Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dostałem testową szczepionkę Covid i teraz czuję się zagubiony w systemie zatwierdzania | Francis Beckett

bZanim w zeszłym roku zapisałem się na szczepionkę Novavax Covid-19 jako świnka morska, zapytałem, co się stanie, gdy nadejdzie moja kolej na licencjonowaną szczepionkę. Rząd i badacze stwierdzili, że wszystko będzie dobrze.

w tym tygodniu, Te twierdzenia wydają się bardzo puste. Inne osoby po siedemdziesiątce mogą otrzymać paszport szczepionki, ale ja mogę nie. I nie wiem, jak długo będę chroniony.

W styczniu przyszła moja kolej na otrzymanie licencjonowanego zastrzyku i zgodnie z obietnicą naukowcy „nie oślepili mnie” i powiedzieli mi, że otrzymałem żywą eksperymentalną szczepionkę w moim ciele, a nie placebo. Rada rządu była taka, że ​​wprowadzenie kolejnej szczepionki do mojego organizmu może być niebezpieczne.

Naukowcy upewnili się, że pozostaną w badaniu i zapewnili mnie, że Novavax ma zostać zatwierdzoną szczepionką najpóźniej w kwietniu lub maju, po czym zostanę wpisany do Krajowego Rejestru Szczepionek i będę mógł mieć tylko paszport szczepionki. jak ci, którzy zostali zaszczepieni zwykłą metodą.

Tak więc, mając wiele obsesji, odmówiłem przyjęcia szczepionki Oxford / AstraZeneca, którą mi zaoferowano, i starałem się nie martwić, ponieważ nic nie słyszałem o ubieganiu się o zgodę Novavax.

Dzwonki alarmowe zaczęły dzwonić w zeszłym tygodniu, kiedy nadeszła wiadomość e-mail od badacza z zespołu, mówiąca, że ​​Novavax nie zwróci się o zgodę MHRA dopiero pod koniec roku.

Powiedziała, że ​​lekarze wciąż mogli wprowadzić daty, kiedy otrzymała szczepionkę Novavax w swoich rejestrach, ale powiedziano mi: „W protokole należy podać datę ważności i numer serii – lekarz nie miał ich; ale te pola są nieobowiązkowe i można je pozostawić puste. Zapisy pokazują tylko. Otrzymałeś szczepienie i nie podajesz nazwy handlowej szczepionki … Niestety, jest to tylko system lekarza rodzinnego, więc nie możemy tego zrobić dla Ciebie i Twojego lekarza będzie musiał zaktualizować zapisy. Poproś swojego lekarza rodzinnego o skontaktowanie się z nami, jeśli nie jest pewien tego procesu. ”

READ  Badanie wykazało, że astma u małych dzieci jest związana z narażeniem wewnątrzmacicznym na zanieczyszczenie powietrza zanieczyszczenie powietrza

Szalone telefony do mojej przychodni lekarskiej w środę dowiodły, że są skłonni to zrobić, ale nawet gdyby mogli, nadal miałbym szczepienie, które miało prawie sześć miesięcy, bez mówienia o zastrzyku przypominającym, i paszport szczepionki, który mógłby nie być zaakceptowana, ponieważ nie jest zatwierdzoną szczepionką.

A ja jestem jednym ze szczęśliwców. A co z tymi, którzy przechodzą badanie, a ich praktykujący lekarze nie mają odpowiedniego systemu lub nie pobierają informacji o nieautoryzowanych szczepionkach?

A co z tymi, którzy otrzymali eksperymentalne szczepionki w kwietniu i maju zeszłego roku, jak czytelnik Guardiana, który jeszcze do mnie zadzwonił Napisałem poprzedni artykuł na ten temat? Nie zaoferowano mu jeszcze dawki przypominającej, ale szczepionka w jego organizmie mogła wygasnąć lub wygasła.

Powiedział: „Jeśli okaże się, że osoby, które zostały zaszczepione w tym roku, potrzebują trzeciej dawki w tym samym roku, zostanie nam dużo więcej czasu”. „Jest to szczególny problem, ponieważ spędzam czas na opiece nad starszymi krewnymi, jeden z nich jest na liście chronionej”.