Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Branża opieki nad osobami starszymi twierdzi, że sektor jest w „lepszym miejscu” do zarządzania epidemią COVID-19, ale obawy pozostają

Rodziny w NSW były w stanie połączyć bliskich w opiece nad osobami starszymi, ponieważ ograniczenia COVID-19 złagodniały w tym tygodniu.

Osoby starsze od miesięcy zmagają się z separacją, starając się chronić je przed wybuchem COVID-19, który ogarnął stan, ale pozostawił poczucie samotności i złych nastrojów.

Dom opieki Uniting Annesley ma 88 mieszkańców w północno-zachodniej części Sydney i specjalizuje się w leczeniu osób z chorobami psychicznymi.

W pełni zaszczepione osoby w wieku powyżej 12 lat mogły odwiedzić Uniting Annesley w tym tygodniu pod ścisłymi badaniami COVID-19 i tak długo, jak noszą maski i tarcze.

Jednym z gości był Joseph Khalifa, który odwiedził swojego przyjaciela rodziny Gratiena Raoula.

Ich rodziny znały się w Egipcie przed emigracją do Australii, a Joseph regularnie odwiedzał placówkę, dopóki pandemia tego nie uniemożliwiła.

Kiedy 82-letni Gratten zobaczył, jak Joseph wchodzi do pokoju, uśmiechnął się i zaczął śpiewać, aby uczcić tę chwilę.

“Jestem szczęśliwy, [so] Miło cię widzieć — powiedział pan Raul do przyjaciela.

Stało się tak pomimo początkowego zamieszania, ponieważ kiedy po raz pierwszy zobaczył Józefa, jego twarz była zasłonięta tarczą i maską.

Starszy mężczyzna siedzi obok innego mężczyzny w masce i tarczy.
Gratien Raoul i Joseph Khalifh spotykają się po złagodzeniu ograniczeń związanych z COVID-19 dla placówek opieki nad osobami starszymi w Nowej Południowej Walii. (ABC News: Xanthe Kleinig)

– Nie poznałem cię – powiedział pan Raul.

„Wyglądam jak astronauta” – zażartował Khalifa.

Joseph powiedział, że chociaż rozmawiali przez telefon i prowadzili wideorozmowy, nic nie zastąpi kontaktu twarzą w twarz.

Ale Nancy Cullen, inna mieszkanka, uznała wizytę jej wnuczki Kimberly Loveman za przytłaczającą.

Powiedziała Kimberly, że przeżywa ciężkie chwile.

„Nie mogę robić rzeczy i dlatego potrzebuję pomocy” – powiedziała.

To wywołało uścisk Kimberly i obietnicę przyszłych wizyt.

Odtworzyła także film, który jej dzieci nakręciły, mówiąc, że za nią tęskniły.

Kimberly nie była zaskoczona, że ​​jej babcia była przytłoczona i miała nadzieję, że wkrótce jej nastrój się poprawi.

Kobieta siedzi w ogrodzie.  Ubrana jest w białą koszulę i ciemną kurtkę.
Kimberly Loveman mówi, że blokada wpłynęła na jej babcię. (ABC News: Xanthe Kleinig)

„To dla niej teraz jak początek procesu budowania, więc będę musiała odwiedzać ją częściej, aby spróbować wyciągnąć ją z centrum” – powiedziała o 7.30.

„I wróci, ale zajmie to dwa tygodnie”.

Niespójne ograniczenia między dostawcami

Australijski Główny Komitet Ochrony Zdrowia wydał na początku tego miesiąca oświadczenie, w którym stwierdził, że odwiedzający są niezbędni, aby zmniejszyć wpływ izolacji społecznej na osoby starsze, i uzgodniono, że wszystkie jurysdykcje przeglądają nakazy zdrowia publicznego w celu promowania bezpiecznego odwiedzania.

Jednak Aging Advocacy Network otrzymuje skargi od osób z NSW dotyczące uciążliwych ograniczeń dotyczących wizyt rodzinnych nakładanych przez niektórych świadczeniodawców opieki nad osobami starszymi, które wykraczają poza zasady zdrowia publicznego.

