Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Indie i USA ogłaszają „zmianę paradygmatu” w planie obrony |  najnowsze wiadomości z Indii

Indie i USA ogłaszają „zmianę paradygmatu” w planie obrony | najnowsze wiadomości z Indii

Indie i Stany Zjednoczone ogłosiły w poniedziałek zakończenie nowej mapy drogowej przyszłej współpracy przemysłu obronnego, której celem jest przyspieszona współpraca technologiczna i wspólna produkcja w krytycznych obszarach, takich jak systemy walki powietrznej i mobilności naziemnej; wywiad, obserwacja i rozpoznanie; amunicji i pola podwodnego, w odnowionym dążeniu do pogłębienia współpracy w sektorze podczas rozmów na szczeblu delegacji między sekretarzem obrony Rajnathem Singhem a jego amerykańskim odpowiednikiem Lloydem J. Austinem.

Minister obrony Rajnath Singh z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem w New Delhi w poniedziałek. Ulubiony

W dwóch oddzielnych oświadczeniach obie strony podkreśliły cele nowego planu działania.

„Inicjatywa ta ma na celu zmianę paradygmatu współpracy między amerykańskim i indyjskim sektorem obronnym, w tym zestaw konkretnych propozycji, które mogą zapewnić Indiom dostęp do najnowocześniejszych technologii i wesprzeć plany modernizacji obronności Indii” – powiedział Departament Obrony USA. w obecnej sytuacji.

Ministerstwo obrony Indii poinformowało po rozmowach, że obie strony zidentyfikują możliwości wspólnego rozwoju nowych technologii, wspólnej produkcji istniejących i nowych systemów oraz ułatwią zacieśnianie współpracy między start-upami obronnymi.

Rozmowy obejmowały szereg obszarów, w tym produkcję silników do krajowych myśliwców GE-414 poprzez transfer technologii, zakup zaawansowanych technologicznie dronów od USA dla armii indyjskiej oraz sytuację wzdłuż Linii Rzeczywistej Kontroli (LAC ) we wschodnim Ladakhu. Indyjscy urzędnicy śledzący dialog powiedzieli, pod warunkiem zachowania anonimowości, że Indie od ponad trzech lat są zaangażowane w spór graniczny z Chinami oraz wolnym i związanym rządami regionem Indo-Pacyfiku, w którym Chiny naciskają na większe wpływy.

Umowa na budowę silników GE-414 w Indiach ma zostać ogłoszona podczas wizyty premiera Narendry Modi w USA w dniach 21-24 czerwca – powiedział jeden z wyżej wymienionych urzędników. Silnik będzie napędzał Mk-2 Light Fighter Aircraft (LCA) i inne miejscowe myśliwce, które Indie planują opracować, w tym Advanced Medium Combat Aircraft (AMCA) i Twin Engine Deck Fighter (TEDBF).

Umowa na silnik GE-414 będzie trampoliną do wprowadzenia najnowszej technologii do Indii. Jeden z wyżej wymienionych urzędników powiedział, że zakres współpracy jest ogromny w krytycznych obszarach obronności.

W oświadczeniu Ministerstwa Obrony stwierdzono, że Austin był w Indiach, aby „wzmocnić kluczowe partnerstwo obronne i rozwinąć współpracę w krytycznych obszarach” przed oficjalną wizytą państwową Modiego w Waszyngtonie.

Urzędnicy powiedzieli, że Indie są również w drodze do pozyskania dronów z USA dla trzech usług i trwają dyskusje w celu sfinalizowania wymaganych liczb. Urzędnicy poinformowali, że w trakcie rozmów pojawiła się możliwość zakupu drona. Poprzedni plan zakładał zakup 30 dronów (po 10 dla Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych i Armii) w ramach umowy o wartości 3 miliardów dolarów.

W 2020 roku Marynarka Wojenna wydzierżawiła od Stanów Zjednoczonych parę dronów MQ-9B SeaGuardian (nieuzbrojony wariant Predatorów produkowanych przez General Atomics) w celu zwiększenia swoich zdolności wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych. MQ-9B Marynarki Wojennej pomogły uważnie obserwować Ocean Indyjski w czasie, gdy nasiliła ona obserwację w regionie, aby sprawdzić ambicje Chin.

