Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dokument policji Avon i Somerset „Shock Force”.

Dokument policji Avon i Somerset „Shock Force”.

  • Napisane przez Dana Ayersa
  • Wiadomości BBC, Somerset

Źródło obrazu, Gareth Ewan Jones/Kanał 4

Skomentuj zdjęcie,

Dokument opowiada historię jednostki antykorupcyjnej Avon i Somerset Police

Policja broniła swojej decyzji zezwalającej kamerom telewizyjnym na śledzenie jej jednostki antykorupcyjnej, ale przyznała, że ​​oglądanie tych fragmentów było „szokujące”.

Program „To Catch A Copper” jest emitowany na kanale Channel 4 i pozwala zajrzeć za kulisy policji w Avon i Somerset, badając sprawy przeciwko swoim funkcjonariuszom.

„Myślę, że to naprawdę ważne, abyśmy byli otwarci i przejrzyści” – powiedziała szefowa policji Sarah Crowe.

Powiedziała jednak, że fragmenty filmu dokumentalnego były „niewygodne”.

Powiedziała: „Byłam przerażona oglądaniem fragmentów filmu dokumentalnego i podobnie jak mój kolega, inspektor John Owen, poczułam się zawiedziona, niespokojna, niespokojna i zawstydzona, co naprawdę mnie rezonuje”.

„Ostatnio wiele słyszymy o niewłaściwym postępowaniu funkcjonariuszy policji i uważam, że słuszne jest, aby społeczeństwo wiedziało, co robimy, aby temu zaradzić”.

Źródło obrazu, Neila Phillipsa

Skomentuj zdjęcie,

Komendant policji Sarah Crowe z Avon i policji w Somerset powiedziała, że ​​niektóre sceny w filmie dokumentalnym ją „zszokowały”.

Komendant policji, która w listopadzie 2021 r. została pierwszą kobietą komendantem policji, powiedziała, że ​​obywatele „zobaczą policję w najgorszym wydaniu”.

Dodała jednak: „Zobaczą również, że policja działa jak najlepiej, szczególnie dzięki współpracownikom z naszego Działu Standardów Zawodowych i jednostkom antykorupcyjnym, które stale ciężko pracują w systemie, aby wykorzenić niewłaściwe zachowanie”.

Policja zaprosiła firmę producencką Story Films do rozpoczęcia zdjęć w 2019 r., a zdjęcia trwały cztery lata, a ich prace skupiały się na kwestiach rasy, zdrowia psychicznego i niewłaściwych zachowań seksualnych w policji.

Wyemitowany w poniedziałek odcinek inauguracyjny dotyczył funkcjonariuszy oskarżonych o molestowanie lub wykorzystywanie seksualne ludzi w potrzebie.

Kiedy w nocy dwóch funkcjonariuszy zostaje wezwanych na most, aby pomóc kobiecie, która twierdzi, że chce popełnić samobójstwo, zostaje ona aresztowana, pobita i spryskana gazem pieprzowym, a następnie osadzona w areszcie.

W innym przypadku dwóch funkcjonariuszy naśmiewało się z kobiety przeżywającej kryzys psychiczny. Ich zachowanie rejestruje noszona na ciele kamera wideo.

Skomentuj zdjęcie,

Det Con Amber Redman ma nadzieję, że jej film dokumentalny pokaże, jak władza zmienia się na zawsze

Det Con Amber Redman z Departamentu Standardów Zawodowych policji w Avon i Somerset, która pojawia się w filmie dokumentalnym, powiedziała: „Kiedy 21 lat temu po raz pierwszy dołączyłam do policji, było to inne środowisko niż to, które znam teraz.

„W dalszym ciągu było mniej pewności co do właściwych zachowań.

„Policja w Avon i Somerset całkowicie się zmienia i ulepsza, a przychodzą do nas młode grupy funkcjonariuszy, którzy będą kwestionować zachowanie.

„Są funkcjonariusze, którzy nauczyli się, że kultura, która istniała wcześniej, jest już nie do zaakceptowania i jest świadomość tego, co jest właściwe, a co nie”.

READ  Obaj redaktor Nicholas Mansour o usuniętych scenach, unikaniu oczywistych i nie tylko [Spoiler Interview]