Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Egipt zamyka mecz Polska-Szwecja 2023 po pokonaniu Węgier


niedziela 29 stycznia 2023 | 20:41

Egipt rozpoczął mecz o miejsce 7/8 z Węgrami od wyniku 4:0 bez odpowiedzi, ale potrzebował czterech dogrywek, aby zapewnić sobie zwycięstwo 36:35 i zająć siódme miejsce w jednym z najbardziej dramatycznych meczów Polska/Szwecja 2023. .

Rozczarowanie było widoczne w egipskim obozie po trzech porażkach z Danią, Szwecją i Niemcami, po pięciu meczach z rzędu, które otworzyły turniej Polska/Szwecja 2023.

To nie znaczy, że Egipt nie jest gotowy, by zająć miejsce wśród najlepszych drużyn na Mistrzostwach Świata Mężczyzn IHF, ale wciąż potrzebuje dodatkowego wzmocnienia, które dwa lata temu uniemożliwiło mu wygranie z Danią w ćwierćfinale. Byli gospodarzami jednego z największych turniejów w historii Światowego Turnieju Flagowego Piłki Ręcznej.

Mimo to gracze stawili się na mecz, który mógł być ostatnim meczem Roberto Garcii Barrondo na ławce rezerwowych Egiptu. Postanowili odesłać swojego trenera z wygraną, zajmując siódme miejsce w Polska/Szwecja 2023, to samo miejsce, które zajęli dwa lata temu.

W meczu otwarcia z Węgrami García Barrondo zmierzył się ze swoim byłym kolegą z zespołu Semą Rodríguezem w hiszpańskiej drużynie, zanim Wyspy Owcze wyszły na prowadzenie 4:0 po czterech minutach z zawodnikami liniowymi. Mohamed Shefib i Ibrahim El-Masri czynili cuda, a obrona Węgier była nie do zatrzymania.

Kolejny bieg 7:3 zapoczątkowany przez lewego obrońcę Alego Zaina odegrał kluczową rolę w potwierdzeniu całkowitej dominacji Egiptu w meczu, różnica nadal rosła do siedmiu bramek, 16:9, po 22 minutach Węgry straciły kontrolę nad meczem. . Przerwa Rodrigueza nie pomogła, ponieważ Egipt do przerwy prowadził po sześciu bramkach (17:11).

Kilka znakomitych interwencji Karima Hendawiego, który zatrzymał 13 strzałów i zakończył mecz ze skutecznością 34%, pomogło Egiptowi utrzymać prowadzenie, ale Węgry nadal traciły kilka bramek. Atak za atakiem, europejska drużyna była w stanie wycofać się nawet w trudnych sytuacjach, z dwoma graczami na boisku przez ponad 90 sekund z powodu zawieszenia.

READ  W Polsce rozpoczynają się play-offy kobiet Extra Leek

Gdy obrońcy strzelali ze wszystkich sił, Węgry wykorzystały serię bez odpowiedzi 3:0, aby stracić trzy bramki z przewagi Egiptu i zmniejszyć stratę do trzech bramek (22:19) na nieco ponad 16 minut przed końcem. Przerwa na żądanie trenera Egiptu Roberto Garcii Barrondo.

Ta przerwa okazała się kluczowa, ponieważ Egipt ponownie zdobył trzy bramki, aby utrzymać sześciobramkową przewagę, zanim Węgry obniżyły go do dwóch bramek (26:24) na zaledwie dziewięć minut przed końcem.