Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Depresja: ćwiczenia są bardziej skuteczne niż poradnictwo lub leki

Świat przeżywa obecnie kryzys zdrowia psychicznego, a miliony ludzi zgłaszają depresję, lęki i inne schorzenia psychiczne. według ostatnie szacunkiPrawie połowa wszystkich Australijczyków będzie cierpieć na zaburzenia psychiczne w pewnym momencie swojego życia.

Zaburzenia zdrowia psychicznego wiążą się z ogromnymi kosztami zarówno dla jednostki, jak i społeczeństwa, a depresja i lęk są jednymi z głównych przyczyn Obciążenie chorobami związanymi ze zdrowiem. Pandemia COVID pogarsza sytuację, na którą wpływają znacznie wyższe wskaźniki stresu psychicznego trzeci ludzi. od publiczności.

Podczas gdy konwencjonalne metody leczenia, takie jak terapia i leki, mogą być skuteczne, nasze metody również mogą być skuteczne Nowe wyszukiwanie Podkreśla znaczenie ćwiczeń w radzeniu sobie z tymi warunkami.

Nasze ostatnie badanie zostało opublikowane w Brytyjski Dziennik Medycyny Sportowej Dokonał przeglądu ponad 1000 badań naukowych oceniających wpływ aktywności fizycznej na depresję, lęk i cierpienie psychiczne. Wykazano, że ćwiczenia są skutecznym sposobem leczenia problemów ze zdrowiem psychicznym – i mogą być bardziej skuteczne niż leki lub poradnictwo.

Unsplash / Anupam MahapatraI CC BY

Mocniej, szybciej, mocniej

Dokonaliśmy przeglądu 97 artykułów przeglądowych, które obejmowały 1039 badań i 128 119 uczestników. Odkryliśmy, że wykonywanie 150 minut tygodniowo różnych rodzajów aktywności fizycznej (takich jak szybki marsz, podnoszenie ciężarów i joga) znacząco zmniejsza depresję, niepokój i stres psychiczny w porównaniu ze zwykłą opieką (taką jak leki).

Największą poprawę (zgłoszoną przez uczestników) zaobserwowano u osób z depresją, HIV, chorobami nerek, kobiet w ciąży i po porodzie oraz osób zdrowych, chociaż wyraźne korzyści zaobserwowano we wszystkich populacjach.

Odkryliśmy, że im większa intensywność ćwiczeń, tym większe korzyści. Na przykład chodzenie w szybkim tempie zamiast chodzenia w normalnym tempie. Ćwiczenia trwające od 6 do 12 tygodni przynoszą najwięcej korzyści, a nie przez krótsze okresy. Długotrwałe ćwiczenia są ważne dla utrzymania poprawy zdrowia psychicznego.

READ  Badanie: skutki działania księżyca asteroidy na Ziemi są odwrócone