Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Drugi samolot z imigrantami ląduje w stolicy stanu KaliforniaCNN

Prywatny samolot przewożący 20 imigrantów z Teksasu przyleciał do stolicy stanu Kalifornia, Sacramento, w poniedziałek rano, jak poinformowali urzędnicy, co oznacza drugi taki przylot imigrantów z konserwatywnego stanu do miasta w ciągu tylu dni.

„Na miejscu są agenci specjalni z Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwości, którzy mieli kontakt z tymi osobami” – powiedziała Tara Gallegos, rzeczniczka prokuratora generalnego Kalifornii Roba Ponty.

Śledczy ustalili, że migranci byli osobami ubiegającymi się o azyl i podobnie jak migranci, którzy podróżowali w piątek, mieli przy sobie dokumenty rzekomo od rządu Florydy. A gazety wymieniły Vertol Systems Inc. jako wykonawcę lotów.

Agenci wiedzieli, że poniedziałkowy lot jest w drodze i powitali imigrantów.

Biuro prokuratora generalnego pracuje nad potwierdzeniem szczegółów dotyczących migrantów – w tym ich narodowości – ale powiedziało, że samolot, który zabrał ich do Kalifornii, był obsługiwany przez tego samego wykonawcę, który był w samolocie. W piątek czarterowy lot przywiózł imigrantów do KaliforniiDodał Gallegos.

„Badamy okoliczności, w jakich zostali przywiezieni do Kalifornii” – napisał Ponta na Twitterze. „Porwanie za zgodą państwa jest niemoralne”.

Burmistrz Sacramento Darrell Steinberg powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek, że urzędnicy z Kalifornii i Sacramento nie są świadomi planów dodatkowych lotów czarterowych sprowadzających imigrantów do Kalifornii, ale istnieje „prawdopodobnie uzasadnione oczekiwanie”, że będą one kontynuowane, a miasto jest gotowe.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom powiedział w oświadczeniu.

Urzędnicy powiedzieli, że migranci, pochodzący z Kolumbii i Wenezueli, mieli również dokumenty rzekomo pochodzące z Florydy.

Po przybyciu pierwszego samolotu do stolicy stanu Ponta powiedział, że jego biuro prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu i „ocenia potencjalne postępowanie karne lub cywilne przeciwko tym, którzy przetransportowali lub zorganizowali transport tych wrażliwych migrantów”.

W poniedziałek Gallegos powiedział, że członkowie pierwszej grupy powiedzieli władzom podczas pobytu w Teksasie, aby podpisali dokumenty, zanim będą mogli wejść na pokład samolotu do Sacramento. Powiedziała jednak, że nie wszyscy migranci, którzy nie mówią płynnie po angielsku, rozumieli, dokąd jadą i nie wszyscy podpisali formularze.

READ  „Są zdesperowani”: kryzys klimatyczny odbija się na zdrowiu psychicznym młodych Australijczyków | Zdrowie psychiczne

Gallegos powiedział, że imigranci pokazali śledczym dokumenty, w tym zrzeczenia się, które mówią, że zgodzili się „uczestniczyć w programie dobrowolnej relokacji Florydy”. Formularz zgody wskazuje, że rozumieją, że „tym programem zarządza Departament Zarządzania Kryzysowego Florydy”.

CNN zwróciło się do urzędników stanowych z Teksasu i Florydy o komentarz.

Gallegos powiedział, że w niedzielę w drodze do Kalifornii niektórzy z grupy robili zdjęcia i nagrywali filmy z podróży, robili zdjęcia ludziom, którzy podeszli do nich w El Paso i zawiozli ich do Sacramento.

Według gubernatora zostaną zbadane okoliczności, kto zapłacił za podróż grupy i czy migranci zostali wprowadzeni w błąd fałszywymi obietnicami.

Tymczasem miasto powiedziało, że pracuje nad pomocą imigrantom.

„Sacramento zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zaopiekować się tymi bezbronnymi ludźmi, którzy są podrzucani pod nasze progi” – powiedział Steinberg. „Niezależnie od okropnego motywu robienia tego, to jest nasza praca”.

Steinberg powiedział, że nie spotkał jeszcze żadnego z imigrantów, ale słyszał od ludzi, z którymi rozmawiali, że się boją, ale teraz „czują się w końcu bezpieczni, ponieważ wiedzą, że są teraz w ramionach społeczności, która się o nich troszczy”.

