Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Deepdub i FilmRoj współpracują przy premierze thrillera psychologicznego „SWARM” z dubbingiem AI na festiwalu Cinequest

Tel Awiw, Izrael, 30 sierpnia 2023 r /PRNewswire/ — Miświodąca firma w dziedzinie dubbingu audiowizualnego i lokalizacji językowej w oparciu o sztuczną inteligencję FilmrogNiezależne studio produkcji filmowej ogłosiło dziś wieczorem światową premierę swojego thrillera psychologicznego „SWARM” nazwanego sztuczną inteligencją na festiwalu Cinequest Film & Creativity Festival w San José, Kalifornia.

105-minutowy polski film opowiada historię rodziny żyjącej w izolacji na odległej wyspie i ukazuje jej wewnętrzne zmagania o władzę i wolność. SWARM został sfinansowany przez ponad 300 inwestorów indywidualnych w ramach finansowania społecznościowego i zbudowany przy pomocy niezliczonej liczby oddanych wolontariuszy. Starając się udostępnić film anglojęzycznej publiczności, FilmRoj poszukiwał niedrogiego rozwiązania bez utraty jakości.

Deepdub ma na celu pokonanie barier językowych i luk kulturowych w zakresie treści audiowizualnych. Firma umożliwia opłacalne metody lokalizacji treści audiowizualnych bez utraty jakości, korzystając z innowacyjnej technologii dubbingu opartej na sztucznej inteligencji. W ten sposób Deepdub umożliwia niezależnym studiom, takim jak FilmRoj, dzielenie się swoimi historiami z publicznością na całym świecie.

„Naszym celem zawsze było otwarcie publiczności na całym świecie na różnorodne historie i punkty widzenia” – powiedział. Ophir KrakowskiDyrektor generalny i współzałożyciel Deepdub. „Korzystając z naszej najnowocześniejszej technologii audioprzewodników, umożliwiliśmy fascynującej historii SWARM dotarcie do szerszej publiczności, zachowując jednocześnie głęboki rezonans emocjonalny oryginału. To ekscytujące, że podczas tego wydarzenia możemy być w czołówce tę ewolucję w lokalizacji filmów.”

„Byłem zdumiony, jak dobrze technologia uchwyciła niuanse każdej postaci” – powiedział Łukasz Siódmok, producent SWARM. „W filmie wystąpiły tylko cztery postacie, więc istotne było, aby każdy dubbingowany dźwięk był spójny i wysokiej jakości. Innowacyjna technologia Deepdub nie tylko to osiągnęła, ale także podniosła ogólne wrażenia wizualne. Wynik pozwala zachować integralność naszej artystycznej wizji. Finansowanie społecznościowe ” pozwoliło nam podejmować ryzyko i wprowadzać innowacje. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Deepdub, aby udostępnić ten polski film osobom anglojęzycznym i nadać mu prawdziwie globalny zasięg.”

READ  Pałac Kensington potwierdza, że ​​książę William powróci do obowiązków królewskich po zdiagnozowaniu raka u księżnej Katarzyny

Deepdub wykorzystuje zastrzeżoną sztuczną inteligencję do tworzenia syntetycznych głosów, które wychwytują emocje i zapewniają oryginalne występy. Technologia ta upraszcza pracochłonny proces dubbingu i obniża koszty, dorównując jednocześnie jakością tradycyjnego przepływu pracy.

Po projekcji Oz Krakowski, dyrektor ds. relacji z klientami w Deepdub, dołączy do producentów filmu podczas szczerej sesji pytań i odpowiedzi, podczas której opowie o procesie dubbingu AI i powstawaniu tego wyjątkowego arcydzieła kina.

Chcąc zwiększyć globalny zasięg, twórcy filmu ujawnili plany wydania „SWARM” w języku łacińskim i hiszpańskim.

O misiu:

Celem Deepdub jest pokonanie bariery językowej i luki kulturowej w zakresie rozrywki dla międzynarodowej publiczności w telewizji, filmie, reklamie, grach i e-learningu. Świadczymy wysokiej jakości, kompleksową usługę lokalizacyjną dla branży rozrywkowej, wykorzystując algorytmy deep learning i sztucznej inteligencji. Zespół Deepdub tworzą przedsiębiorcy technologiczni, inżynierowie, naukowcy, a także specjaliści od dubbingu i postprodukcji z dużym doświadczeniem branżowym. W radzie doradczej zasiadają wybitni dyrektorzy mediów, m.in Kevina Reilly’egoktóry pełnił funkcję dyrektora ds. treści w HBO Max oraz prezesa TNT, TBS i truTV, oraz Emiliano Kalmzuka, byłego prezesa Fox Television Studios.

Więcej informacji na temat misia znajdziesz na stronie https://deepdub.ai Lub śledź nas na LinkedIn https://www.linkedin.com/company/deepdub-ai/

O filmie Ruda

Film RÓJ SA to polska spółka celowa produkująca film fabularny SWARM w reżyserii Bartik Bala. Firmę założyli producenci: Łukasz Siódmok, Bartik Bala, Tomasza Langnera. W 2021 roku spółka uruchomiła kampanię crowdfundingową, w ramach której przy udziale 300 prywatnych inwestorów zebrano 2 mln zł.
Dystrybutorem filmu SWARM jest firma Content Spot, która w 2023 roku wspólnie z Film RÓJ SA rozpoczęła ogólnopolską kampanię promocyjno-dystrybucyjną docierającą do 20 milionów widzów. Film dystrybuowany jest w innowacyjnym systemie self-publishingu na docelowej platformie technologicznej.

SWARM został doceniony przez selekcjonerów festiwali na całym świecie. 27 sierpnia odbyła się międzynarodowa premiera filmu na festiwalu Cinequest Film and Creativity Festival w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu film będzie miał europejską premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tiranie Albania. Adres strony filmu to: www.filmroj.pl I swarmthemovie.com

READ  Czy Simpsonowie przewidzieli wojnę Rosji z Ukrainą?

Komunikacja:

[email protected]
SWARM jest dystrybuowany przez Content Spot
Tomasz Napakowski
[email protected]

Źródłem jest pluszowy miś