Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Cytryny nie cieszą się już dużym zainteresowaniem podczas pierwszej fali koron

W marcu 2020 r. Nastąpił gwałtowny wzrost cen cytryny w Europie, w tym w Polsce, z powodu epidemii COVID-19. Analitycy projektu APK-Inform: Vegetables and Fruits zacytowali nową witrynę rynkową jako stwierdzenie, że konsekwencje zdrowotne zakupu tych owoców cytrusowych wzbudziły zainteresowanie.

W tym samym okresie w 2020 roku średnia cena cytryny na polskim rynku hurtowym wzrosła o 64% do 9 Slodis / kg (34 2,34 / kg). Taki wzrost cen spowodowany był popytem na gorączkę cytrynową nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Jednak sytuacja na polskim rynku cytryn w tym sezonie jest zupełnie inna. Chociaż epidemia trwa do dziś, podczas pierwszej fali wirusa koronowego na cytryny nie ma już dużego popytu. Popyt na tę specjalność znacznie wzrósł w wyniku ostatnich skandali korporacyjnych, które trwały do ​​1 marca ubiegłego roku.

Na polskim rynku ceny cytryn pozostają stabilne na poziomie 4-5,50 Slotis / kg (1,04-1,43 USD / kg) od połowy lutego, średnio o 14% taniej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ponadto jest mało prawdopodobne, aby w przyszłości ceny w tym segmencie wzrosły.

Źródło: East-fruit.com

READ  Pulse otwiera nową fabrykę w Polsce