Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Departament Sprawiedliwości USA odzyskuje okup w wysokości 2,3 miliona dolarów za kryptowalutę zapłaconą hakerom po zamknięciu rurociągu kolonialnego

Amerykański Departament Sprawiedliwości powiedział, że odzyskał około 2,3 miliona dolarów (2,96 miliona dolarów) w postaci okupu kryptograficznego zapłaconego przez Colonial Pipeline, co doprowadziło do rozprawienia się z hakerami, którzy przeprowadzili najbardziej destrukcyjny w historii amerykański cyberatak.

Zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco mówi, że śledczy skonfiskowali 63,7 bitcoinów, obecnie wycenianych na około 2,3 miliona dolarów, zapłaconych przez Colonial Po tym, jak ich systemy zostały zhakowane w zeszłym miesiącu Doprowadziło to do ogromnego niedoboru stacji benzynowych na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Monako powiedział, że Departament Sprawiedliwości „odkrył i odzyskał większość” okupu zapłaconego przez pułkownika.

Administracja powiedziała, że ​​FBI ma prywatny klucz do odblokowania portfela Bitcoin hakerów. Nie było jasne, w jaki sposób FBI uzyskało dostęp do tego klucza.

Sędzia w San Francisco zatwierdził przepadek środków z tego „adresu krypto”, który według akt znajduje się w północnej dzielnicy Kalifornii.

Colonial Pipeline powiedział, że zapłacił hakerom prawie 5 milionów dolarów za odzyskanie dostępu. Wartość bitcoina spadła w ostatnich tygodniach, osiągając w poniedziałek około 36 000 USD po osiągnięciu 63 000 USD w kwietniu.

„Dzisiaj zmieniliśmy sytuację w DarkSide” – powiedział Monaco, odnosząc się do grupy oprogramowania ransomware, która powszechnie uważana jest za stojącą za atakiem nieprawidłowo działającego rurociągu paliwowego.

Przerwa spowodowała kilkudniowy przestój, co doprowadziło do wzrostu cen gazu, paniki zakupowej i lokalnych niedoborów paliwa.

To był poważny polityczny ból głowy prezydenta Joe Bidena, gdy gospodarka USA zaczyna wychodzić z pandemii COVID-19.

W zeszłym tygodniu Biały Dom wezwał kierownictwo korporacji i liderów biznesu do zaostrzenia środków bezpieczeństwa w celu ochrony przed atakami ransomware po kolonialnych i… Kolejne włamania, które zakłóciły działalność w dużej firmie zajmującej się pakowaniem mięsa.

Zastępca dyrektora FBI Paul Abate, przemawiający na tej samej konferencji prasowej dla pani Monako, DarkSide został opisany jako grupa cyberprzestępcza z siedzibą w Rosji.

Abate powiedział, że FBI śledzi ponad 100 rodzajów oprogramowania ransomware. Sam Darkside jest ofiarą co najmniej 90 amerykańskich firm, w tym producentów i dostawców opieki zdrowotnej, powiedział Abate.

Reuters

READ  Huragan w Kentucky wysyła obrazy na odległość ponad 200 kilometrów przez Stany Zjednoczone