Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Działacze z Hongkongu skazani za nielegalne zgromadzenia podczas protestów w 2019 r. w ramach „oskarżenia politycznego”

Siedmiu działaczy na rzecz demokracji w Hongkongu zostało skazanych na karę do 16 miesięcy więzienia za udział w nieautoryzowanym zgromadzeniu w szczytowym momencie antyrządowych protestów w 2019 r.

Przyznali się do zarzutów, w tym organizowania i nakłaniania innych do udziału w nielegalnym zgromadzeniu 20 października 2019 r., kiedy dziesiątki tysięcy wyszły na ulice, a policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych, aby ich rozproszyć.

Wśród działaczy znaleźli się Viggo Chan, były członek obecnie rozwiązanej organizacji Obywatelski Front Praw Człowieka, Raphael Wong i Avery Ng z Ligi Socjaldemokratów oraz byli prawodawcy Sid Ho, Young Som i Albert Ho W. Leung Kwok-hung, znany w Hongkongu jako Długie Włosy.

Zdania wahały się od 11 do 16 miesięcy.

Oprócz Raphaela Wonga wszyscy pozostali oskarżeni odbywali kary więzienia w związku z innymi sprawami dotyczącymi nielegalnych zgromadzeń.

Sędzia Amanda Woodcock powiedziała w sądzie okręgowym, że chociaż minikonstytucja miasta gwarantuje „wolność gromadzenia się, demonstrowania i demonstrowania”, prawa te „nie są absolutne”.

„Ograniczenia zastosowano w interesie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony praw i wolności innych” – powiedziała, nawiązując do wiecu z 20 października.

pobieranie

Te orzeczenia są ostatnimi, które zostały wydane w związku z czasami gwałtownymi demonstracjami, które wstrząsnęły światowym centrum finansowym w 2019 roku.

Demonstracje wywołało zacieśnienie kontroli Pekinu nad byłą brytyjską kolonią, która obiecała szerokie wolności po powrocie pod chińskie rządy w 1997 roku.

Pekin nałożył w zeszłym roku prawo bezpieczeństwa narodowego, które według krytyków ma na celu stłumienie sprzeciwu, twierdzenie, które władze Chin kontynentalnych i Hongkongu odrzucają.

Niektórzy działacze demokratyczni stwierdzili, że przestrzeń dla głosów opozycji się „kurczy”.

Reuters

READ  USA rozpoczynają naloty na wspierane przez Iran milicje w Iraku i Syrii po atakach dronów