Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego nowy iPad firmy Apple będzie zadziwiająco innowacyjny

Mark Gorman z Bloomberg to inteligentny i dobrze skomunikowany analityk. Ale myślę, że mylił się w tym tygodniu, kiedy powiedział: „Moim skromnym zdaniem nic, co zobaczysz w przyszłym tygodniu, nie będzie szczególnie innowacyjne”. Oto dlaczego myślę inaczej.

iPad Pro z technologią ekranu miniLED

To, jak mówię, będzie prawdziwym przełomem w grze. Chociaż od czasu premiery tabletu w 2010 r. Nastąpiły zmiany w wyświetlaczach na iPadzie, jest to pierwsze przejście od IPS LCD do całkowicie nowej technologii ekranu.

Więcej od ForbesaApple odcina klasyczną funkcję iPhone’a od projektu z 2023 roku, twierdzi raport

Zalety miniLED są liczne. Mikro diody LED dla tej technologii wykorzystują małe diody LED, które zapewniają indywidualne oświetlenie, a nie rozmywają podświetlenie ekranu LCD.

Oznacza to dramatyczne głębokie odcienie czerni i bardzo dobry poziom kontrastu. Idealny np. Do HDR.

To duża zmiana i moim zdaniem umieszczenie miniLED w zupełnie innowacyjnym tablecie.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego jest innowacyjny

To zależy od mapy drogowej Apple. Oczywiście to tajemnica, ale wiemy, że istnieje. Tak jak czujnik odcisków palców w iPhonie 5S był niespodzianką i samodzielną nową funkcją, Apple wiedział, ale nie wiedzieliśmy, że był tam jako reklama Apple Pay.

Dlatego wprowadzenie miniLED do iPada w pierwszej kolejności jest prawdopodobnie tylko pierwszym krokiem. Na pewno w przyszłości możemy spodziewać się laptopów miniLED Mac, a także iPhone’ów. Chociaż niewątpliwie tak się dzieje, fakt, że Apple wprowadza miniLED do iPada Pro, zdecydowanie wskazuje, że inżynierowie iPhone’a czekają w kolejce.

To byłaby wielka, genialna zmiana.

Chociaż jest możliwe, że taka zmiana nastąpi w odpowiednim czasie dla iPhone’a tej jesieni, wydaje mi się, że zajmie to co najmniej kilka lat. Ale nigdy nie wiedziałeś.

Więcej od ForbesaiPad Pro 2021: Oto dni, ale jest problem

Superszybki chip A14

Gurman nieco podważa jego narrację, gdy mówi, że nie ma nic innowacyjnego, biorąc pod uwagę jego dawny entuzjazm dla procesora w modelach iPada Pro. Będzie miał 11-calowy procesor oraz 12,9-calowy tablet.

Będzie to klon układu A14 z najnowszej serii iPada Air i iPhone’a 12. Na pewno będzie szybszy niż A14, a jeden z analityków twierdzi, że procesor będzie na równi z chipem M1 w najnowszym Apple MacBook Air. i MacBook Pro. Tym analitykiem – wyprzedzałem mnie – był Mark Gorman.

Czy tablet z chipem tak potężnym jak MacBook Pro to rzecz innowacyjna, na pewno?

A co z AirTags?

Rozumiem, że AirTags, zakładając, że długo oczekiwane trackery faktycznie pojawią się we wtorek, nie są pierwszymi w swoim rodzaju. Na przykład Tile i Chipolo faktycznie to robią.

Ale wygląda na to, że mała poprawka wskazująca na Apple Find My Network może pomóc Ci znaleźć ją lepiej niż konkurenci. Co to jest? Możesz znaleźć Chipolo za pomocą Find My, jak mówisz?

To prawda, ale to tylko dlatego, że Apple właśnie otworzył sieć. Nadal nie wiemy na pewno, jak będą działać AirTags, ale założę się, że bezproblemowa integracja między Find My i AirTags zapewni wyjątkowe korzyści, których nie będą miały inne produkty.

iMac

Gorman powiedział, że jego opinia ulegnie zmianie, jeśli iMac zostanie uruchomiony w przyszły wtorek.

Żeby było jasne, myślę, że szansa, że ​​iMac wyjdzie, jest bardzo mała, w rzeczywistości prawie zerowa.

Ale mogę się mylić, a jeśli tak się stanie, na pewno będzie ekscytujące. Perspektywa nowego projektu iMaca, być może w kilku wesołych kolorach, podbije serca tych, którzy patrzą, jak słowo kluczowe bije nieco szybciej.

Ale nawet bez tego myślę, że wtorek będzie ekscytującym wydarzeniem, z mnóstwem nowych produktów, które przyciągają wzrok. W końcu to Apple.

Więcej od ForbesaApple iOS 14.5: 11 sposobów aktualizacji oprogramowania iPhone’a byłoby świetne

READ  Elon Musk mówi, że SpaceX nie może się doczekać lotu orbitalnego statku kosmicznego w listopadzie