Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Botany Street, kompleks apartamentów Bondi Junction strzeżony przez policję po tym, jak koronawirus rozprzestrzenił się na pięć rodzin

Budynek mieszkalny we wschodniej części Sydney jest strzeżony przez policję. Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper

Budynek mieszkalny we wschodniej części Sydney jest strzeżony przez policję po tym, jak koronawirus rozprzestrzenił się na domy w kompleksie.

Urzędnicy ds. zdrowia NSW zgłosili jeden nowy przypadek związany z budynkiem w Bondi Junction, zwiększając całkowitą liczbę infekcji do dziewięciu.

New South Wales Health poinformowało, że pięć różnych rodzin zaraziło się wirusem.

Przeczytaj następujące

Oddziały policji i ochroniarze patrolują budynek przy ulicy Botaniki.

Notatka od sfrustrowanego mieszkańca mieszkającego w bloku.  Zdjęcie Johna Graingera
Notatka od sfrustrowanego mieszkańca mieszkającego w bloku. Zdjęcie Johna Graingera
Policja obserwuje budynek.  Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper
Policja obserwuje budynek. Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper
Z budynkiem związanych było dziewięć obrażeń.  Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper
Z budynkiem związanych było dziewięć obrażeń. Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper

Schody prowadzące do budynku zostały ogrodzone taśmą policyjną, a w pobliżu zaparkowany został radiowóz.

Biorąc pod uwagę rozprzestrzenianie się kompleksu mieszkalnego, NSW Health powiedziało, że każdy musi nosić maskę we wspólnych obiektach budowlanych w Sydney.

„Te przypadki wzmacniają potrzebę noszenia maski na twarz we wspólnym holu lub korytarzu, windach, klatkach schodowych, korytarzach i wspólnych pralniach w kompleksach mieszkalnych” – powiedział NSW Health w oświadczeniu.

„Ta rada dotyczy wszystkich, w tym mieszkańców, gości, zarządców budynków, pracowników konsjerża, wykonawców, kierowców dostawczych i sprzątaczy”.

Zarząd poinformował, że skontaktował się z mieszkańcami i zarządcami pięter budynków.

„NSW Health współpracowało z mieszkańcami i zarządem warstw, aby ocenić sytuację i we współpracy z innymi agencjami wdraża środki mające na celu kontrolę infekcji oraz zdrowie i samopoczucie mieszkańców” – napisano w oświadczeniu.

Dyrektor ds. Zdrowia Kerry Chant powiedział w poniedziałek, że wszyscy mieszkańcy 29-mieszkaniowego budynku mieszkalnego będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę, ponieważ uznano, że mieli z nimi bliski kontakt.

Klatka schodowa była ogrodzona kordonem.  Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper
Klatka schodowa była ogrodzona kordonem. Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper
Wiele osób zostało zmuszonych do poddania się kwarantannie w swoich domach w budynku.  Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper
Wiele osób zostało zmuszonych do poddania się kwarantannie w swoich domach w budynku. Zdjęcie: NCA NewsWire/Jeremy Piper

„Chcę wyrazić wdzięczność mieszkańcom osiedla za tak dobrą współpracę z nami w bardzo trudnych czasach” – powiedziała.

„Jest to przypomnienie niebezpieczeństw stwarzanych przez Covid i dlaczego potrzebujemy masek w pomieszczeniach wspólnych w budynkach mieszkalnych, a także zniechęcamy do spotkań towarzyskich lub wszelkich spotkań grup domowych w tych kompleksach mieszkalnych.

„Nawet jeśli zamierzasz pozbywać się odpadów, potraktuj to również jako ryzyko i upewnij się, że założyłeś maskę i zachowaj dystans społeczny”.

READ  Badanie medyczne wykazało, że osoby, które utraciły węch z powodu COVID-19, mogą potrzebować nawet roku, aby go odzyskać

Przeczytaj następujące