Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Donald Trump ostrzega przed możliwością trzeciej wojny światowej

Donald Trump ostrzega przed możliwością trzeciej wojny światowej

Donald Trump dał Markowi Levine’owi z Fox News wgląd w jego relacje z Kim Dzong Unem, ostrzegając przed „wielkim niebezpieczeństwem” ze strony Korei Północnej, Iranu i Rosji.

Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że rosyjska inwazja na Ukrainę „nigdy by się nie wydarzyła”, gdyby był prezydentem. „Chiny, Rosja, Iran i Korea Północna połączyły się jako niebezpieczny i niszczycielski sojusz” – powiedział w środę na konferencji prasowej. „Gdybym był waszym prezydentem, to nigdy by się nie wydarzyło – ani Rosja nie zaatakowałaby Ukrainy, wszystkie te życia zostałyby uratowane, wszystkie te piękne miasta wciąż by stały”.

Trump ujawnił szczegóły swojego związku z Kim Dzong Unem w wywiadzie dla Marka Levina z Fox News i stwierdził, że jego próby zmniejszenia napięć z Koreą Północną zostały usunięte, gdy przegrał wybory w 2020 roku.

Twierdził, że biuro Obamy kontaktowało się z Kim Dzong Unem 11 razy, starając się nawiązać dialog w obliczu trwających napięć, podczas gdy jego ewentualne stosunki z najwyższym przywódcą miały trudny początek.

„Miałem świetne relacje z prezydentem Xi, z Kim Jong-unem” – powiedział Trump. „Mogłeś wdać się w wojnę nuklearną, gdyby Obama przetrwał kilka miesięcy”.

„(Związek) miał ciężki początek. Powiedziałbym, że mały rakietowy człowiek, a on powiedziałby:„ Mam czerwony przycisk na biurku, którego chcę użyć ”, a ja powiedziałbym, że mam czerwony przycisk też, a moje przyciski są większe i moje działają”.

Donald Trump rozpoczął historyczne spotkanie z Kim Dzong Unem w 2018 roku. Zdjęcie: Saul Loeb/AFP

Były przywódca USA twierdził również, że ułatwił stosunki między Koreą Północną i Południową przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Seulu w 2018 roku, stwierdzając, że wzrost sprzedaży biletów był „przeze mnie”, ponieważ Trump nadal spotykał się z Kim Dzong Unem w Singapurze w tym roku. .

Powiedział: „Pewnego dnia zadzwonili i powiedzieli, że chcemy się spotkać, miałem z nim kilka spotkań, świetnie się dogadywałem”.

READ  Chiński Global Times twierdzi, że Australia może stać się amerykańskim „mięsem armatnim”

„Cała ta sytuacja mogła zostać naprawiona wkrótce po rozpoczęciu mojej drugiej kadencji.

„Teraz jest na odwrót, teraz rzuca się na wszystkie strony i nie może znieść Bidena – nawiasem mówiąc, nienawidzi go, mówi o nim bardzo złe rzeczy”.

Donald Trump bardzo krytycznie odnosił się do sposobu, w jaki Barack Obama radzi sobie z napięciami między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną. Zdjęcie: AFP PHOTO/JIM WATSON

Trump podwoił swoje twierdzenia o pogardzie przywódcy Korei Północnej dla prezydenta Bidena i Baracka Obamy, podkreślając jego związek z Kim Dzong Unem.

„Nie chciał mieć nic wspólnego z (Bidenem), nie chciał mieć nic wspólnego z Obamą i nie chciał się spotkać” – powiedział.

„Chciał się ze mną spotkać i były dobre relacje. Dużo o nim wiem, jak – dużo o nim.

„Nie mieliśmy żadnego ryzyka, zero ryzyka, ale teraz mamy ogromne ryzyko ze strony Korei Północnej, Iranu, Rosji. Mamy możliwość III wojny światowej”.

Były prezydent USA Donald Trump został oskarżony pod koniec marca i obecnie stoi w obliczu 34 przypadków fałszowania dokumentacji biznesowej pierwszego stopnia. Zdjęcie: Rebecca Blackwell

Wczytuję osadzanie…

Trump dołączył do gospodarza Fox News Life, Liberty & Levin, aby omówić swój czas urzędowania i swoją nową książkę, Listy do Trumpa.

W wywiadzie mówił z entuzjazmem o swojej kadencji prezydenckiej, porównując swoją kadencję z kadencją Abrahama Lincolna, nawiązując do traktowania, jakie otrzymał podczas prezydentury w latach 2017-2021.

Trump stoi obecnie w obliczu 34 przypadków fałszowania dokumentacji biznesowej pierwszego stopnia po tym, jak został oskarżony pod koniec marca.