Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy kupować mieszkanie już teraz, czy czekać na dalszy spadek cen?  |  Poczta Goulburna

Czy kupować mieszkanie już teraz, czy czekać na dalszy spadek cen? | Poczta Goulburna

Kupić teraz czy czekać? Te spostrzeżenia rynkowe pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję. Obraz Shutterstocka

Ponieważ stopy procentowe wciąż rosną przez pozostałą część 2023 r. i na początku przyszłego roku, wielu potencjalnych nabywców domów zadaje sobie pytanie, czy jest to odpowiedni moment na wejście na rynek nieruchomości.

Osoby posiadające wystarczające oszczędności lub kapitał własny mogą uznać, że aprobata jest zapewniona kredyty mieszkaniowe Na razie jest to dość prosty proces.

A przy ogromnej liczbie nieruchomości dostępnych obecnie na rynku, łowcy domów mogą być w stanie skorzystać z okazji, o ile będą trzymać nos przy ziemi.

Ale nawet gdy ceny nieruchomości spadają w głównych centrach miast Australii, istnieją obawy, że wyższe stopy procentowe mogą zrekompensować lub nawet zastąpić potencjalne oszczędności wynikające z zapłacenia ceny wywoławczej.

W szczególności kupujący po raz pierwszy są szczególnie zaniepokojeni tym, czy kupowanie teraz ma sens, właśnie z tego powodu. Co by się stało, gdyby stały wzrost spłat kredytu na pożyczkę o zmiennej stopie procentowej spowodował, że zapłaciłbyś taką samą kwotę za swój dom, jak gdyby został sprzedany za 50 000 $ więcej?

Czy kupować teraz, czy czekać na dalszy spadek cen?

Podamy kilka informacji rynkowych, które pomogą Ci upewnić się, że sam odpowiesz na to pytanie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wziąć pod uwagę, decydując się na wejście na rynek nieruchomości w 2023 roku.

Stabilność na oszczędnościach

Oczywiście wielu finansistów opowiada się za tym, aby łowcy domów kupowali tylko wtedy, gdy są pewni, że będą w stanie utrzymać nieruchomość wystarczająco długo. Budowanie sprawiedliwości.

Oznacza to, że musisz mieć stały dochód, który pozwoli ci na spłatę miesięcznych rat kredytu hipotecznego przez co najmniej trzy lub cztery lata po zakupie nieruchomości.

Tych płatności nie można dokonać wyłącznie opierając się wyłącznie na swoich oszczędnościach, zwłaszcza podczas podwyżek stóp procentowych, ponieważ nie ma gwarancji, jak wysokie będą Twoje płatności.

A jeśli aktualnie planujesz zmienić zawód, to odłożenie planów zakupu nieruchomości może być tutaj właściwą decyzją.

Dzieje się tak dlatego, że dostawcy kredytów mieszkaniowych i brokerzy kredytów hipotecznych biorą pod uwagę Twoją historię zatrudnienia.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby spodobało się to osobom podejmującym nową pracę w tej samej branży, całkowita zmiana branż i ról może mieć normalizujący wpływ na zatwierdzanie pożyczek i siłę pożyczkową.

Mówiąc najprościej, jeśli spodziewasz się dużych zmian finansowych lub zawodowych na horyzoncie, teraz może nie być odpowiedni czas na kupowanie.

Stwórz swój depozyt

Jednak nie postępowalibyśmy tak, jakby posiadanie dodatkowych oszczędności również nie było bez wartości.

W jaki sposób? Ponieważ stopy procentowe nie wykazują żadnych oznak spowolnienia, wielu potencjalnych nabywców domów naturalnie czuje się trochę nieufnie wobec pomysłu ubiegania się o większą pożyczkę.

Nawet jeśli uda ci się zaoszczędzić do 20% depozytu na nieruchomość, odsetki naliczone od całkowitej kwoty pożyczki mogą być więcej niż wystarczające, aby zniechęcić cię do zakupu przy maksymalnej zdolności pożyczki.

To wszystko dobrze i dobrze, jeśli nie chcesz wydawać jak najwięcej.

Ale co, jeśli jesteś na rynku domu rodzinnego i nie chcesz szczególnie zadłużyć się na 400 000 $?

W rzeczywistości jest to obecnie problem wielu australijskich rodzin, zwłaszcza tych, które utrzymują się z jednego dochodu.

Jeśli chcesz zmniejszyć ogólną wielkość pożyczki, posiadanie większego depozytu może pomóc w zapewnieniu, że wyższe stopy procentowe nie dotkną cię źle.

Jeśli masz stabilne dochody, śmiało możesz wskoczyć do góry nogami.

