Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

COVID-19 nie mógł powstrzymać wzrostu globalnego K-popu

Ta chwila była niezaprzeczalna. BTS była pierwszą grupą od czasów Beatlesów, która miała trzy albumy numer jeden na liście Billboard 200 w ciągu jednego roku kalendarzowego. Następnie Bong Joon Ho pasożyt Wszedł szturmem na Festiwal Filmowy w Cannes (zanim zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na rozdaniu Oscarów w 2020 roku). Detaliści tacy jak Target sprzedawali koreańskie maski na twarz razem z kopiami Ludzie magazyn od lat. I pyszny odcinek filmów dokumentalnych Netflix Stół szefa kuchni Zmienił 60-letniego buddyjskiego mnicha o imieniu Jeong Kwan w najbardziej nieprawdopodobną gwiazdę Korei Południowej.

Kraj liczący 51 milionów ludzi w jakiś sposób znalazł się w centrum uwagi świata, a ja dyktuję, w co ludzie na całym świecie grają w słuchawkach i oglądają na ekranach. (Jeśli byłeś wśród 296,5 miliona ludzi na całym świecie, którzy kupili telefon Samsung w 2019 roku, oni też są Budynek ten ekran.)

Media od dawna identyfikują ten trend nazwany الاتجا Hallyolub fala koreańska. Były dowody na to, że Hallyu uprawiał turystykę w Korei Południowej Władca Pierścieni Został osiągnięty do Nowa Zelandia. Według badania przeprowadzonego przez Hyundai Research Institute w 2017 roku Koreę Południową odwiedziło 10,41 miliona osób. 7,6 procent z nich wskazało BTS jako głównego winowajcę.

Ale gdy epidemia zamknęła granice i anulowała działalność turystyczną Spadł do najniższego poziomu od 32 lat Tylko 2,5 miliona ludzi. Teraz w 2021 wygląda na to, że jest wyprane. Korea Południowa może ostrożnie otworzyć się na zagranicznych gości (z obowiązkową 14-dniową kwarantanną dla większości turystów, w czasie prasy), ale grupy K-popowe, takie jak MonstaX i BTS, opóźniły swoje krajowe występy.

Kiedy w czerwcu siedziałem w łóżku oglądając ciasne tańce BTS wraz z ponad milionem fanów z ponad 190 krajów, zdałem sobie sprawę, że pojawiła się jeszcze bardziej zaskakująca historia: nawet COVID-19 nie mógł powstrzymać K-popu.

READ  BFF z lat 90. rozmawiają o celebrytach, telewizji i przyjaźni

Złap koreańską falę

Podczas kwarantanny fala koreańska zamieniła się w tsunami – szczególnie na Zachodzie. dystans Śmierć George’a Floyda W maju 2020 r. BTS i jej kierownictwo przekazali 1 milion dolarów (724 000 funtów) na rzecz Ruch Black Lives Matter, żeby zobaczyć, jak grupa fanów zespołu – znana jako ARMY lub Adorable Representative MC for Youth – dopasowuje tę darowiznę w zaledwie 25 godzin. Katherine Lofton, profesor Uniwersytetu Yale, porównała BTS do „projektu religijnego”, ze względu na oddanie społeczności.

Rok później McDonald’s – największa na świecie sieć fast foodów – połączyła siły z największym zespołem na świecie, aby przygotować limitowaną edycję posiłku BTS. Była to pierwsza globalna współpraca restauracji z celebrytami, dostępna na 49 rynkach, w tym w Kolumbii i Litwie, i była Prawie bardzo udanyكاد.

Tymczasem te koncerty online? BTS zrobiło ich serię, zbierając mnóstwo pieniędzy tocząca się skała Magazyn oświadczył, że na zawsze zmieniło branżę muzyczną: „BTS właśnie udowodniło, że płatne transmisje na żywo nie znikną”.

Podczas przestoju Netflix zaprezentował premierę filmu dokumentalnego o całkowicie żeńskiej grupie Blackpink, przedstawiającej drogę zespołu z zapomnienia do występu w 2019 roku na Coachelli przed ponad 100 000 fanów. Nie musiałem na to ustawiać alarmu; W wolnym czasie był transmitowany.

A ty byłeś idealną publicznością. Krótko przed hitem COVID-19 poleciałem do Seulu, gdzie brałem lekcje tańca K-pop dla turystów i nauczyłem się kroków „Ddu-Du Ddu-Du” Blackpinka, wraz z pistoletami palcowymi. Zajęcia o wartości 50 USD (35 GBP), które odbyły się w studiu ze szklanym pudełkiem o nazwie Fanxy, zostały ogłoszone na TripAdvisor i Airbnb. (Jeśli chcesz sam spróbować, przestaw online podczas pandemii.) Może pewnego dnia znajdę się na odwagę, aby opublikować teledysk, który nakręciliśmy w klasie.

READ  Wady „Partii Pracy” Rajkumara Hiraniego uzyskane przez Archiwum Narodowe | Wiadomości o filmach hindi