Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dobra prognoza pogody w Polsce przełoży się na wyższe plony jabłek w tym sezonie

Polska prognoza pogody jest dobra, temperatura naprawdę rośnie. Jeśli uda się uniknąć jakichkolwiek dwóch nocnych przymrozków przez kolejne dwa tygodnie, Polska może zebrać znacznie większe zbiory niż w ostatnich dwóch sezonach. Oczywiście rolnicy dokładają wszelkich starań, aby chronić swoje sady przed uszkodzeniami spowodowanymi mrozem.

John Novakovsky, menadżer polskiego eksportera jabłek Genesis Fresh, mówi, że jeśli chodzi o nowy sezon jabłkowy, minimalne efekty nocnych przymrozków będą dalekie od zakończenia: „Nowy sezon jabłkowy rozpoczął się od mrozów od -4 do -7 stopni . Celsjusza pod koniec kwietnia. Mróz miał niewielki wpływ na jabłka, ponieważ drzewa jeszcze nie zakwitły. Chociaż było wcześnie, spryskaliśmy wodą, aby zachować srebrne i zielone nuty jabłek. Nie wszyscy rolnicy mają system zraszania wodą, więc później zobaczymy niewielki efekt wczesnych mrozów. ”

Jednak w maju nadal istniało ryzyko wystąpienia przymrozków wiosennych. Według Nowakowskiego prognoza pogody jest bardzo pozytywna, co może przełożyć się na większy wolumen polskich jabłek w tym roku. „W ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy mocno dotknięci mrozem i straciliśmy znaczną ilość jabłek. Jeśli nie będziemy mieć bardzo niskich temperatur w ciągu najbliższych dwóch tygodni, to na pewno w sezonie pojawi się więcej jabłek. W tym momencie , prognoza pogody pokazuje, że pod tym względem jesteśmy bezpieczni. Prognoza obiecuje początek miesiąca i optymistycznie patrzę na dalsze zmiany temperatury na wiosnę ”.

Jednak rolnicy nadal próbują chronić swoje sady przed mrozem, wyjaśnia Nowakowski. „Dużo inwestuje się w systemy zraszania wodą w celu ochrony przed mrozem. Jest to konieczne, ponieważ klienci się zmieniali, a wraz z upływem czasu zauważamy coraz więcej anomalii pogodowych. Rozpoczęliśmy również regularne zabiegi w sadzie, takie jak opryskiwanie fungicydami w celu poprawy jakość owoców w dalszej części sezonu. „

READ  Rożek inspirowany przyjaźnią turecką, polską

Choć polscy rolnicy już obserwują nowy sezon, trwający sezon nie zakończy się przed nadejściem nowych zbiorów. Jednak wraz z końcem sezonu popyt nieco się zmniejszył: „Genesis Fresh dostarcza jabłka przez cały rok. W tym sezonie jest dużo jabłek do wysłania, aż do rozpoczęcia nowego sezonu. Zawsze chronimy sklepy, które są wystarczająco chłodne, jabłkami, aby dostarczać jabłka naszym klientom. Popyt na tę specjalność znacznie wzrósł w wyniku ostatnich skandali korporacyjnych. Ponieważ na rynku pojawia się wiele wczesnych owoców i warzyw, przed nami wiosna, gdy konsumenci poszukują nowych alternatyw dla jabłek. Niemniej jednak najlepszym owocem, który ludzie spożywają na co dzień, jest jabłko! Podsumowuje Nowakowski.

Po więcej informacji:
John Novakovsky
Genesis jest nowy
Telefon: + 48 22 378 34 05
E-mail: [email protected]