Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy grypa H3N2 może przekształcić się w kolejną pandemię COVID-19?

Czy grypa H3N2 może przekształcić się w kolejną pandemię COVID-19?

Zarówno COVID, jak i wirus H3N2 atakują układ oddechowy organizmu, utrudniając pacjentowi prawidłowe oddychanie.

W 2019 roku wirus SARS-CoV-2 zaczął rozprzestrzeniać się w Chinach. Kraj zgłosił swój pierwszy przypadek we wrześniu, kiedy kobieta w Wuhan uzyskała wynik pozytywny. Wkrótce Chiny nie tylko doświadczyły pojawienia się najbardziej śmiercionośnego wirusa w historii ludzkości, ale świat zaczął potwierdzać przypadki. Śmiertelny i szybko rozprzestrzeniający się wirus opanował ponad 100 krajów w ciągu 10 dni. Patrząc na trendy, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nazwała wybuch wirusa „pandemią”. Zapanowanie nad sytuacją zajęło krajom ponad 3 lata. W ciągu tych 36 miesięcy wirus pochłonął miliony istnień ludzkich i zainfekował miliardy. Przerażające obrazy z wybuchu wirusa nie całkiem zniknęły, gdy Indie zgłosiły wzrost infekcji wirusowych.

Zwykle bardzo częstym zjawiskiem jest gwałtowny wzrost liczby wirusów grypy o tej porze roku. Ale rok 2023 nie był zwykłym rokiem. Kraj doświadczył najgorszej epidemii wirusa grypy na początku miesiąca. Kilka przypadków zgłoszonych z kraju pokazało, jak niebezpieczny wirus się rozprzestrzeniał, obejmując stany. Obecnie jedyną alternatywą siejącą spustoszenie w Indiach i prowadzącą do maksymalnego zachorowania na grypę w kraju jest Wirus grypy H3N2. Ponieważ najgorsze wspomnienia związane z wybuchem wirusa wciąż są świeże w ludzkich umysłach, nagły wzrost zachorowań na grypę H3N2 sprawia, że ​​ludzie zastanawiają się, czy stanie się ona kolejnym COVID-em. Poznajmy możliwości z pomocą danych i ekspertów.

Zakażenie wirusem COVID Vs H3N2: podobieństwa

Zarówno COVID, jak i wirus H3N2 atakują układ oddechowy organizmu, utrudniając pacjentowi prawidłowe oddychanie. Sposób przenoszenia obu wirusów jest również taki sam – są przenoszone z jednego organizmu na drugi drogą powietrzną. Kiedy zarażona osoba kaszle lub kicha, kropelki przenoszące wirusa mogą przedostać się do dróg oddechowych zdrowej osoby, dostając się przez nos i oczy.

READ  Nowa placówka obrazowania medycznego rewolucjonizuje badania i opiekę nad pacjentami

światło Objawy choroby COVID-19 Są również podobne do objawów łagodnej infekcji H3N2. Oba powodują przeziębienia, kaszel, gorączkę i bóle ciała. Istnieje jednak jedna różnica w objawach tych dwóch wirusów – infekcja wirusem grypy, takim jak H3N2, częściej powoduje przeziębienia, bóle ciała i bóle głowy.

Krótko mówiąc, zarówno H3N2, jak i COVID-19 są podobne pod względem infekcji dróg oddechowych, a także dzielą tę samą metodę przenoszenia się z jednej osoby na drugą. Mają też podobne objawy. Czy to oznacza, że ​​zakażenie COVID-19 naraża kogoś na większe ryzyko zakażenia H3N2, czy też występowanie tych dwóch przypadków jest w jakikolwiek sposób powiązane? Niezupełnie, ale eksperci uważają, że H3N2 jest mniej niebezpieczny niż COVID-19.

Objawy COVID kontra H3N2

Eksperci zalecają, aby nie panikować teraz. pomimo H3N2 W Indiach rozprzestrzenia się szybko i istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że przerodzi się w pandemię, taką jak COVID. Powodem tego stwierdzenia są objawy spowodowane przez te dwa wirusy. Podczas gdy COVID doprowadził do ciężkich infekcji płuc i objawów podobnych do zapalenia płuc, w tym duszności i bólu w klatce piersiowej, wirus H3N2 ogranicza się do powodowania jedynie objawów, takich jak wysoka gorączka i kaszel. Według doniesień około 27% miało duszność, 16% miało świszczący oddech, 16% miało zapalenie płuc, a 6% miało drgawki. Około 10% pacjentów wymaga tlenu, a 7% wymaga opieki na oddziale intensywnej terapii. Co jest znikome w porównaniu z COVID-19. W pierwszych dniach wybuchu epidemii COVID-19 w Indiach wirus szalał i największa liczba pacjentów trafiła do szpitala ze spadkiem poziomu tlenu.

Total Wellness jest teraz na wyciągnięcie ręki.

Podążaj za nami