Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Drugi przypadek eboli potwierdzony w Demokratycznej Republice Konga

Urzędnicy ds. Zdrowia we wschodniej DRK potwierdzili drugi przypadek eboli i twierdzą, że ostatnia epidemia wydaje się być powiązana z masową epidemią w latach 2018-2020.

42-letnia kobieta uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa w Beni w środę, powiedziała urzędnik ds. zdrowia miasta Michele Tosalesana.

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem było dziecko, które zmarło w zeszłym tygodniu na tę chorobę.

Trzech sąsiadów chłopca również zmarło w zeszłym miesiącu po wystąpieniu objawów związanych z wirusem Ebola, które mogą obejmować silne wymioty, krwawienie i biegunkę.

„Do tej pory istnieje ponad 170 kontaktów dotyczących pierwszego przypadku, a po potwierdzeniu drugiego przypadku kontakty będą nadal wymieniane” – powiedział Tosalesana Reuterowi.

Steve Ahoka, wysoki rangą urzędnik z laboratorium biomedycznego w Demokratycznej Republice Konga, powiedział Reuterowi, że wstępne sekwencjonowanie wskazało, że pierwszym potwierdzonym przypadkiem był szczep wirusa z Zairu i że jest on genetycznie powiązany z pandemią 2018-2020.

Ta epidemia, skoncentrowana w Beni i pobliskim mieście Butembo, zabiła ponad 2200 osób i zainfekowała ponad 1000.

Kolejna epidemia związana z tą epidemią trwała od lutego do maja i zabiła sześć osób.

Napady drgawkowe mogą być spowodowane przez podstawowe infekcje, które pozostają w nasieniu osób, które przeżyły.

Dwie dostępne szczepionki przeciwko wirusowi Ebola, wyprodukowane przez Merck i Johnson & Johnson, skutecznie chronią przed szczepem Zaire i zostały wykorzystane do szybkiego opanowania innych epidemii.

Ratownicy medyczni rozpoczęli w środę szczepienie kontaktów pierwszego przypadku w Beni za pomocą zastrzyku firmy Merck.

READ  Burza słoneczna uderzająca w Ziemię: zdjęcia zorzy polarnej