Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dążenie Jessego Eisenberga do obywatelstwa polskiego: ożywienie więzi rodzinnych

Dążenie Jessego Eisenberga do obywatelstwa polskiego: ożywienie więzi rodzinnych

Aktor i reżyser Jesse Eisenberg powiedział, że dziewięć miesięcy temu złożył wniosek o obywatelstwo polskie i obecnie „czeka na ostateczny podpis”.

Urodzony w Nowym Jorku aktor, znany z takich filmów jak „The Social Network”, „Zombieland” i „And Now You See Me”, powiedział, że jako ktoś, kogo rodzina pochodzi z południowo-wschodniej Polski, chce mieć rodzinę należącą do południowo-wschodnia Polska. „Większe połączenie” z krajem.

Eisenberg odwiedził ostatnio Polskę jako gość konferencji Impact'24.

„Jakieś dziewięć miesięcy temu ubiegałem się o obywatelstwo polskie. Oczywiście wszystkie dokumenty zostały już złożone i czekam na ostateczny podpis. Moja rodzina pochodzi z południowego wschodu, z Krasnestau, a rodzina mojej żony (Anny Trout) pochodzi z Łodzi. Chcieliśmy mieć większy kontakt z Polską. „Chciałbym tu więcej pracować” – powiedział aktor w wywiadzie dla polskiego magazynu Glos Wielkopolski, cytowanym przez amerykański magazyn „Variety”.

„Kiedy dorastałem, słyszałem historie o stosunkach Polaków z moją żydowską rodziną i wszystkie były wspaniałe: byliśmy najlepszymi przyjaciółmi z Polakami. Moja rodzina mieszkała w Krasnymstawie do wojny, jedna osoba przeżyła wojnę i przeprowadziła się do Szczecina. „Niestety zmarła na Covid, więc było to bardzo niedawno” – dodał.

40-letni aktor kręci w Polsce zdjęcia do swojego nadchodzącego projektu reżyserskiego „A Real Pain”. Został również napisany przez Eisenberga, a występuje u boku gwiazdy Sukcesji Kierana Culkina. Film, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2024 roku, opowiada o dwójce kuzynów, którzy wyruszają do Polski w poszukiwaniu swoich korzeni.

„Pracując tutaj, spotkałem kilka osób, które pracowały na stanowiskach związanych z rządem. Powiedziałem im: „Chciałbym zaprowadzić lepsze stosunki pomiędzy Żydami i Polakami. „Dla mnie to niefortunne, że nie są wspaniali. Z przyjemnością bym to zrobił. Stąd pochodzi moja rodzina i stąd pochodzi rodzina mojej żony. Czy możemy w jakiś sposób ubiegać się o obywatelstwo polskie?”

READ  Chris Pratt nie użyje włoskiego akcentu w Super Mario Bros.

Eisenberg powiedział, że kręcił „Real Pain” we wszystkich miejscach swojej rodziny w Polsce, m.in. w Lublinie, Warszawie, Krasniesztau, a także w Kraśniku Radom.

(Ta historia nie została edytowana przez zespół Devdiscourse i została wygenerowana automatycznie z kanału dystrybucyjnego.)