Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dochody kapitałowe mówią dużo o Atlancie Polska (GPW: ATP)

Jakie miary finansowe wskazują nam, czy firma dojrzewa, czy spada? Kiedy zobaczysz upadek Powrót W Capital Jobs (ROCE) wraz ze spadkiem Fundacja Praca kapitałowa często wykazuje oznaki starzenia się w dojrzałym biznesie. To pokazuje, że firma nie gromadzi majątku akcjonariuszy wraz ze spadkiem dochodów i kurczeniem się bazy aktywów netto. Więc po przyjrzeniu się trendom w Atlanta Polska (GPW: ATP), nie jesteśmy zbyt optymistyczni.

Co to jest dochód kapitałowy pracownika (ROCE)?

Aby wyjaśnić, jeśli nie wiesz, jest to wskaźnik służący do oszacowania (w ujęciu procentowym), jaki zwrot ma firma z kapitału zainwestowanego w jej działalność. Aby obliczyć tę metrykę dla Atlanty w Polsce, wzór jest następujący:

Dochód z wynajętego kapitału = Odsetki i dochód przed opodatkowaniem (EPIT) ÷ (Aktywa ogółem – Zobowiązania krótkoterminowe)

0,075 = 8,4 mln zł (154 mln zł – 42 mln zł) (Na podstawie opóźnienia dwunastu miesięcy od września 2020 r.).

A zatem, Atlanta ma 7,5% ROCE w Polsce. Sam w sobie jest to niski wynik, ale stanowi on około 8,5% średniej generowanej przez handel detaliczny.

Zobacz naszą najnowszą analizę dla Atlanty Polska

GPW: Dochody ATP pracowników kapitałowych na dzień 13 marca 2021 r

Chociaż przeszłość nie jest reprezentatywna dla przyszłości, warto byłoby wiedzieć, jak firma funkcjonowała w przeszłości, dlatego powyższy wykres znajduje się powyżej. Jeśli chcesz zobaczyć, jak Atlanta Polska radziła sobie w przeszłości na innych wskaźnikach, możesz to zobaczyć Darmowy Mapa przeszłych zarobków, zarobków i przepływów pieniężnych.

Co mówi nam trend ROCE dla Atlanty w Polsce?

Trochę niepokoi nas trend zysków kapitałowych w Atlancie Polska. Około pięć lat temu zwrot z kapitału wynosił 9,9%, chociaż obecnie są one znacznie niższe niż widzieliśmy powyżej. Tymczasem kapitał wykorzystywany w biznesie jest w tym okresie prawie płaski. Jest to dojrzały biznes, który nie odnotował dużego wzrostu w ciągu ostatnich pięciu lat, ponieważ dochody spadają, a ta sama ilość aktywów jest wykorzystywana w biznesie. Skoro więc te trendy generalnie nie sprzyjają tworzeniu multi-piekarza, nie odetchniemy z ulgą, że Atlanta Polska jest taką, jeśli będzie dalej.

Z jednej strony, obecne zadłużenie Atlanty w Polsce wzrosło o 27% sumy aktywów w ciągu ostatnich pięciu lat, co nieco zakłóca ROCE. Bez tego wzrostu wskaźnik ROCE byłby niższy niż 7,5%. Miej oko na ten współczynnik, ponieważ jeśli ten wskaźnik jest zbyt wysoki, mogą pojawić się nowe zagrożenia dla firmy.

Konkluzja w ROCE w Atlancie w Polsce

Krótko mówiąc, szkoda, że ​​Atlanta Polska zarabia mniejszy dochód z tej samej kwoty kapitału. Niemniej jednak, pomimo tych podstaw, akcje osiągnęły dobre wyniki, osiągając 76% zwrotów w ciągu ostatnich pięciu lat, więc inwestorzy są bardzo optymistyczni. Niezależnie od tego podstawy nie są dla nas zbyt wygodne, więc na razie wyjaśnijmy tę rolę.

W osobnej notatce znaleźliśmy 5 znaków ostrzegawczych dla Atlanty Polska Prawdopodobnie będziesz chciał wiedzieć.

Chociaż Atlanta Polska nie osiąga obecnie wysokich zwrotów, zebraliśmy listę firm, które obecnie osiągają ponad 25% zwrotu z kapitału. Spójrz na to Darmowy Oto lista.

awans
Jeśli chcesz handlować w Atlancie Polska, otwórz konto z najniższą ceną * strona zaufana przez profesjonalistów, Interaktywni brokerzy. Ich klienci z ponad 200 krajów i regionów handlują akcjami, opcjami, kontraktami futures, forex, papierami wartościowymi i funduszami na całym świecie z jednego konta.

Po prostu Wall Street ten artykuł ma charakter ogólny. To nie jest rekomendacja kupna lub sprzedaży jakichkolwiek akcji i nie bierze pod uwagę Twoich celów ani Twojej sytuacji finansowej. Naszym celem jest dostarczenie długoterminowej, ukierunkowanej analizy opartej na podstawowych danych. Należy pamiętać, że nasza analiza nie będzie uwzględniana w najnowszych ogłoszeniach firm dotyczących wrażliwości cenowej ani w kwestiach jakości. Mówiąc najprościej, nie ma pozycji na żadnej z akcji wymienionych na Wall Street.
*Interaktywni brokerzy oceniani przez Stockbrokers.com Coroczny przegląd online w 2020 r. Najniższa cena brokera

Masz komentarz do tego artykułu? Martwisz się o treść? Pozostać w kontakcie Bezpośrednio u nas. Ewentualnie napisz do panelu redakcyjnego (at) simplewallst.com.

READ  Nowy prounijny rząd Polski zwalnia szefów mediów państwowych | Doniesienia mediów