„Potrzebujemy spójnych praktyk w całym NSW iw tej chwili myślę, że to jest wyzwanie”, powiedział dyrektor generalny Craig Gere.

Zwiększone wizyty w placówkach opieki nad osobami starszymi w obszarach takich jak Sydney, gdzie wirus nadal rozprzestrzenia się w społeczności, będzie kolejnym wielkim testem dla sektora, który był pod ciągłym stresem podczas pandemii.

Królewska Komisja ds. Opieki nad osobami starszymi określiła COVID-19 jako największe wyzwanie dla opieki nad osobami starszymi, jakie kiedykolwiek napotkano, a komisja zwróciła uwagę na fundamentalne błędy w praktykach kontroli zakażeń w niektórych placówkach.

Od początku pandemii w całym kraju zmarło ponad 750 mieszkańców hospicjów i osób korzystających z opieki domowej.

Profesor Marilyn Cruikshank, ekspert ds. kontroli zakażeń z University of Technology w Sydney, powiedział, że COVID-19 ujawnił brak doświadczenia i przygotowania w placówkach opieki nad osobami starszymi.

Powiedziała, że ​​przed pandemią było niewielkie zainteresowanie szkoleniami prowadzonymi przez Australijskie Kolegium Zapobiegania i Kontroli Zakażeń, ale teraz to się zmieniło.

Kobieta siedząca na ławce w parku trzymająca laptopa.
Profesor Marilyn Cruikshank mówi, że pandemia była „dzwonkiem alarmowym” dla placówek opieki nad osobami starszymi.(ABC News: Elena De Bruyne)

„Nastąpiła wielka pobudka i… liczba pracowników przychodzących na szkolenia, co naprawdę pokazuje, że przeszliśmy ze szkolenia może od 20 do 50 osób rocznie do ponad 3000 tylko w tym roku” – powiedział. 7.30.

„Jedyną rzeczą, jaką mamy w tej chwili, która daje mi pewność, jest to, że naprawdę rozumiemy potrzebne strategie [for infection prevention and control].

Ale branża opieki nad osobami starszymi jest nieugięta w kwestii poważnej zmiany, która zmniejszyłaby prawdopodobieństwo wybuchu epidemii na dużą skalę.

Pracownicy opieki nad osobami starszymi są zobowiązani do szczepienia, a 86 procent z nich jest w pełni zaszczepionych.

Niezbędne jest również, aby placówki posiadały na miejscu pracownika przeszkolonego w zakresie zapobiegania i kontroli infekcji.

Urząd Regulacji Opieki nad Osobami Starszymi, Komitet ds. Jakości i Bezpieczeństwa Opieki nad Osobami Starszymi, przeprowadził od sierpnia zeszłego roku prawie 2900 wyrywkowych kontroli w celu monitorowania protokołów kontroli zakażeń i środków ochrony osobistej (PPE).

Problemy zidentyfikowane podczas tych kontroli obejmują brak aktualizacji planów zarządzania epidemią oraz naruszenia związane ze stosowaniem środków ochrony indywidualnej.

Sean Rooney jest rzecznikiem Australian Aged Care Collaboration, grupy branżowej, która reprezentuje ponad 1000 świadczeniodawców opieki nad osobami starszymi.

Twierdzi, że sektor jest lepiej przygotowany.

„Widzieliśmy, że personel jest stale rehabilitowany i szkolony w zakresie stosowania ŚOI, a oni mają większą podaż i dostęp do ŚOI” – powiedział o 7.30.

„Mamy również plany zarządzania epidemią w każdym domu opieki nad osobami starszymi, które są aktualizowane i odpowiadają na wszystkie wyciągnięte wnioski.

„Cała ta ochrona stawia nas w znacznie lepszym miejscu, abyśmy mogli robić to, co uważamy za priorytet krajowy, a to chroni mieszkańców i pracowników przed COVID-19”.

„Ludzie płacą cenę”, gdy wybuchnie epidemia

Anthony Bowie jest zaniepokojony wzrostem wizyt w hospicjach.

To był dla niego stresujący czas, ponieważ jego matka, Patricia Shea, mieszka w Newmarch House w zachodnim Sydney.

