Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Donald Trump: Ron DeSantis ogłasza kandydaturę na prezydenta USA

Donald Trump: Ron DeSantis ogłasza kandydaturę na prezydenta USA

Gubernator Florydy Ron DeSantis oficjalnie ogłosi swój udział w wyścigu prezydenckim w 2024 roku w czwartek rano (AEST) podczas wydarzenia na Twitterze z kontrowersyjnym dyrektorem generalnym platformy mediów społecznościowych, Elonem Muskiem.

Ogłoszenie oznaczałoby, że DeSantis i pan Trump będą walczyć o nominację Republikanów.

Źródło zbliżone do DeSantis potwierdziło, że wydarzenie, o którym po raz pierwszy poinformowało NBC News, odbędzie się o godzinie 18:00 FL w środę (czwartek o 8:00 czasu wschodniego).

Oczekuje się, że ogłoszenie DeSantisa zbiegnie się z formalnym zgłoszeniem jego kandydatury do Federalnej Komisji Wyborczej, a następnie dwudniową zbiórką pieniędzy w Miami pod koniec tego tygodnia, według The Guardian. Poczta Nowego Jorku.

Oficjalna impreza inauguracyjna odbędzie się później w jego rodzinnym mieście Dunedin na Florydzie.

Sondaże konsekwentnie pokazują, że 44-letni DeSantis jest najsilniejszym rywalem byłego prezydenta Donalda Trumpa (76 lat), chociaż większość sondaży krajowych pokazała również, że 45. prezydent prowadzi swojego najbliższego rywala dwucyfrowo.

Przewidując nadchodzące wyzwanie DeSantisa, Trump wielokrotnie atakował młodszego mężczyznę za jego postrzeganą nielojalność i wyśmiewał go w zeszłym roku jako „wrednego republikańskiego gubernatora o świetnym PR”.

Niedawno były prezydent pożyczył lewicowe argumenty, aby powiedzieć, że pan DeSantis „zostawił spustoszenie” w słonecznym stanie, na co komitet działań politycznych popierający DeSantisa odpowiedział, oferując pomoc panu Trumpowi – niedawno wybitemu mieszkańcowi Florydy. — spakuj walizki dla Demokratów skłaniających się ku Kalifornii.

Od swojego wąskiego wyboru na gubernatora Florydy w 2018 roku DeSantis wyrobił sobie markę w całym kraju, angażując się w wojny kulturowe, zajmując stanowczo konserwatywne stanowisko we wszystkim, od mandatów szczepień przeciwko Covid-19 po nauczanie płci i seksualności w szkołach.

Wyborcy z Florydy nagrodzili DeSantisa w listopadzie ubiegłego roku, wybierając go ponownie o prawie 20 punktów procentowych w stosunku do Demokraty Charliego Crista, byłego republikańskiego gubernatora.

READ  Statek towarowy MV Glory został ponownie wypłynięty z wody po tym, jak osiadł na mieliźnie w Kanale Sueskim

W ostatnich tygodniach pan DeSantis otwarcie mówił o tym, co mógłby zrobić, gdyby kandydował na prezydenta i został wybrany na dwie pełne kadencje.

W przemówieniu wygłoszonym w poniedziałek na Krajowej Konferencji Nadawców Religijnych w Orlando, gubernator mówił o przyszłości Sądu Najwyższego.

„Myślę, że jeśli spojrzysz na następne dwie kadencje prezydenckie, istnieje duża szansa, że ​​​​zostaniesz wezwany do poszukiwania zastępców sędziego Clarence’a Thomasa i sędziego Samuela Alito, a jeśli chodzi o tę kwestię, naprawdę nie możesz zrobić nic lepszego niż to – powiedział wojewoda.

Obaj sędziowie uważają, że mają rację.

Jeśli zastąpisz Clarence’a Thomasa kimś takim jak A [Chief Justice John] Roberts lub ktoś w tym stylu, wtedy zobaczysz, jak kort przesuwa się w lewo, a nie możesz tego zrobić”.

„Jest więc możliwe, że w ciągu tych ośmiu lat będziemy mieli okazję wzmocnić sędziów Alito i Thomasa, a także dokonać rzeczywistych ulepszeń z innymi, a jeśli będziesz w stanie to zrobić, będziesz miał konserwatywną większość 7-2 w Sądzie Najwyższym, który potrwa ćwierć wieku”.

W przeciwieństwie do DeSantisa, Trump nie może kandydować w 2028 roku, jeśli wróci do Białego Domu w 2024 roku dzięki 22. poprawce, która mówi, że żadna osoba nie może zostać wybrana na prezydenta więcej niż dwa razy.

DeSantis również wejdzie do wyścigu z dużą klatką piersiową, ponieważ jego fundusze na kampanię w całym stanie i powiązane komitety akcji politycznych (PAC) – organy zbierające fundusze – zebrały ponad 166 milionów dolarów darowizn pod koniec ubiegłego miesiąca. Dla porównania, korporacyjny PAC Trumpa, MAGA, miał pod koniec ubiegłego roku stosunkowo niewielkie 83 miliony dolarów.

Ta historia pojawiła się na Poczta Nowego Jorku Jest powielana za zgodą.

Przeczytaj powiązane tematy:Donalda Trumpa Elona Muska