Ponta powiedział CNN w niedzielę, że stan uważa, że ​​Floryda stoi za lotami i „sprawdza teraz, czy nie doszło do naruszenia jakichkolwiek praw karnych lub cywilnych”.

Prokurator generalny twierdził, że migranci zostali wprowadzeni w błąd, mówiąc władzom, że fałszywie obiecano im pomoc w znalezieniu pracy, jeśli wsiądą do samolotu.

W poniedziałek Demokrata Newsom zadzwonił do republikańskiego prezydenta Florydy, Rona DeSantisa, który również kandyduje na prezydenta, „żałosnym małym facetem” w Ćwierkaćnajwyraźniej odnosząc się do jego rzekomej roli w dziewiczym rejsie.

@RonDeSantis Jesteś żałosnym małym człowiekiem. To nie jest Winnica Marty. Zarzuty porwania? Newsom napisał na Twitterze, odsyłając do kalifornijskiego kodeksu karnego, który mówi, że osoba spoza stanu, która „przymusowo lub podstępnie” sprowadza inną osobę do Kalifornii, może zostać uznana za winną porwania.

READ  TikTok dla podziemnych kuwet w Holandii stał się wirusowy

the Ustawodawca Florydy przywłaszczył sobie 22 miliony dolarów do transportu imigrantów. [moved up]

W zeszłym roku DeSantis wysłał Dwa samoloty przewożące imigrantów do Martha’s Vineyard, Massachusetts. Migranci byli również przewożeni autobusami z miast przygranicznych do miast-sanktuariów w ostatnich latach bez ostrzeżenia.

Szeryf z Teksasu, którego biuro prowadziło dochodzenie w sprawie przeniesienia imigrantów do Martha’s Vineyard we wrześniu, powiedział w poniedziałek, że wniesie oskarżenie – ale nie sprecyzował, przeciwko komu.

Zgodnie z oświadczeniem biura szeryfa Javiera Salazara, demokraty, biuro zarekomenduje zarzuty bezprawnego ograniczenia wolności, wykroczenia i przestępstwa.

Sprawa jest rozpatrywana przez prokuraturę okręgową Bexar. CNN skontaktowało się z biurem w celu uzyskania komentarza.

we wrześniu, Szeryf z Teksasu powiedział, że 48 imigrantów Zostali przewiezieni do Martha’s Vineyard „na zdjęcie i utknęli”. Powiedział, że wierzy, że migranci zostali „wykorzystywani i oszukani”, aby odbyć podróż w celu zajęcia stanowiska politycznego.

DeSantis powiedział wówczas, że imigranci nie byli wprowadzani w błąd. „Dlaczego nie chcieli jechać, biorąc pod uwagę to, gdzie się znajdowali? Byli w naprawdę złym stanie i musieli zostać wyczyszczeni, wszystko i dobrze potraktowani” powiedział Fox News we wrześniu.

W październiku gabinet Generalny Inspektor Skarbowy wysłał pismo do senatora Massachusetts Eda Markeya, który powiedział, że zbada loty z Florydy, które przywożą imigrantów do Martha’s Vineyard. W liście z 7 października napisano, że departament przeprowadzi kontrolę wykorzystania stanowych i lokalnych funduszy na odbudowę finansową, które zostały rozdzielone, aby pomóc w odbudowie po pandemii.

Chcemy odpowiedzialności. Chcemy zakończyć moralnie zbankrutowaną praktykę pakowania, która krzywdzi ludzi, traktuje ich jak pionki, czyni z nich broń i reprezentuje najgorsze, czym możemy być” – powiedział Ponta w CNN.

Sekretarz prasowy Białego Domu Karen Jean-Pierre w poniedziałek Powiedział, że administracja Bidena kontaktowała się z urzędnikami Kalifornii w sprawie lotów, aby zapewnić im wszelką potrzebną pomoc, dodając, że wypadki narażają „życie ludzi na ryzyko”.

READ  Dżungla ominęła Bali bez turystyki pośród Covid | Kino

„Mówiłem to wiele razy stąd, w kółko z tej mównicy, że przemieszczanie lub relokacja imigrantów w całym kraju bez jakiejkolwiek koordynacji z rządem federalnym – rozmawialiśmy o tym – zarówno z urzędnikami stanowymi, jak i lokalnymi – jest niebezpieczne i niedopuszczalne. I będziemy nadal bardzo, bardzo jasno o tym mówić.

„To niebezpieczne i niedopuszczalne, ponieważ narażasz życie ludzi”.