Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy powinieneś kupić Intel czy AMD?

Firma Microsoft oferuje różne opcje procesora dla Surface Laptop 4, a podczas gdy wersja AMD oferuje lepszą żywotność baterii, Intel ma szybszy procesor graficzny.

Microsoftjest Surface Laptop 4 oferuje więcej opcji procesorów niż kiedykolwiek wcześniej, oferując nawet konfiguracje z procesorami Intel lub AMD. Porównywanie procesorów jest dokładniejsze niż kiedyś, ponieważ te chipsety są wyposażone w wiele rdzeni i zintegrowane procesory graficzne. Nie wspominając o tym, że przebywanie w laptopie oznacza również zużycie energii. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, można dokonać porównania między dostępnymi opcjami AMD i Intel oraz powiązanymi cenami Nowy Surface Laptop 4.

Dwóch wiodących producentów procesorów PC od wielu lat rywalizuje o czołowe miejsce z Intel jest na szczycie Przez jakiś czas, ale AMD ostatnio zrobiło krok naprzód ze swoim najnowszym chipsetem z serii Ryzen 5000, który został zdmuchnięty przez testy porównawcze jednordzeniowych. Te chipy wykorzystują proces produkcyjny 7 nm w porównaniu do skali 10 nm Intela. Chipy AMD, które są automatycznie upakowane gęsto, mają większą wydajność i wyższą wydajność, ponieważ elektrony przemieszczają się na krótsze odległości, a tym samym szybciej wykonują instrukcje przy mniejszym zużyciu energii. AMD tworzy również przenośne wersje serii Ryzen-5000, ale Microsoft zdecydował się na niedrogie procesory z serii 4000 do Surface Laptop 4.

Związane z: Czy MacBook Pro M1 lub Intel Surface Laptop 4 kupuje się za 1299 USD?

W najnowszym przeglądzie technologii Microsoft wyjaśnił Jakie są różnice między niskobudżetową konfiguracją AMD Ryzen a Laptop Surface 4 Zasilane procesorami Intel 11. generacji. AMD dostosowało Ryzen 5 4680U i Ryzen 7 4980 specjalnie do tych urządzeń, dlatego nazywa je procesorami Microsoft Surface Edition. Na przykład każdy ma plik Dodatkowa karta GPU W porównaniu z Ryzenem 5 PRO 4650U i Ryzen 7 PRO 4750U. Te ulepszone chipy mogą nie być tak szybkie jak seria 5000, ale oferują dobrą wydajność i dobrą cenę. Microsoft zauważa, że ​​procesory AMD zapewniają najdłuższą żywotność baterii. Ponieważ mogą obsługiwać więcej wątków jednocześnie w porównaniu z chipsetami Intela, przegląd poleca AMD tym, którzy szukają najlepszych wrażeń z pracy wielozadaniowej.

READ  Apple iPhone 13: to sekretny sposób na uzyskanie 1000 USD zniżki na nowego iPhone’a

Intel Surface Laptop 4 i wartość

Microsoft Surface Laptop 4 w użyciu

Firma Microsoft zaleca rozszerzenie Konfiguracje Intel Szybsze przetwarzanie jednowątkowe i większa wydajność grafiki. Będą to bardziej wydajne laptopy, a także zapewnią więcej pamięci i pojemności. Dlatego doświadczeni użytkownicy prawdopodobnie będą chcieli wybrać wersję Intel Surface Laptop 4, chociaż tak naprawdę zależy to od tego, jak urządzenie jest używane, czas między ładowaniami oraz do jakiego rodzaju pracy lub zabawy urządzenie będzie używane. Przegląd wskazuje na toDeweloperzy, badacze i naukowcy zajmujący się danymi„Możesz chcieć chipa Intela, który przewiduje większe zapotrzebowanie na prędkość pojedynczego wątku podczas kompilowania kodu i przetwarzania dużych zbiorów danych. Przyciąga do szybszego GPU Na Intel Surface Laptop 4, ale nadal są to zintegrowane grafiki, więc nie wytrzymają porównania z dyskretną kartą.

Cena zaczyna się od 13,5-calowego procesora Intel Laptop Surface 4 To 1300 USD, czyli około jedną trzecią więcej niż wersja AMD. Biorąc pod uwagę baterię i funkcje wielozadaniowości chipa AMD, może nie warto wybierać droższego modelu tylko dla procesora Intela. Podstawowa konfiguracja Intela obejmuje 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci, z pełną opcją 1 TB oraz opcjonalną pamięcią do 32 GB. Dla porównania jest to 8 lub 16 GB pamięci RAM i 256 GB limitu pamięci dla wersji AMD. Jeśli chodzi o rozmiar 15-calowy, to podobna decyzja, z modelem Intela kosztującym co najmniej 500 USD, ale opcjonalnie oferującym do 32 GB pamięci RAM i terabajtów. Microsoft nie podjął łatwej decyzji, ale oferuje sporo opcji do wyboru. Najlepszy wybór będzie zależał od potrzeb kupującego, ale każdy model Microsoft Surface Laptop 4 zapewni wspaniały i niezawodny komputer do codziennego użytku.

Następna: Co nowego w Microsoft Surface Laptop 4 i czy należy uaktualnić?

Źródło: Microsoft

Najlepsze konsole do gier (aktualizacja 2021)


O autorze