnia bezpieczeństwo umów LNG...

Po co jest partia Jedna Rosja? LJest to narzędzie polityczne Putina i popiera je niewielu Najgorsi ludzie na świecie.

(Mbalula jest bardzo zainteresowany udziałem w konferencji, której przewodniczy były prezydent i premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, długoletni numer dwa Putina. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej, napisz Miedwiediew – Zagrożenia nuklearne w przeglądarce.)

Dlaczego nadal z radością stawiamy na hipotekę naszą demokrację, naszą wolność i honor oraz naszą przyszłość, gdy te wydarzenia nas mijają?

Czy jesteśmy zadowoleni z porzucenia wszystkiego, co osiągnęliśmy – stosunków handlowych z demokracjami na świecie, naszych wolności, pozycji i chwały ery Mandeli – w pogoni za okupantami, osobami łamiącymi prawa człowieka i skorumpowanymi przywódcami ze swoich marzeń?

Drogi czytelniku, jeśli uważasz, że stosunki zagraniczne Republiki Południowej Afryki są poza Twoim zasięgiem, przemyśl to jeszcze raz. Ma to wpływ na każdy poziom naszego społeczeństwa. I nie będzie to ładne. Wreszcie, jeśli jako kraj będziemy bronić tego, co dobre, a co złe, w każdy możliwy sposób, usłyszymy jeszcze jeden głos.

Właściwą rzeczą jest potępienie komentarzy Putina dotyczących Hitlera w możliwie najostrzejszy sposób. Świat musi wiedzieć, że Republika Południowej Afryki nie popiera takiego pisania historii na nowo i nie stoi za człowiekiem, który przechodzi na ciemną stronę. Cena nierobienia niczego pewnego dnia będzie bardzo wysoka.

Zakończenie książki, które rozpoczyna się słowami, że jeśli będziemy milczeć, nie będziemy opowiadać się za odrodzeniem zła, będzie zbyt trudne do zniesienia. DMK

Z podziękowaniami dla Gordona Lightfoota.