Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dowódca armii ukraińskiej twierdzi, że Rosja „potknęła się” w walce o kontrolę nad przygranicznym miastem

Dowódca armii ukraińskiej twierdzi, że Rosja „potknęła się” w walce o kontrolę nad przygranicznym miastem

Siły rosyjskie „potknęły się”, próbując zająć północno-wschodnie graniczne miasto Wowczańsk, ale walki na froncie wschodnim pozostają intensywne. Poinformował o tym w piątek dowódca armii ukraińskiej Oleksandr Serski24 maja.

Kijów stoi w obliczu rosyjskiego ataku lądowego na obwód charkowski w północno-wschodniej części kraju od 10 maja, kiedy tysiące żołnierzy szturmowało granicę, osiągając największy postęp naziemny od 18 miesięcy.

Po początkowym sukcesie „wróg całkowicie zaangażował się w walki uliczne w Wowczańsku i poniósł ciężkie straty w jednostkach szturmowych” – powiedział Sirski, ale dodał, że walki w pobliżu wschodnich miast Czasiew Jar, Pokrovsk i Korachowoje były „zacięte”. „

Według lokalnego gubernatora Olega Senegubowa od rozpoczęcia przez Rosję nowej ofensywy dwa tygodnie temu z obwodu charkowskiego ewakuowano ponad 11 000 osób.

Komentarze Syrskiego pojawiły się po tym, jak państwowe Koleje Ukraińskie zgłosiły serię strajków na systemie kolejowym w obwodzie charkowskim, w wyniku których uszkodzono tory, wagony i budynki.

„Wróg w dalszym ciągu celowo próbuje zatrzymać linię kolejową w obwodzie charkowskim” – podały w Telegramie Koleje Ukraińskie.

„W nocy bombardowania ponownie uderzyły w cywilną infrastrukturę kolejową. Bombardowania spowodowały uszkodzenia torów, budynków, zaparkowanych wagonów towarowych i wagonu pociągu elektrycznego” – dodał.

Firma udostępniła zdjęcia przedstawiające kłęby dymu unoszące się ze zniszczonego pojazdu, poskręcany metal i gruz wzdłuż torów oraz magazyn z niektórymi wybitymi oknami.

Inne interesujące tematy

Yellen nalega, aby „bardziej ambitne” plany G7 dotyczące rosyjskich aktywów

Podczas spotkania ministrów G7 prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret zezwalający na konfiskatę na terenie Rosji majątku należącego do amerykańskich firm lub obywateli.

Państwowy monopolista kolejowy stwierdził, że pociągi dalekobieżne i podmiejskie kursują zgodnie z planem pomimo wielokrotnych rosyjskich ataków na sieci ważne dla ludności cywilnej i wojska.

Obie strony wymieniły także oskarżenia o zabijanie cywilów.

Władze lokalne podały, że w czwartkowych strajkach w Charkowie, drugim co do wielkości mieście Ukrainy, zginęło co najmniej siedem osób.

W oddzielnym incydencie Ukraina wystrzeliła w nocy rakiety na okupowany przez Rosję Krym, zabijając dwóch „świadków” – powiedział wyznaczony przez Rosję przywódca Krymu Siergiej Aksyonow.

READ  Trójnożny niedźwiedź odwiedza sąsiada i cieszy się z uroczystości