Jego matka miała COVID-19, a epidemia w zeszłym roku zabiła 19 osób.

„Moja mama zaraziła się COVID w kwietniu 2020 r.” – powiedział.

„Nie miała problemów z oddychaniem i to była prawdopodobnie różnica między jej przeżyciem a nieżyciem”.

Mężczyzna siedzi ze swoją starszą matką w jadalni.
Matka Anthony’ego, Patricia, zachorowała na COVID-19 w zeszłym roku. (ABC News: Elena De Bruyne)

W zeszłym miesiącu lekarz, który odwiedził dom, uzyskał wynik pozytywny, wywołując reakcję awaryjną, która zmusiła mieszkańców do izolowania się w swoich pokojach.

„Mieszkańcy odczuli wpływ” – powiedział.

„Społeczność znów się otwiera, więcej wizyt… To naprawdę niebezpieczny czas dla seniorów”.

Komisja ds. Jakości i Bezpieczeństwa Opieki nad Osobami Starszymi powiedziała ABC, że Newmarch House – prowadzony przez Anglicare – nie spełniał standardów jakości podczas wizyty lekarza.

„Komisja stwierdziła, że ​​usługa nie spełniała wymagań… w szczególności Standardu 3 – Opieka osobista i kliniczna, i wydała zawiadomienie” – powiedział panel.

„Niniejsze zawiadomienie nakłada szereg warunków na autoryzowanego dostawcę usług, w tym wymóg wyznaczenia doradcy serwisowego oraz zapewnienia szkolenia dla personelu, w tym w zakresie najlepszych praktyk w zakresie zapobiegania i kontroli infekcji”.

nowy dom marszowy
19 osób zmarło na COVID-19 w Anglicare Newmarch House w zeszłym roku.(Zdjęcie AAP: dziekan Lewins)

Anglicare był niedostępny na wywiad.

W oświadczeniu Anglicare powiedział o 7.30:

“Przed wejściem do domu lekarz rodzinny został zbadany zgodnie z wytycznymi zdrowia publicznego i nie wykazywał żadnych oznak ani objawów COVID-19. Lekarzowi zaoferowano szybki test antygenowy przed przyjęciem, ale odmówił. “

“Po powiadomieniu lekarza o pozytywnym przypadku COVID-19 przez lekarza, dom natychmiast uruchomił plan zarządzania epidemią i wdrożył ulepszone protokoły zwalczania zakażenia COVID-19. Wszyscy mieszkańcy zostali odizolowani w swoich pokojach, a zarówno mieszkańcy, jak i personel zostali natychmiast przebadani pod kątem COVID -19.”

Żaden mieszkaniec ani personel nie dał pozytywnego wyniku na COVID-19 po wizycie u lekarza.

W styczniu komisja przeprowadziła niezapowiedziany audyt Newmarch House, w wyniku którego zawiadomiono o nieprzestrzeganiu standardów jakości opieki nad osobami starszymi.

Anglicare utrzymuje, że na bieżąco informuje mieszkańców i ich rodziny w Newmarch House, w tym: Zwiększ komunikację Po wizycie u lekarza.

„Anglicare dostosowało i zaktualizowało swoje zasady i procedury, aby zapewnić podejście oparte na najlepszych praktykach w odpowiedzi na bieżące ryzyko związane z COVID-19” – napisali w oświadczeniu.

Pomimo swoich zastrzeżeń Anthony Poe lubił zabierać w tym tygodniu matkę z Newmarch House, żeby mogli napić się kawy.

„Tak, jest fajnie. Myślę, że im więcej interakcji mogę uzyskać, tym lepiej, po prostu wyciągnąć ją i zmienić scenerię” – powiedział.

“[It’s] Po prostu całkowita zmiana w stosunku do przedłużonego odosobnienia”.

Obejrzyj tę historię dziś wieczorem o 7.30 w telewizji ABC i oglądam.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 2 minuty 53 sekundy

Recykling odpadów spowodowanych przez COVID-19(Emilia Tarzon)

Pobierz formularz…

READ  Naukowcy z NIH odkryli, że salmonella wykorzystuje komórki nabłonka jelit do kolonizacji jelit