Ale jeśli uważasz, że możesz skorzystać na zgromadzeniu zaliczki znacznie powyżej 20 procent, może to pomóc w utrzymaniu całkowitej kwoty pożyczki (i naliczonych odsetek) na niskim poziomie, co jest idealne w obecnych warunkach rynkowych.

Oceń swoją strategię inwestowania w nieruchomości

Nie wszyscy nabywcy domów mają te same cele przy wejściu na rynek nieruchomości.

Niektórzy mogą chcieć kupić raz i cieszyć się umowami jako właściciel; Niektórzy mogą chcieć kupić małe nieruchomości, powiększyć kapitał, a następnie zainwestować w większą nieruchomość, gdy mają na to wystarczający kapitał; Niektórzy mogą chcieć kupić nieruchomości inwestycyjne, aby wystawić je na rynek wynajmu.

Jeśli masz mgliste pojęcie o tym, jak chcesz, aby wyglądała Twoja idealna strategia inwestowania w nieruchomości, warto poświęcić trochę więcej czasu na udoskonalenie tego podejścia.

Znajomość strategii zakupowej może pomóc Ci wejść na rynek nieruchomości z większą pewnością i ukierunkowaniem, zwiększając prawdopodobieństwo zwrotu z inwestycji.

W końcu, niezależnie od tego, czy kupujesz do zamieszkania, czy do wynajęcia, wszyscy potencjalni nabywcy domów chcą mieć pewność, że otrzymają pieniądze, a nawet mogą przygotować się na większy sukces finansowy w przyszłości.

Podobnie, jeśli nadal oszczędzasz na 20-procentowy depozyt lub nie znalazłeś jeszcze żadnych interesujących Cię nieruchomości, teraz jest idealny czas, aby zacząć uczestniczyć w aukcjach i poznać wszystkie tajniki licytowania i licytowania domu.

Świadomość swojego zakupu dobrze i wcześnie może dać ci lepszą pozycję do wykonania ruchu, gdy nadejdzie czas na zakup.

Rozejrzyj się za kredytem mieszkaniowym

Wreszcie, nawet przy wyższych stopach procentowych, łowcy domów wciąż mają wiele opcji, jeśli chodzi o zabezpieczenie odpowiedniego kredytu mieszkaniowego.

Na przykład pary pracujące, które chcą kupić, mogą uznać elastyczność i dodatkowe funkcje, które wiążą się z pożyczkami o zmiennej stopie procentowej, za ich prawdziwy atut.

Możliwość korzystania z kont rebalance lub rebalancing w celu uzyskania dostępu do płatności przekraczających miesięczne minimalne wymagania może pomóc właścicielom domów uzyskać pełną kontrolę nad swoimi finansami.

Dostawcy kredytów mieszkaniowych często reklamują swoje unikalne funkcje lub oferty.

Więc zdecydowanie opłaca się rozejrzeć, aby znaleźć kredyt mieszkaniowy, który działa dla Ciebie, a nie na odwrót.

Kup teraz czy kup później?

Biorąc wszystko pod uwagę, długa gra może przynieść wiele korzyści, jeśli chodzi o planowanie pierwszego wypadu na rynek nieruchomości.

W przypadku właścicieli domów szukających domu rodzinnego, w którym mogą się rozwijać, czekanie na idealną okazję może pomóc w pełni wykorzystać korzyści dostępne dla kupującego po raz pierwszy.

Jeśli chcesz kupić małe, a następnie zbudować kapitał, kupowanie w lokalizacji o wysokim wzroście, podczas gdy ceny nieruchomości są niskie, może pomóc ci w uzyskaniu silniejszej pozycji finansowej, gdy zdecydujesz się zwiększyć skalę i znaleźć dom rodzinny.

Pamiętaj jednak, że wzrost nigdy nie jest gwarancją, więc chociaż budowanie kapitału może być dość rozsądną strategią, wiąże się również z odpowiednim podziałem ryzyka.

Jednak niewielki zakup oferuje możliwość utrzymania mniejszej kwoty pożyczki, co oznacza, że ​​wyższe stopy procentowe nie dotkną cię mocno, o ile dokonasz płatności na czas.

Jeśli więc chcesz kupić swoją pierwszą nieruchomość i wejść na rynek w obecnym kształcie, posiadanie mniejszej kwoty pożyczki może pomóc w zapewnieniu agresywnych wydatków w ramach swoich środków i w utrzymaniu pierwszej nieruchomości przez co najmniej kilka lat, dopóki nie zaczyna zyskiwać na wartości.

Ostatecznie to rodziny i kupujący po raz pierwszy decydują o najlepszym dla nich sposobie działania.

Mamy nadzieję, że rozważania, które przedstawiliśmy powyżej, pomogą Ci podjąć właściwą decyzję dla Ciebie i Twoich bliskich.