Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Do wybranych modeli Volvo i Polestar dodano przeglądarkę internetową Google Chrome

Do wybranych modeli Volvo i Polestar dodano przeglądarkę internetową Google Chrome

Kierowcy Volvo i Polestar będą teraz mogli przeglądać Internet na ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego, gdy samochód jest zaparkowany – podobnie jak w samochodach elektrycznych Tesli.


Niektóre pojazdy Volvo i Polestar wyposażone w najnowsze oprogramowanie informacyjno-rozrywkowe tej firmy będą mogły uzyskać dostęp do przeglądarki internetowej Google Chrome, gdy samochód będzie zaparkowany.

Jest dostępna dla samochodów wyposażonych w systemy informacyjno-rozrywkowe oparte na Android Automotive należące do chińsko-szwedzkiego producenta samochodów – wszystkie wersje Volvo XC40 Recharge Pure Electric i Polestar 2, od roku modelowego 2022, Volvo

Przeglądarka internetowa jest już zintegrowana z systemami informacyjno-rozrywkowymi samochodów elektrycznych Tesli.

Google twierdzi, że planuje udostępnić Chrome w większej liczbie modeli innych marek jeszcze w tym roku.

Inni producenci samochodów posiadający oprogramowanie oparte na systemie Android Automotive – obsługującym cały system informacyjno-rozrywkowy, a nie na Androidzie Auto, będącym pojedynczą aplikacją w systemie informacyjno-rozrywkowym wymagającą podłączenia telefonu – to Renault i Maserati.

Pojazdy wyposażone w oprogramowanie informacyjno-rozrywkowe oparte na systemie Android Automotive — obejmujące Mapy Google, Asystenta Google i sklep Google Play — otrzymają wsparcie dla usług strumieniowego przesyłania wideo PBS Kids i Crunchyroll w USA oraz Weather Channel.

Właściciele zyskają także możliwość wysyłania wskazówek z Map Google ze swojego telefonu do samochodu, włączając w to użytkowników iPhone'a i Androida.

Tymczasem samochody elektryczne wyposażone w zwykły Android Auto będą mogły wysyłać szczegółowe informacje o poziomie naładowania akumulatora do Map Google, co umożliwi samochodowi oszacowanie poziomu naładowania akumulatora przed dotarciem do celu.

Ford Mustang Mach-E i F-150 Lightning będą pierwszymi pojazdami, które skorzystają z tych nowych funkcji „w nadchodzących miesiącach”.

więcej:Znajdź używane samochody Volvo na sprzedaż
więcej:Znajdź używane samochody Volvo na sprzedaż
Zespół kierowniczy

Zespół Drive przedstawia zaufane recenzje ekspertów na temat Twojego kolejnego nowego samochodu i jest gospodarzem najlepszego australijskiego programu nagród za nowe samochody.

Przeczytaj więcej o zespole Driveikona łącza