Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Drugi raz to urok. SpaceIL zebrał 70 milionów dolarów na swoją drugą misję księżycową

W 2019 r. SpaceIL zdobył wszystkie nagłówki gazet swoją nieudaną próbą wylądowania statku kosmicznego Beresheet na Księżycu. Lądownik poniósł kilka awarii i upadł, bardzo szybko kończąc to, co miało być historycznym momentem dla firmy i całkowicie dla Izraela. Ale SpaceIL chce zrobić kolejny strzał teraz, gdy misja Beresheet 2 otrzymała finansowanie w wysokości 70 milionów dolarów.

Izraelska firma ogłosiła drugą próbę dotarcia na Księżyc w 2020 roku, ale do tej pory zajęło jej zdobycie środków na to kosztowne przedsięwzięcie. teraz SpaceIL Raporty wskazują, że był w stanie zapewnić 70 milionów dolarów z niezbędnych 100 milionów dolarów, co stanowi całkowity koszt misji.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a firma zdoła zebrać resztę pieniędzy, misja Beresheet 2 ma rozpocząć się w 2024 r. Będzie polegać na rekordowym podwójnym lądowaniu w Księżyc W tym samym czasie, z dwoma małymi statkami desantowymi, jednymi z najmniejszych w historii, zostaną wystrzelone w kosmos w tej samej misji. Każdy statek kosmiczny waży 265 funtów (120 kg), a paliwo stanowi połowę wagi.

Oba miniaturowe statki kosmiczne są oddzielone od statku macierzystego, a jeden ma kończyć się po drugiej stronie księżyca. Byłoby to dużym osiągnięciem Izraela, ponieważ do tej pory udało się to tylko Chinom. SpaceIL planuje pozostawić statek-matkę w kosmosie na pięć lat w celach edukacyjnych i naukowych, aby studenci z całego świata mogli się z nim zdalnie łączyć.

Beresheet 1 Misja (zwana także Genesis 1) była pierwszą próbą dotarcia przez SpaceIL Księżyc Stało się to w kwietniu 2019 roku. Spędził ponad dwa tygodnie w kosmosie, zbliżając się do Księżyca i ostatecznie wszystko się rozpadło, gdy statek kosmiczny zaczął ponosić wiele awarii. SpaceIL doszedł do wniosku, że kolejne awarie były wyzwalane ręcznym poleceniem.