Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czytniki e-booków Amazon Kindle ułatwią teraz pobieranie e-booków, których nie kupiłeś od Amazon

W potencjalnym ciosie dla wszystkich aplikacji i stron internetowych, które pojawiły się wraz z Amazon Kindle, aby uprościć proces konwersji elektronicznych plików EPUB na format pliku e-czytnika, Począwszy od „koniec 2022”, Obsługa dokumentów osobistych Kindle Wreszcie wsparcie dla plików EPUBa także rozszerzając, gdzie użytkownicy mogą uzyskać własne źródło treści.

Oryginalny format plików elektronicznych AZW Amazon Kindle był oparty na formacie MOBI stworzonym dla aplikacji e-czytnika o nazwie Mobipocket, wydanej po raz pierwszy w 2000 roku dla różnych starszych urządzeń PDA i urządzeń mobilnych. Z biegiem lat ewoluował w format KF8/AZW3, a teraz format KFX, z których wszystkie są własnością Kindle. Dla tych, którzy polegają wyłącznie na e-czytnikach i aplikacjach Kindle i kupują tylko e-booki od Amazon, specjalny format pliku nie stanowi problemu, zwłaszcza gdy Amazon oferuje jeden z największych dostępnych obecnie e-booków i uproszczony sposób na pobieranie plików na swoich urządzeniach.

Ale na rynku dostępnych jest niezliczona ilość e-czytników, które oferują lepsze funkcje niż Kindle, W tym kolorowe ekrany e-ink, a wszystkie zamiast tego obsługują format plików e-booków EPUB (między innymi), który jest najpopularniejszym formatem na świecie. Jest to również format, którego Amazon do tej pory odmawiał obsługi. Zwykle oznacza to, że osoba, która chce kupić czytnik e-booków, musi albo w pełni zaangażować się w ekosystem Amazon Kindle, albo wybrać jedną z wielu alternatyw i trzymać się swojego wyboru, ponieważ zakupione lub pobrane pliki e-booków nie były skrzyżowane. -zgodny.

Tak jest w większości przypadków, ale według A Ostatnio zaktualizowana strona pomocy na Amazon W przypadku usługi Kindle Personal Documents Service, która upraszcza proces wysyłania plików i dokumentów do czytników Kindle, wkrótce pojawi się obejście tego problemu. Od końca 2022 r. użytkownicy będą mogli wysyłać pliki EPUB na swoje urządzenia pocztą elektroniczną lub korzystać z jednej z aplikacji Send to Kindle, aby pobierać e-booki EPUB na czytnikach Amazon. Twój Kindle nadal nie może ładować plików EPUB lokalnie, więc podłączenie e-czytnika do komputera i ręczne kopiowanie plików EPUB nadal nie jest dostępne, ale funkcja Send to Kindle przekonwertuje pliki EPUB na przyjazne dla Kindle pliki KF8 / AZW3. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale nadal jest mile widzianym miejscem dla użytkowników siedzących na górze plików EPUB, którzy chcą zdecydować się na Kindle.

READ  Seagate wypuszcza kartę rozszerzeń 500 GB do konsoli Xbox Series X | S.

Strona pomocy zauważa również, że Amazon planuje również zrezygnować z obsługi wysyłania starych plików MOBI za pośrednictwem usługi Wyślij do Kindle. Strona mówi: „Od końca 2022 r. nie będziesz już mógł wysyłać plików MOBI (.AZW, .MOBI) do swojej biblioteki za pomocą funkcji Wyślij do Kindle”. „Ta zmiana nie wpłynie na żadne pliki MOBI znajdujące się już w twojej bibliotece Kindle. MOBI to starszy format plików i nie będzie obsługiwał najnowszych funkcji dokumentów Kindle. „Dlaczego Amazon nie konwertuje po prostu starych plików MOBI do KF8 / AZW3s, jest nieznany, ale dla tych, którzy nie chcą puścić starej partii plików e-booków, zawsze tam są Darmowe aplikacje, takie jak Calibre Aby konwertować między dowolnym formatem e-booków.