Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Część jeziora Tahoe została zamknięta po tym, jak testy potwierdziły plagę wiewiórek

Wiewiórki w pobliżu popularnego miejsca wypoczynku w Kalifornii uzyskały pozytywny wynik testu na obecność zarazy, co skłoniło urzędników do zamknięcia kilku miejsc w okolicy, aby chronić odwiedzających.

Rzecznik hrabstwa El Dorado, Karl Haas, powiedział, że zarażone wiewiórki, które znaleziono w pobliżu południowego brzegu jeziora Tahoe, nie miały kontaktu z ludźmi, zanim wynik testu był pozytywny.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że zakaźna choroba bakteryjna jest naturalnie obecna w niektórych obszarach stanu, w tym w hrabstwie El Dorado, gdzie znajduje się South Lake Tahoe.

Choroba, która spowodowała czarną śmierć w Europie w XIII wieku, może być przenoszona przez wiewiórki i inne dzikie gryzonie i pchły.

Ludzie mają tendencję do odczuwania objawów w ciągu dwóch tygodni od kontaktu z zakażonym zwierzęciem.

Objawy te mogą obejmować gorączkę, nudności, osłabienie i obrzęk węzłów chłonnych.

Urzędnicy powiedzieli, że Centrum Turystyczne Taylor Creek i Kiva Beach oraz ich parkingi będą niedostępne do piątku, podczas gdy władze parku przeprowadzają zabiegi kontroli wektorów.

Osoby, które uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu lub mieszkają w okolicy, były zachęcane do powstrzymania się od kontaktu ze zwierzętami.

„Nie karm fretek na terenach piknikowych lub na kempingach i nie zajmuj się chorymi lub martwymi fretkami” – powiedział w oświadczeniu dr Bob Hartman, tymczasowy urzędnik ds. zdrowia publicznego w hrabstwie El Dorado.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Poczta w Nowym Jorku Reprodukowano go za zgodą

READ  Japońskie załogi lotnicze ratują 19 osób przed lawiną błotną w Atami, gdy w okolicy nadal trwa ulewny deszcz