Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dell przedstawia największą gamę laptopów wyposażonych w sztuczną inteligencję dla firm

Dell przedstawia największą gamę laptopów wyposażonych w sztuczną inteligencję dla firm

Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem firma Dell Technologies planuje zaprezentować na targach MWC swoją największą ofertę laptopów biznesowych i mobilnych stacji roboczych wyposażonych w sztuczną inteligencję. Te nowe komputery osobiste mają na celu zwiększenie produktywności przedsiębiorstw i pracowników oraz przygotowanie firm na erę sztucznej inteligencji.

„Następna generacja komputerów PC pojawia się w kluczowym momencie – wraz ze zbliżającymi się cyklami odświeżania i nowymi możliwościami komputerów PC, tworząc idealną burzę” – powiedział Patrick Moorhead, założyciel i dyrektor generalny Moor Insights & Strategy. Moorhead podkreślił znaczenie biznesowych komputerów stacjonarnych i stacji roboczych firmy Dell wyposażonych w sztuczną inteligencję i wspomniał, w jaki sposób zapewniają one „kontinuum sztucznej inteligencji zaprojektowane z myślą o poprawie komfortu użytkowania już dziś i przygotowaniu organizacji na sukces w przyszłości”.

Sam Board, prezes Customer Solutions Group w Dell Technologies, podkreślił znaczenie sztucznej inteligencji we współczesnym biznesie. „Każda firma, która chce pozostać konkurencyjna, będzie musiała w jakiś sposób wdrożyć sztuczną inteligencję, a komputery stacjonarne wyposażone w sztuczną inteligencję będą w tym procesie kluczowe” – skomentował. „Przewaga firmy Dell polega na tym, że od pierwszego dnia w ofercie firmy Dell znajduje się więcej komputerów wyposażonych w sztuczną inteligencję”. klientom możliwość rozpoczęcia przyszłościowej sztucznej inteligencji już dziś.

Główną cechą tych nowych komputerów osobistych jest dodanie jednostki przetwarzania neuronowego (NPU). Jednostki NPU działają jak silnik akceleratora AI, przejmując niestandardowe zadania AI i uwalniając procesor i kartę graficzną do różnych obciążeń. Oczekuje się, że ten postęp technologiczny poprawi wydajność, bezpieczeństwo, żywotność baterii i produktywność. Dell szacuje, że jednostki NPU odnotują znaczny wzrost, z około 50 milionów sztuk w 2024 r. do ponad 167 milionów jednostek w 2027 r., co będzie stanowić około 60% wszystkich dostaw komputerów osobistych na całym świecie.

Oferta nowych komputerów Dell z obsługą sztucznej inteligencji obejmuje zarówno podstawowe laptopy i stacje robocze, jak i ultraprzenośne komputery klasy premium, oparte na procesorach Intel Core Ultra z technologią Intel vPro. Szeroka gama urządzeń odpowiada różnym zadaniom, umożliwiając użytkownikom efektywniejszą współpracę, szybkie tworzenie treści, zwiększanie bezpieczeństwa w hybrydowych środowiskach pracy i utrzymywanie spójnego przepływu pracy za pomocą przełącznika Copilot Switch, który jest codziennym towarzyszem sztucznej inteligencji użytkownika.

READ  Kup Apple Watch SE za 229,99 USD – to najlepsza cena od Czarnego Piątku

Ponadto Dell Technologies ma na celu pomóc konsumentom w udostępnieniu nowych możliwości usług. Proponowane funkcje obejmują maksymalizację czasu pracy komputera, poprawę produktywności dzięki nowym możliwościom samonaprawy w ramach pakietu ProSupport Suite dla komputerów PC oraz zapewnienie pracownikom spersonalizowanych narzędzi i technologii za pośrednictwem usług cyfrowych dla pracowników AI Generation.

Do wyróżniających się produktów w tej ofercie zalicza się odłączany model Latitude 7350, najbardziej współpracujący laptop biznesowy, oraz ultralekkie Latitude 7350/7450, najlżejsze z 13,3-calowych i 14-calowych laptopów biznesowych klasy premium. Dell oferuje także innowacyjne mobilne i stacjonarne stacje robocze Precision, które mogą bezpiecznie i ekonomicznie obsługiwać złożone obciążenia AI. W kolekcji znajduje się także pięć nowych słuchawek, wszystkie wyposażone w system mikrofonów z redukcją szumów oparty na sztucznej inteligencji.

Podkreślając zaangażowanie firmy Dell w zrównoważony rozwój, firma ogłosiła, że ​​nowe komputery Latitude to pierwsze komercyjne komputery PC, w których w bateriach zastosowano kobalt z recyklingu. Co więcej, odłączany Latitude 7350 został zaprojektowany z myślą o łatwej naprawie i dłuższym użytkowaniu. Usługi odbioru i recyklingu firmy Dell zapewniają prawidłową utylizację sprzętu IT, pomagając w ten sposób ograniczyć ilość elektroodpadów i wydłużyć żywotność produktu.

Premiery słuchawek Dell Premier Wireless ANC (WL7024) będą dostępne w Chinach od 29 marca i na całym świecie od 14 kwietnia. Planowane są one na cały drugi kwartał. Oczekuje się, że pakiet ProSupport Suite dla komputerów PC z możliwością samodzielnej naprawy będzie dostępny na całym świecie pod koniec kwietnia, a usługi GenAI dotyczące cyfrowej obsługi pracowników będą dostępne na całym świecie.