Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Covid Victoria: Wykryto dwa nowe lokalne przypadki koronawirusa, wykryto ścieki z Melbourne

Wiktoriańscy urzędnicy ds. zdrowia potwierdzili dwa lokalne pozytywne przypadki Covid-19 w niedzielę rano.

Nowe przypadki zwiększają liczbę lokalnych przypadków w ostatniej epidemii stanu do 71.

Departament Zdrowia potwierdził również sześć nowych przypadków w kwarantannie hotelowej, zwiększając liczbę aktywnych przypadków w Wiktorii do 85.

Wyniki pochodziły z prawie 30 000 testów, podczas gdy 1940 dawek szczepionki podano w ciągu ostatnich 24 godzin.

Liczba pierwszych kontaktów związanych z epidemią spadła w ostatnich dniach, ponieważ niektórzy ludzie wykonali 13 codziennych testów, ukończyli 14 dni izolacji i zostali oczyszczeni przez zespoły zdrowia publicznego w Wiktorii.

W piątek ewakuowano ponad 600 pierwszych kontaktów, a kolejne 800 ma zostać usuniętych w sobotę.

kamera_medialnaLudzie ustawiają się w kolejce po szczepionkę Covid na torze wyścigowym w Sandown w sobotę. Zdjęcie: NCA NewsWire/David Geraghty

To jest na liście alertów dotyczących lokalizacji wirusa Corona w Wiktorii Powiększył się do prawie 400 lokalizacji Nocleg po dodaniu Woolies, Coles i miejskiego biurowca jako publicznych miejsc ekspozycji.

Fragmenty Covid znaleziono również w próbkach ścieków z zachodniej i północnej zlewni wód śródlądowych Melbourne, co zostało opisane jako „ważne” dla organów ds. zdrowia.

Nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa na przedmieściach, ale znajduje się on w pobliżu tajemniczego zestawu tajemnic West Melbourne Delta.

Ścisła blokada w Melbourne ma się zakończyć w czwartek o 23.59.  Zdjęcie: NCA NewsWire/Sarah Matray
kamera_medialnaŚcisła blokada w Melbourne ma się zakończyć w czwartek o 23.59. Zdjęcie: NCA NewsWire/Sarah Matray

„To nowe odkrycie jest interesujące, ponieważ obecnie nie ma potwierdzonych przypadków Covid-19 na tym obszarze, ale zawiera miejsca ekspozycji i znajduje się w pobliżu zachodniego Melbourne” – powiedział Departament Zdrowia.

„Nieoczekiwane odkrycia mogą być spowodowane przez kogoś, kto ma Covid-19 i nie jest już zaraźliwy i nadal usuwa wirusa, lub może być spowodowany aktywnym, ale niezdiagnozowanym stanem zakaźnym”.

Dotknięte przedmieścia to Aberfeldie, Essendon, Essendon West, Flemington, Footscray, Kensington, Maribyrnong, Moonee Ponds, Parkville i Travancore, a mieszkańcy i goście są zachęcani do monitorowania objawów i poddania się testom, jeśli wystąpią.

[email protected]

Pierwotnie opublikowany jako Victoria rejestruje dwa nowe lokalne przypadki Covid

READ  Fizycy zmniejszają prędkość światła poprzez impulsy wewnątrz gorącej plazmy