Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Depresja wiąże się ze zmniejszoną przeżywalnością u pacjentek z rakiem piersi

Depresja wiąże się ze zmniejszoną przeżywalnością u pacjentek z rakiem piersi

nowo Centrum Onkologii Markey Uniwersytetu Kentucky Badanie wykazało, że depresja przed lub po rozpoznaniu raka piersi wiązała się z niższym prawdopodobieństwem przeżycia. znaleziska zostały opublikowane przez Wiley’a online pod adresem rakrecenzowanym czasopiśmie American Cancer Society.

Na potrzeby badania dr Ben Huang, dyrektor ds. badań populacyjnych nad rakiem w Kentucky Cancer Registry, wraz ze współpracownikami przeanalizował dane z Kentucky Cancer Registry, aby zidentyfikować dorosłe kobiety z inwazyjnym pierwotnym rakiem piersi w latach 2007-2011. Korzystając z danych z rejestru nowotworów związanych z oświadczeniami zdrowotnymi, zespół sklasyfikował pacjentów do jednej z następujących kategorii: depresja bez diagnozy, depresja zdiagnozowana tylko przed diagnozą raka, depresja zdiagnozowana dopiero po diagnozie raka lub depresja uporczywa (zdefiniowana jako depresja przed i po rozpoznaniu raka). Zespół ocenił również, czy pacjentki otrzymały leczenie zalecane w wytycznych pierwszego cyklu, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi leczenia raka piersi National Comprehensive Cancer Network.

Spośród 6054 pacjentów, odpowiednio, 4,1%, 3,7% i 6,2% pacjentów miało uporczywą depresję, tylko prediagnozę depresji i depresję tylko po postawieniu diagnozy. Analizy wykazały, że 29,2% pacjentek nie otrzymało zalecanego leczenia raka piersi. Również 26,3% pacjentów zmarło podczas czteroletniej obserwacji.

W porównaniu z pacjentami bez depresji, pacjenci z depresją tylko po rozpoznaniu lub depresją utrzymującą się mieli podobne prawdopodobieństwo otrzymania leczenia zalecanego w wytycznych, ale pacjenci z depresją w przeszłości mieli o 25% mniejsze szanse na otrzymanie opieki zgodnej z wytycznymi. wynik był marginalny. Potrzebne są dalsze badania, aby określić możliwe przyczyny tego związku.

Prediagnoza samej depresji i depresja tylko po diagnozie (ale nie utrzymująca się depresja) wiązały się z gorszym przeżyciem w porównaniu z brakiem depresji. Konkretnie, wcześniejsze rozpoznanie depresji wiązało się z 26% wzrostem ryzyka zgonu, a depresja po diagnozie wiązała się z 50% wyższym ryzykiem. Ponadto pacjenci, którzy nie otrzymali zalecanego leczenia, mieli o 118% większe ryzyko zgonu niż ci, którzy otrzymali zalecaną opiekę.

READ  Śledź ewolucję cykli snu człowieka

W porównaniu z pacjentami mieszkającymi w Kentucky poza Appalachami, pacjenci mieszkający w Appalachach mieli o 18% mniejsze prawdopodobieństwo otrzymania zalecanej opieki, ale naukowcy nie stwierdzili znaczących różnic w przeżyciu.

Odkrycia sugerują, że diagnozowanie i leczenie depresji w momencie rozpoznania raka piersi i później może mieć kluczowe znaczenie dla opieki i przeżycia pacjentki.

„Zaskakującym odkryciem z tego badania jest to, że pacjenci z uporczywą depresją nie doświadczali gorszego przeżycia w porównaniu z pacjentami bez depresji” – powiedział Huang. „Biorąc pod uwagę, że niedostatecznie zdiagnozowana i niedostatecznie leczona depresja jest powszechna wśród pacjentów z rakiem, uporczywa depresja może wskazywać, że depresja pacjentów mogła być dobrze kontrolowana. Dlatego to konkretne odkrycie wskazuje na znaczenie badań przesiewowych i leczenia depresji w trakcie całego procesu nowotworowego” opieka nad pacjentem”.

Huang zauważył, że populacyjne dane z rejestru nowotworów poprawiają populacyjne wyniki badań nad rakiem.

„Wykorzystanie połączonych danych dotyczących oświadczeń zdrowotnych i danych z rejestru nowotworów w tym badaniu wykazało wartość łączy danych z różnych źródeł do badania potencjalnych różnic zdrowotnych i identyfikowania, gdzie potrzebne są ulepszenia w opiece nad rakiem” – powiedział. Potrzebne są bardziej rygorystyczne badania w leczeniu depresji oraz w różnych lokalizacjach raka i populacjach pacjentów. W związku z tym wyniki tych badań mogą kształtować politykę i wytyczne dotyczące leczenia depresji w opiece onkologicznej”.

/wydanie publiczne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może dotyczyć konkretnego momentu i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.news nie zajmuje stanowiska ani nie reprezentuje żadnej instytucji, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie poglądami autora(ów). Tutaj.