Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czujnik EDA w Happy Ring śledzi zdrowie psychiczne, a nie kondycję

Startup Happy Health chce wprowadzić „inteligentny” wygląd do pierścienia nastroju. Zamiast podejrzanych, zmieniających kolor kamieni, stworzyła Happy Ring, który ma na celu ostrzeganie użytkowników o ich zdrowiu psychicznym za pomocą czujników biometrycznych i sztucznej inteligencji.

Happy Ring, który właśnie zapewnił 60 milionów dolarów finansowania, jest wyposażony w dedykowany czujnik aktywności elektrycznej (EDA), który monitoruje zmieniające się poziomy stresu w czasie rzeczywistym. Zasadniczo urządzenie działa poprzez wykrywanie, kiedy współczulny układ nerwowy – rzecz, która reguluje reakcję walki lub ucieczki – zaczyna czekać.

„Kiedy zaczynamy myśleć o trudnych myślach lub doświadczać silnych emocji, nasz mózg reaguje, aby pomóc nam zareagować na te bodźce” – mówi Dustin Freckleton, MD, dyrektor generalny Happy Health. „Czujniki EDA mierzą zmiany elektryczne zachodzące w dłoni w odpowiedzi na niewielkie ilości potu, które zaczynają się wytwarzać w dłoni”. Freckleton wyjaśnił, że czujnik EDA Happy Ring następnie szuka otworów gruczołów potowych, które są następnie wprowadzane do algorytmu, który określa stan emocjonalny. Pętla następnie stale dostosowuje model AI do danych osoby, zamiast porównywać dane tej osoby z wcześniej zdefiniowaną grupą użytkowników.

„Na bieżąco informujemy Cię o Twoim nastroju, abyś zrozumiał, kiedy jesteś spokojny, czujny lub zestresowany” – mówi Shaun Rad, założyciel Happy Health i założyciel Tinder. „A my bierzemy wszystkie te dane i dostosowujemy dla Ciebie ćwiczenia, które są naukowo udowodnione, że pomagają radzić sobie ze stresem i poprawiają nastrój i ogólne samopoczucie”. Rad dodał również, że z punktu widzenia bezpieczeństwa i standardów urządzenie jest zgodne z HIPAA, ale nie wdawał się bardziej szczegółowo w politykę prywatności Happy Health i sposób przechowywania danych.

Spojrzenie na aplikację Happy Ring.
Zdjęcie: Szczęśliwe zdrowie

Ćwiczenia te obejmują czynności takie jak oddychanie, medytacja i prasa oparta na terapii poznawczo-behawioralnej. Wszystkie ćwiczenia można wykonać w aplikacji i są one jednocześnie śledzone przez ten sam odcinek, w którym zostały ukończone.

Inne urządzenia do noszenia, takie jak Zmysł Fitbiti Sense 2 i wyżej Nadchodzący szalik Manchester City Zawiera również czujniki EDA jako sposób na śledzenie stresu lub emocji. Według Freckletona zaletą pierścionka jest to, że lepiej niż trackery nadgarstka lub tułowia pasuje do pomiaru nacisku, ponieważ spoczywa na samej dłoni. (Na przykład Fitbit Sense wymaga oparcia dłoni na ekranie, aby uzyskać odczyt.)

Czujniki urządzenia obejmują również cztery elektrody skórne, cztery długości fali światła, akcelerometry i dwa czujniki temperatury. Śledzi również sen i ogólną aktywność, a szacowany czas pracy baterii wynosi trzy dni.

Na pierwszy rzut oka wiele z tego brzmi znajomo z funkcjami, które znajdziesz w pliku pierścień aury lub Whoop 4.0.0 aktualizacja – minus dedykowany czujnik EDA. Rad mówi jednak, że szczęśliwy epizod koncentruje się bardziej na stanie psychicznym użytkownika, podczas gdy inne urządzenia do noszenia na rynku śledzą takie wskaźniki, jak tętno i zmiany tętna, jako wskaźnik tego, jak dobrze organizm regeneruje się po stresie fizycznym.

Szczęśliwy pierścionek na ładowarce

Happy Ring wykorzystuje dedykowany czujnik EDA.
Zdjęcie: Szczęśliwe zdrowie

„że oni [Oura, Whoop] Nie mają żadnych wskaźników dotyczących zdrowia psychicznego”, mówi Rad. „Niekoniecznie podajemy wskaźniki związane ze wstawaniem i pomaganiem w osiąganiu sprawności fizycznej. Mówią o stresie i uzdrowieniu. Mówimy o unikalnym pomiarze aspektów zdrowia Twojego mózgu”.

Freckleton twierdzi również, że algorytm Happy Ring jest dokładniejszy niż ten, który jest obecnie dostępny na rynku, zwłaszcza że firma zbudowała swój czujnik EDA od podstaw z „medyczną” precyzją. wskazał na Studiuj w magazynie Śpi Dokładność urządzenia jest porównywalna z wieloma innymi urządzeniami do noszenia, takimi jak Actiwatch 2, Fitbit Charge 4, Whoop 3.0 i Oura Ring drugiej generacji. Jasne, w badaniu zaobserwowano tylko próbkę 36 uczestników w ciągu 77 nocy, ale recenzowane badania są rzadkie, jeśli chodzi o narzędzia dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia.

Tym właśnie jest Happy Ring – narzędziem odnowy biologicznej. Wcale nie jest przeznaczony do diagnozowania jakiegokolwiek stanu psychicznego. Według Rad, urządzenie jest „zaprojektowane zgodnie ze standardami klinicznymi, ale nie jest urządzeniem klinicznym”.

Jeśli chodzi o to, kiedy urządzenie będzie dostępne, Happy Health ma listę oczekujących, a urządzenie zostanie wysłane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Ale jedną rzeczą, którą użytkownicy mogą nie być zainteresowani, jest to, że podobnie jak Whoop i Oura Ring, korzysta z modelu subskrypcji. Chociaż nie płacisz za sprzęt z góry, jest on objęty miesięczną, roczną lub 24-miesięczną subskrypcją. Miesięczny poziom kosztuje 30 USD, 24 USD miesięcznie, jeśli płacisz rocznie, i 20 USD miesięcznie, jeśli wybierzesz plan 24-miesięczny.

Ogólnie rzecz biorąc, Happy Ring wygląda na zgrabny pomysł, a jego koncepcja jest przedłużeniem kierunku, do którego zmierzają urządzenia do noszenia. Chociaż urządzenia do noszenia były początkowo wychwalane jako krokomierze, w ostatnich latach nastąpiła zmiana w kierunku zarządzania stresem, śledzenia snu i czuwania. Zostało to przyspieszone, gdy pojawiła się epidemia. Najważniejsze pytanie brzmi, czy stosunkowo nowicjusz, taki jak Happy Ring, może grać w piłkę z tym, co już jest.

READ  Dave Limp z Amazona mówi, że domowy robot Astro zaczynał jako urządzenie zabezpieczające