Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego Meghan nie może kandydować na prezydenta Stanów Zjednoczonych?

Eksperci uważają, że Meghan Markle może zostać pozbawiona możliwości kandydowania na prezydenta Stanów Zjednoczonych z powodu nieznanej zasady konstytucyjnej.

Eksperci uważają, że Meghan Markle może zostać pozbawiona możliwości kandydowania na prezydenta Stanów Zjednoczonych z powodu jej królewskiego tytułu.

Nieznana poprawka do konstytucji dokonana dwa wieki temu mogła zablokować każdą próbę Megan kończy w Białym Domu, słońce wzmiankowany.

Chociaż księżna nie wyraziła publicznie swojego pragnienia kandydowania, jej biografowie również uważają, że jest „możliwe… naprawdę prawdopodobne”, że to zrobi, a jeden z nich twierdzi, że jest „ucieleśnieniem amerykańskiego snu”.

W międzyczasie była ostatnio krytykowana za Republikańscy senatorowie z zimnego powołania Lobbuje również za płatnym urlopem rodzicielskim.

Politycy mówią, że przedstawiła się jako księżna Sussex – i nie wiedziała, skąd zdobyła ich numery.

Ten ruch wywołał oburzenie, ponieważ członkowie rodziny królewskiej zawsze trzymali się z dala od spraw politycznych. Spór o telefony trwał nadal, a doradcy pałacowi ostrzegali, że księżna „używa swojego tytułu poza kontekstem”, a Piers Morgan namawiał królową do cofnięcia królewskich tytułów Meghan.

Obecnie twierdzi się, że jej tytuł może uniemożliwić jej szukanie pracy na wysokim stanowisku, dzięki mało znanej zasadzie, która została zaproponowana, aby uniemożliwić bratankowi Napoleona szukanie władzy.

Eksperci konstytucyjni powiedzieli: telegraf Że w 1810 roku w Kongresie zaproponowano i uchwalono kluczową poprawkę do Konstytucji.

Stanowi on, że każda osoba, która „przyjmuje, twierdzi, uzyskuje lub zachowuje tytuł szlachecki nadany przez obce mocarstwo”, nie może sprawować urzędu federalnego.

Poprawka została wysłana do poszczególnych legislatorów stanowych. Nie dał jej wystarczająco zielonego światła – a poprawka nigdy nie została przyjęta.

Ale też nigdy nie został wyrzucony i leży na stole od ponad dwóch stuleci.

Decyzja została omówiona po tym, jak Jerome poślubił młodszego brata Napoleona Bonaparte z amerykańską towarzyską Elizabeth Betsy Patterson.

READ  Mistrz Polski w sportach motorowych Tobiasz Mosilak uznał Glasgow za miejsce godne mistrzostwa świata

Doprowadziło to do szaleńczych spekulacji, że ich syn Jerome może kandydować na prezydenta – i że Stany Zjednoczone wpadną do Cesarstwa Francuskiego.

Eksperci powiedzieli gazecie, że jeśli poprawka zostanie wznowiona, 12 głosów za prawdopodobnie pozostanie.

Oznacza to, że kolejne 26 państw będzie musiało głosować za przyjęciem poprawki.

John Kowal, który napisał książkę o historii zmian w konstytucji, powiedział: „Ludzie nie potrwają długo, by spojrzeć na to jako na szansę.

„Nie znam żadnego precedensu, w którym osoba, która jest publicznie znana i używa tytułu szlacheckiego z innego kraju, ubiegała się o urząd polityczny.

„Myślę, że byłoby to bardzo kontrowersyjne.

„Wielka Brytania ma bardzo silną tradycję trzymania członków rodziny królewskiej z dala od polityki, więc jest to prawdopodobnie bardziej inwazyjne niż cokolwiek, co członek rodziny ośmieliłby się zrobić w Wielkiej Brytanii.

„Spotkanie z senatorami w celu lobbowania za ustawą – to wstrzyknięcie się w amerykańską politykę”.

W obecnym stanie Megan kwalifikuje się do startu, ponieważ jest odrodzonym obywatelem.

„Oczywiście ma postępową politykę, więc mogła startować jako demokratka, ale co by było, gdyby startowała jako niezależna?” Pan Kowal powiedział.

„Wtedy mielibyście Demokratów i Republikanów, którzy byliby chętni, by uniemożliwić jej start, używając tego, i mógłby istnieć rzadki dwupartyjny konsensus, gdyby miała kandydować jako niezależna”.

Królewscy eksperci uważają, że możliwość kandydowania Meghan na prezydenta nie jest zbyt daleko idąca.

W niedawnym wywiadzie przyznała, że ​​dzwoniła do senatorów, mimo że Harry i rodzina królewska mają zasadę „braku zaangażowania”.

Szczerze mówiąc, nie uważam tego za kwestię polityczną. „Z pewnością istnieje precedens między rodziną mojego męża a rodziną królewską, którzy nie angażują się w politykę” – powiedziała.

W swoim wystąpieniu Ellen DeGeneres ponownie omówiła płatny urlop rodzicielski – i powiedziała: „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby upewnić się, że możemy wdrożyć to dla ludzi”.

READ  Tajny tunel królowej pod Pałacem Buckingham

Tom Bauer, który obecnie pracuje nad nieautoryzowaną biografią księżnej, powiedział: bliższy Magazyn: „Możliwość kandydowania przez Meghan na prezydenta jest możliwa i nawet myślę, że jest to możliwe. Naprawdę uważam, że właśnie tam zmierza”.

Omid Scobie, współautor książki W poszukiwaniu wolnościBiografia, z którą księżna współpracowała, mówiła: „Meghan jest ucieleśnieniem amerykańskiego snu.

„Pewnego dnia możemy zobaczyć, jak Meghan zostanie prezydentem”.

Przyjaciel powiedział Vanity Fair, że Meghan nie chce zrezygnować ze swojego obywatelstwa amerykańskiego, „więc miała możliwość zajęcia się polityką”, dodając, że „poważnie rozważyłaby kandydowanie na prezydenta”.

Ta historia pierwotnie się pojawiła słońce Opublikowane ponownie za zgodą.

Przeczytaj powiązane tematy:Meghan Markle