Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Donald Trump planuje wyznaczyć swoją córkę Ivankę na szefa Banku Światowego

Były prezydent USA Donald Trump planował umieścić swoją córkę w bardzo zaskakującej roli – zanim „wyższy urzędnik zablokował jej awans”.

Kiedy były prezydent USA Donald Trump mianował swoją córkę Ivankę starszym doradcą Białego Domu, jeszcze bardziej się zdziwiło.

Podczas gdy matka trójki dzieci cieszyła się różnorodną karierą – od modelowania w młodszych latach do pracy jako wiceprezes wykonawczyNS The Trump Family Organization jako sędzia zarządu w programie telewizyjnym jej ojca Uczeń Założyła własną markę modową – Pani Trump Miał niewielkie lub żadne doświadczenie polityczne.

Ale teraz ujawniono, że pan Trump planował wyznaczyć ją do bardziej egzotycznej roli, do której nie była zakwalifikowana.

Według strony z wiadomościami PrzechwycićKiedy Jim Yong Kim ogłosił w styczniu 2019 r., że rezygnuje z funkcji prezesa Banku Światowego, „uznano to za niepowodzenie, ponieważ dało to możliwość wyboru nowego przywódcy prezydenta Donalda Trumpa, wzbudzając obawy, że America First Champion wybierze nieodpowiednia osoba globalna rola.

Od momentu powstania w 1944 roku Stany Zjednoczone zawsze wyznaczały szefów Banku Światowego, podczas gdy Europa wybiera szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

I te obawy o to, kogo może wybrać pan Trump, okazały się uzasadnione, a źródła twierdzą, że chce on w tej roli mieć pierwszą córkę.

Nawet pan Trump powiedział: Ocean Atlantycki W 2019 roku „Myśl o Ivance dla Banku Światowego”.

„Byłaby w tym świetna, ponieważ tak dobrze radzi sobie z liczbami” – powiedział w wywiadzie.

„Jest bardzo spokojna… Widziałem ją pod ogromną presją i presją.

„Reaguje bardzo dobrze – to zwykle kwestia genetyczna, ale to jedna z tych rzeczy. Ma niesamowitą prezencję, kiedy wchodzi do pokoju”.

Ivanka powiedziała mediom, że odrzuciła potencjalną szansę, ponieważ była „zadowolona z pracy”, którą wykonywała w Białym Domu.

READ  Pantera śnieżna w zoo w San Diego zarażona koronawirusem | zwierzęta

Jednak za kulisami wydaje się, że jest to już bliskie realizacji.

Ale dwa źródła, nieuprawnione do publicznego wypowiadania się, mówią: Przechwycić Bezpośrednie przemówienie Ivanki wykroczyło daleko poza świat paplaniny obwodnicy: Trump desperacko pragnął Ivanki jako prezesa Banku Światowego, podobnie jak on. [Treasury Secretary Steven] Mnuchin, który faktycznie zablokował jej awans do wiodącej roli” – czytamy w raporcie.

„Dobrze ulokowane źródło” powiedziało gazecie, że nominacja Ivanki była „niesamowicie bliska”.

Jako doradca prezydenta Ivanka współpracowała z Bankiem Światowym nad inicjatywą Women Entrepreneurs Finance Initiative, która zbierała pieniądze dla kobiet-przedsiębiorców w krajach rozwijających się.

Ale Scott Morris, dyrektor Programu Polityki Rozwoju USA w Centrum Rozwoju Globalnego, powiedział Przechwycić To nie dawało jej wystarczającego doświadczenia, by podjąć najwyższą pracę.

„Trudno sobie wyobrazić, że była postrzegana jako wiarygodna liderka” – powiedział gazecie.

„Byłoby to najgorszy rodzaj wykonywania amerykańskiej władzy”.

Od czasu odejścia jej ojca z Białego Domu utrzymywały się pogłoski, że Ivanka – która od tego czasu przeprowadziła się do Miami z mężem Jaredem Kushnerem i trójką dzieci – dba o własne ambicje polityczne.

Na początku tego roku pojawiły się gorączkowe spekulacje, że 39-latek rozważał rzucenie wyzwania republikańskiemu senatorowi z Florydy Marco Rubio w 2022 roku, a nawet kandydowanie na prezydenta już w 2024 roku.

W lutym raport Axios nadał wagi tej teorii, ujawniając, że Ivanka przygotowywała „plan odrodzenia” skupiający się na reformie sądownictwa karnego – sprawie, której bronił już szereg głośnych postaci, w tym Kim Kardashian, Jay-Z i Kevina Harta.

Tymczasem na początku 2021 r. waszyngtoński organ ds. etyki Citizens for Responsibility and Ethics ogłosił, że prominentna para – o pseudonimie „Javanka” – ujawniła zysk w wysokości 23 791 645 USD (30 mln USD) i 120 676 949 USD (155 mln USD) w skonsolidowanym rachunku zysków i strat. dochodów zewnętrznych w swoich ostatecznych sprawozdaniach finansowych.

READ  WHO wycofuje teorię wycieku z laboratoriów Covid-19 w Chinach

Pieniądze zostały zarobione w ciągu 2020 roku do 20 stycznia 2021 roku, kiedy Donald Trump opuścił urząd.

Przeczytaj powiązane tematy:Donald Trump, Ivanka Trump