Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy szczepionki Covid-19 zmniejszą przenoszenie wirusa? | David Spiegelter i Anthony Masters

TOto dwa sposoby, w jakie szczepienie może spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Po pierwsze, może pomóc w zapobieganiu infekcji. Po drugie, nawet jeśli masz pecha i złapiesz wirusa, może to zmniejszyć ryzyko przeniesienia. Konieczne jest zrozumienie skali tych korzyści.

Udane wprowadzenie szczepionki w Wielkiej Brytanii przyniosło korzyści w dwóch nowych dużych badaniach. że Analiza Oxford-ONS Od ponad 370 000 uczestników badania wykazało, że infekcje zmniejszyły się o 65% po podaniu pojedynczej dawki. Aby chronić się przed wirusem, jedna dawka była taka sama jak w przypadku poprzedniej infekcji. Nie było znaczącej różnicy między dwiema dostępnymi szczepionkami.

Co zaskakujące, wskaźniki infekcji były niższe aż do trzech tygodni przed szczepieniem. Czy wirus miał magiczne przeczucie i odwrócił się od niego? Bardziej prawdopodobna jest idea „odwrotnej przyczynowości”. Ludzie mogą zostać zaszczepieni tylko wtedy, gdy ich wyniki nie są pozytywne lub wykazują niedawne objawy, dlatego konieczne jest, aby przed podaniem szczepionki odnotować mniej infekcji. Statystyki mogą być trudne.

Co ważne, badania wykazały, że jeśli jesteś zarażony po szczepieniu, są one zwykle łagodniejsze, zarówno pod względem zgłaszanych przez siebie objawów, jak i miana wirusa.

Jeśli zaszczepione osoby nabawią się słabszej infekcji, prawdopodobieństwo przeniesienia wirusa może być mniejsze.

Tak to wygląda. Zdrowie publiczne w Anglii Przebadano ponad 500 000 rodzin w Anglii i oszacowano, że niezaszczepione przypadki zakażały około 10% osób w ich domach. Ale odsetek ten zmniejszył się mniej więcej o połowę, do około 6%, jeśli pierwotny przypadek został zaszczepiony, z odpowiednim spadkiem w porównaniu ze szczepionkami Oxford-AstraZeneca lub Pfizer-BioNTech.

Połączyć te dwa badania razem, to oznacza, że ​​na każde sześć osób, które nie są zaszczepione, tylko jedna byłaby zarażona, gdyby zaszczepił się.

READ  Dyrektor generalny Square Enix zwraca się do nauczycieli, którzy twierdzili, że jako dziecko grał w zbyt wiele gier Final Fantasy

Ludzie w społecznościach łączą się poprzez swoje kontakty: wirusy są przenoszone przez te linki. Dowody sugerują, że szczepionki Covid-19 osłabiają tę transmisję. Zaszczepiając się, pomagasz chronić osoby wokół siebie.

Plik Wprowadzenie szczepionki w Wielkiej Brytanii To niezwykły sukces: bezpośrednia ochrona ludzi, ich komunikacja i ich zaopatrzenie Istotne informacje naukowe Do świata.

David Spiegelter jest prezesem Winton Center for Risk-Evidence Communication w Cambridge. Anthony Masters jest ambasadorem statystycznym Królewskiego Towarzystwa Statystycznego