Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Visual Studio 2022 — wersja zapoznawcza 17,9 3: oferuje kompleksowe ulepszenia wyszukiwania

Visual Studio 2022 — wersja zapoznawcza 17,9 3: oferuje kompleksowe ulepszenia wyszukiwania

Microsoft wystartował w zeszłym tygodniu Visual Studio 2022 17.9 Podgląd 3 To wydanie zawiera główne ulepszenia funkcji wyszukiwania kodu, znanej również jako wyszukiwanie uniwersalne. Ta aktualizacja wersji zapoznawczej znacznie poprawia teraz jakość wyszukiwania, umożliwiając programistom eksplorowanie dowolnego ciągu słów lub znaków w całym rozwiązaniu. Inne zmiany dotyczą obsługi Xcode 15.1, dodatków do zestawu narzędzi Microsoft Teams i innych poprawek błędów.

Funkcja wyszukiwania obejmuje nazwy zmiennych lokalnych, słowa w komentarzach, nazwy parametrów lub dowolny inny ciąg znaków osadzony w bazie kodu. Użytkownikom poszukującym bardziej spersonalizowanego wyszukiwania tekstowego zaleca się zapoznanie się z dodatkowymi opcjami dostępnymi w wyszukiwaniu plików za pomocą skrótów Ctrl+Shift+F i szybkie wyszukiwanie (Ctrl+F), który zapewnia również rozszerzoną funkcjonalność.

W domyślnym interfejsie wyszukiwania kodu (Ctrl+T or Ctrl+,), dokładne dopasowania tekstu, takie jak komentarze i zmienne lokalne, są teraz dołączane do notatki Priorytet wyników tekstowych jest zmniejszony w porównaniu z plikami, typami i elementami.

Jak opisano w oryginalnym poście na blogu, programiści mogą uzyskać dostęp do widoku tekstowego za pomocą różnych metod. Mogą kliknąć text (x:) Poniżej pola wyszukiwania poprzedź wyszukiwane hasło znakiem x:użyj skrótu klawiaturowego Shift+Alt+FLub przejdź do opcji menu Edytuj > Przejdź do > Przejdź do tekstu.

W interfejsie tekstowym programiści mogą dodatkowo dostosować wyszukiwanie za pomocą opcji przełączania Sprawa meczu, Dopasuj całe słowoI Używaj wyrażeń regularnychdogodnie zlokalizowany po prawej stronie paska wyszukiwania.

(Różne opcje w pasku wyszukiwania, aby wypróbować tylko tekst. Źródło: Blogi programistów Microsoft)

Warto zauważyć, że obsługa pełnotekstowego wyszukiwania kodu jest teraz domyślną funkcją w kanale podglądu, począwszy od wersji 17.9 Preview 2. Jednakże, jak wynika z doniesień, funkcja ta może nie być włączona globalnie w kanałach podglądu; Użytkownicy mogą aktywować go ręcznie, przechodząc do Narzędzia > Opcje > Środowisko > Funkcje podglądu > Wyszukaj zwykły tekst w wyszukiwaniu All-In-One. Należy pamiętać, że ta ulepszona funkcja będzie również dostępna w wersji głównej w wersji 17.9, która jest dostępna w wersji zapoznawczej.

READ  Modders Hack Elden Ring Demo, posyp trochę GTA San Andreas

Co więcej, zespół programistów ujawnił, że pełne wdrożenie może w niektórych przypadkach wymagać aktywacji użytkownika, o czym świadczy odkrycie, że funkcja może nie być domyślnie w pełni wdrożona w kanałach podglądów. Zachęcamy użytkowników do proaktywnego włączania tej funkcji, wykonując w razie potrzeby podane czynności ręczne.

the Informacje zwrotne od społeczności W tej wersji głównie pozytywne. Niektórzy użytkownicy zasugerowali przydatne funkcje dla programistów, których obecnie brakuje, takie jak wyszukiwanie punktów końcowych, opcje filtrowania i sposób ignorowania linii zawierających komentarze. Innemu użytkownikowi spodobały się nowe funkcje wyszukiwania, ale stwierdził, że wiele z nich nie jest intuicyjnych i łatwych. Członkowie społeczności zasugerowali także wykonanie jednego wyszukiwania i zastąpienie panelu zakładkami, aby uzyskać lepsze rozwiązanie.

Inne godne uwagi zmiany to m.in Obsługa Xcode 15.1 Poprawki API, dodanie szablonu Teams AI Bot do zestawu narzędzi Microsoft Teams i ogólne poprawki błędów. Programiści zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat tej i innych wersji programu Visual Studio mogą odwiedzić stronę Informacje o wydaniu Informacje o aktualizacjach, zmianach i innych nowych funkcjach programu Visual Studio 2022 IDE.

Wreszcie Microsoft i zespół programistów zachęcają użytkowników do udostępnienia go komentarz I udostępnij Propozycje nowych funkcji i ulepszeń, podkreślając ich zaangażowanie w ciągłe ulepszanie środowiska programu Visual Studio.