Przeczytaj także: Światowy Dzień Środowiska: kandydatka na prezydenta USA Nikki Haley nazywa Indie „jednym z największych trucicieli”, wywołując kontrowersje

Rozmawiano także o usuwaniu barier we współpracy przemysłowej. Obie strony postanowiły również rozpocząć negocjacje w sprawie nowego porozumienia, które umożliwiłoby im wzajemny dostęp do zasobów przemysłowych drugiej strony w celu zaradzenia nieoczekiwanym zakłóceniom w łańcuchu dostaw w celu zaspokojenia ich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. Indyjscy urzędnicy powiedzieli, że bliższe partnerstwo między przemysłem i tworzenie odpornych łańcuchów dostaw są kluczowe.

„Minister i minister Singh zobowiązali się również do przeglądu przeszkód regulacyjnych, które utrudniają bliską współpracę między branżami i do rozpoczęcia negocjacji w sprawie porozumienia w sprawie bezpieczeństwa dostaw i umowy o wzajemne zamówienia obronne, które zwiększą długoterminową stabilność łańcucha dostaw” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Obrony. .

Austin prowadził również rozmowy z doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego Ajitem Dovalem.

„Podczas spotkań sekretarz i jego odpowiednicy wymieniali poglądy na temat szeregu regionalnych kwestii bezpieczeństwa i zobowiązali się do bliskiej współpracy z Indiami w celu wsparcia naszej wspólnej wizji wolnego i otwartego Indo-Pacyfiku” – czytamy w oświadczeniu USA.

Obie strony zgodziły się, że ważne jest zapewnienie, aby kraje regionu i Indo-Pacyfiku zachowały swobodę działania zgodnie z ich krajowymi priorytetami i nie były zmuszane do dokonywania złych wyborów, wie HT.

W oświadczeniu Departamentu Obrony stwierdzono, że sekretarz i jego odpowiednicy dyskutowali o rosnącym znaczeniu innowacji i współpracy obronnej w nowych obszarach, takich jak przestrzeń kosmiczna, cyberprzestrzeń i sztuczna inteligencja. Pochwalili niedawne uruchomienie nowego Dialogu Obronnego Obszarów Zaawansowanych i zobowiązali się do rozszerzenia dwustronnej współpracy obronnej na wszystkie obszary, jednocześnie z zadowoleniem przyjęli utworzenie Indyjsko-Amerykańskiego Ekosystemu Akceleratora Obronnego (INDUS-X), nowej inicjatywy w przyszłości. Zaawansowana współpraca technologiczna.

Inicjatywa, która zostanie uruchomiona przez amerykańsko-indyjską Radę Biznesu 21 czerwca, ma na celu uzupełnienie istniejącej współpracy między rządami poprzez wspieranie innowacyjnych partnerstw między amerykańskimi i indyjskimi firmami, inwestorami, akceleratorami start-upów i akademickimi instytucjami badawczymi. Według oświadczenia USA.

Austin i Singh zobowiązali się również do wzmocnienia współpracy operacyjnej we wszystkich służbach wojskowych, aby wesprzeć wiodącą rolę Indii jako dostawcy bezpieczeństwa w regionie Indo-Pacyfiku.

Omówili nowe możliwości usprawnienia wymiany informacji i zacieśnienia współpracy w dziedzinie morskiej. W memorandum sekretarz Austin z zadowoleniem przyjął przywództwo Indii w inicjatywie Indo-Pacific Maritime Domain Awareness (IPMDA), która zapewni zaawansowane możliwości docierania do krajów regionu Indo-Pacyfiku”.

Obie strony dokonały przeglądu solidnych i wieloaspektowych działań w zakresie dwustronnej współpracy obronnej i zgodziły się utrzymać tempo zaangażowania – czytamy w indyjskim oświadczeniu. „Rozmawiali także o kwestiach bezpieczeństwa regionalnego w świetle ich wspólnych interesów w utrzymaniu pokoju i stabilności w regionie Indo-Pacyfiku” – dodano w oświadczeniu.

READ  Ponad tuzin osieroconych mieszkańców Queensland schroniło się w namiotach na Murwillumbah Showgrounds.