Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dyplomaci twierdzą, że Węgry i Polska zablokowały zdecydowaną reakcję UE na incydent w Ben Zvir

Dyplomaci twierdzą, że Węgry i Polska zablokowały zdecydowaną reakcję UE na incydent w Ben Zvir

Dyplomaci UE uczestniczący dziś rano w spotkaniu ambasadorów postanowili odwołać przyjęcie z okazji Dnia Europy w związku z wizytą Itamara Ben Gvira, podając więcej szczegółów na temat dyskusji dla The Times of Israel.

W pierwotnym wniosku wszyscy ambasadorowie wydali wspólne, surowe oświadczenie wyrażające rozczarowanie decyzją Izraela o wysłaniu skrajnie prawicowego ministra bezpieczeństwa narodowego. W szczególności zwróciłaby się do rządu o powołanie kogoś innego, w przeciwnym razie partia zostałaby rozwiązana.

Węgry i Polska zablokowały wspólne oświadczenie, twierdząc, że nie mogą być postrzegane jako kwestionujące suwerenną decyzję izraelskiego rządu.

Według jednego z obecnych dyplomatów „zwykli podejrzani” w tłumie psują konflikt z Izraelem. Niektóre kraje postrzegały Ben Gvira jako celowego opłakiwania Europy przez Izrael.

Następnie rozmowa przeszła do samej imprezy. Przy spodziewanych protestach mówiono o odwołaniu go ze względów bezpieczeństwa i dyplomatycznych.
Konsensus zaczął się formować wokół anulowania, ale nie było jasne, jak przekazać wiadomość.

Ambasador UE w Izraelu Dmiter Tzantchev początkowo powiedział, że oświadczenie nadejdzie z Brukseli, ale ostatecznie zdecydował się wydać oświadczenie osobiście.

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego jedenaście lat temu uruchomiliśmy The Times of Israel – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, niezbędne wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych stacji informacyjnych, nie stawiamy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które wykonujemy, jest drogie, zapraszamy czytelników, którzy stali się krytycznymi czytelnikami The Times of Israel, do przyłączenia się. The Times of Israel Community.

Możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie, jednocześnie oglądając The Times of Israel Bez reklamOraz dostęp Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

READ  Jedynki mężczyzn na Wimbledonie: Szok porażka Daniela Miedwiediewa z polskim Hobartem Harkasem

Dzięki,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności
Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać