Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Niemcy Brandenburgia i Saksonia przywrócą kontrole graniczne z Polską i Czechami

Niemcy Brandenburgia i Saksonia przywrócą kontrole graniczne z Polską i Czechami

Ministrowie spraw wewnętrznych Brandenburgii i Saksonii zażądali od władz niemieckich zaostrzenia kontroli na granicach wewnętrznych w Polsce i Czechach, aby zapobiec nielegalnej imigracji.

W oficjalnym liście do federalnej minister spraw wewnętrznych Nancy Fesser w niedzielę minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Steubgen i minister spraw wewnętrznych Saksonii Armin Schuster zażądali jak najszybszego podjęcia odpowiednich kroków.

„W kontekście podobnej sytuacji na granicy brandenburskiej z Polską oraz na granicy Saksonii w Polsce i Czechach wspólnie zaapelowaliśmy do ministra spraw wewnętrznych o czasowe przywrócenie stałej kontroli na granicach wewnętrznych. [of the EU]” — napisał minister Schuster.

Minister Schuster powiedział również, że jeśli kraj chce zachować swobodę przemieszczania się w strefie Schengen, władze muszą odpowiednio kontrolować granice i natychmiast wprowadzić surowe zasady zapobiegające nielegalnemu wjazdowi migrantów, poinformował SchengenVisaInfo.com. .

„Dlatego oczekujemy od rządu centralnego niezwłocznego wprowadzenia stałej kontroli granicznej na granicach wewnętrznych oraz zintensyfikowania działań związanych z bezpieczeństwem granic”. dodał Szuster.

W ostatnim czasie niemieckie partie związkowe wzywały również do przywrócenia kontroli na granicach wewnętrznych z Czechami i Szwajcarią.

Chrześcijańska Demokracja i Unia Chrześcijańsko-Społeczna stwierdziły, że kontrole na granicach wewnętrznych z obydwoma krajami są niezbędne do zwalczania rosnącej liczby nielegalnych wjazdów do kraju.

Christoph de Vries, poseł z ramienia Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, podkreślił, że w ostatnim czasie rośnie liczba nielegalnych przyjazdów ze Szwajcarii i Czech, a gminy są już przeciążone.

Friedrich Merz, przewodniczący Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, również skomentował sprawę, mówiąc, że duża liczba nielegalnych migrantów wywiera presję na niemiecki system azylowy.

„Pilnie potrzebujemy trwałego bezpieczeństwa zewnętrznych granic Europy i zrównoważonych dochodów” Merz napisał na swoim oficjalnym koncie na Twitterze na początku kwietnia.

Obecnie w Niemczech obowiązują kontrole na granicach wewnętrznych z Austrią, a niedawno podjęto decyzję o przedłużeniu tego środka do listopada.

Z danych dostarczonych przez władze wynika, że ​​kontrole graniczne uniemożliwiły nielegalny wjazd do Niemiec ponad 14 670 osobom w 2022 r.

READ  Sieć UPG uzyskała nieprzerwane dostawy paliw na Ukrainę poprzez nabycie terminala morskiego w Polsce.

Z tego powodu władze w dalszym ciągu wzywają pozostałe państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz instytucje Unii Europejskiej do wspólnych działań i wykorzystania wszelkich narzędzi do zarządzania i kontroli nielegalnej migracji do tłumu.

>> Niemcy odnotowały dotychczas 80 000 wniosków o azyl w 2023 roku