Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce: Wielka Brytania wchodzi do ostatniego dnia na czwartym miejscu w Polsce

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Issy Boffey zdobył złote medale we wszystkich mistrzostwach juniorów

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce

Lokalizacja: Stadion Śląski, Polska Daktyle: 23-25 ​​czerwca

Zasięg: Na żywo w BBC iPlayer, na stronie i w aplikacji BBC Sport (niedziela, 14:20 BST)

Issy Boffi zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m kobiet, podczas gdy Wielka Brytania spadła na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce na Śląsku.

23-letnia Boffé wyprzedziła Szwajcarkę Audrey Verreau o dwie minuty i 00,39 sekundy.

„Byłem trochę rozczarowany, że nie wygrałem, ale to był dobry występ, z którego mogę być dumny” – powiedział Boffi.

Wielka Brytania traci 13 punktów do zajmujących trzecie miejsce Niemiec, rozpoczynając ostatni dzień zawodów w niedzielę.

Wielka Brytania i Irlandia Północna zdobyły 258,5 punktów w 25 wydarzeniach, pozostało 12 wydarzeń – a akcja ostatniego dnia jest na żywo na platformach cyfrowych BBC od 14:20 BST w niedzielę.

Wydawało się, że drugiego dnia GB zajmie drugie miejsce, jednak sztafeta mężczyzn 4×100 m została później zdyskwalifikowana za naruszenie pasa ruchu.

Jeremiah Asu, Oliver Bromby, Richard Gildey i Tommy Ramdan pokonali dystans wyścigu w 38,44 sekundy, zajmując drugie miejsce za Niemcami.

Gdzie indziej w Wielkiej Brytanii w sobotę Seamus Derbyshire zajął trzecie miejsce w biegu na 400 m przez płotki mężczyzn i czwarte w klasyfikacji generalnej.

George Mills zajął piąte miejsce w biegu na 1500 m mężczyzn z czasem 3:38,17, a za nim uplasował się Hiszpan Mohamed Kadir z czasem 3:36,95.

Lena Nielsen (55,36 s) zajęła piąte miejsce w biegu na 400 m przez płotki kobiet, a Josh Zeller (13,59 s) w biegu na 110 m przez płotki mężczyzn.

W ferworze rywalizacji belgijska kulomiotka Jolien Poomkwo wzięła udział w biegu kobiet na 100 m przez płotki, zdobywając ważne dla swojego kraju punkty po wycofaniu się koleżanki z drużyny.

Tytuł Filmu,

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce: Kulomiot Jolian Bumkwo bieg na 100 m przez płotki